• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

PayU’nun yatırımları yarım milyar doları geçti

01 Aralık 2017 Cuma 10:00
12
14
16
18

PayU’nun yatırımları yarım milyar doları geçti

           HABER MERKEZİ     
     16 ülkede faaliyet gösteren PayU, bağımsız dijital havale şirketi Remitly’e yatırım yaptı. Remitly, bu yatırımla D serisi fonunu 115 milyon dolara kadar yükselteceğini duyurdu. PayU CEO’su Laurent Le Moal da bundan böyle Remitly’nin yönetim kurulunda yer alacak. PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer, dünya çapında yarım milyar doları geçen yatırımlarına yenilerini eklemeyi sürdüreceklerini açıkladı.  

     Dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers’ın bir iştiraki olan PayU, bağımsız bir dijital havale şirketi olan Remitly’ye yatırım yaptı. Gelişmiş ülkelerden düşük ve orta gelirli ülkelere yapılan havale kaynaklarına odaklanan Remitly bu gelişme ile birlikte D serisi fonunu 115 milyon dolara kadar yükselteceğini duyurdu. PayU’nun yatırım turuna liderlik yapacağı sürece, Remitly’nin diğer yatırımcıları Stripes Group, DFJ ve DN Capital da katılacak. PayU CEO’su Laurent Le Moal ise bu yatırımın bir sonucu olarak Remitly’nin yönetim kuruluna katılacak.  

“Farklı ve gelişmiş hizmetler sunmak için adımlar atmaya devam edeceğiz”
    PayU Türkiye CEO’su Emre Güzer; Kreditech, Citrus Pay, Zestmoney ve Creditas’a yapılan ve toplamı yarım milyar doları geçen yatırımlarına yenilerini eklemeye devam edeceklerini vurguladı. Önceliklerini e-ticaret ekosistemini büyütmeye yönelik hamlelerle belirlediklerini ifade eden Güzer; “PayU olarak önceliğimiz e-ticaret. Bununla birlikte bu sektörü büyütmek ve dünya çapında farklı ve gelişmiş hizmetler sunmak için farklı adımlar atmaya devam ediyoruz. Türkiye’de finteklerin önemi yeni yeni anlaşılıyor. Oysa paranın dâhil olduğu her noktada hem son kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak hem de kurumlardaki iş akışını hızlandıracak çözümler bulmak mümkün. PayU olarak her işi kendimiz yapmaya çalışmıyoruz. İçinde bulunduğu sektörün en iyilerini bulup onlarla iş ortaklığı kurmanın daha değerli olduğuna inanıyoruz. Bu sayede herkes uzmanlık alanını geliştiriyor ve karşılıklı deneyimlerden de yararlanarak daha güçlü çalışmalar yapabiliyor” dedi.

“Kullanıcılar için yeni hizmetleri birlikte geliştireceğiz”
     PayU CEO’su Laurent Le Moal ise, dünyadaki yüz milyonlarca hane ve küçük ticaret acentesinin geleneksel bankacılık hizmetlerine erişiminin olmadığını ifade etti. Moal sözlerine şöyle devam etti: “Biz, bu yetersiz hizmet alan nüfusun finans hizmetlerinden faydalanabilmesi anlamında teknolojinin potansiyelinin çok büyük olduğuna inanıyoruz. Remitly bu noktada sahneye çıkmaya hazır. Remitly’e yaptığımız bu mühim yatırım, son dönemlerde Kreditech ve Citrus Pay’e yaptığımız 100 milyon dolar ve üzeri bireysel yatırımların ardından geldi. Bu yatırımlar, fintek ekosistemindeki lider kurumsal risk sermayesi yatırımcısı olma hedefimize olan bağlılığımızın ispatıdır. Kullanıcılar için yeni ürün ve hizmetler geliştirmek üzere Remitly ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

PayU Türkiye hakkında
     Dünyanın en önemli medya ve e-ticaret markalarını bünyesinde bulunduran Naspers’ın bir iştiraki olan PayU, şu an 4 kıtada, 16 ülkede faaliyet gösteriyor. Dünyada 200 binden fazla üye iş yerine 250’den farklı lokal ödeme yöntemi sunan PayU, Türkiye’de 2011 yılının Eylül ayında faaliyet göstermeye başladı ve 6.000’den fazla aktif işletme ile çalışmaktadır. PayU, Visa ve MasterCard tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ödeme servis sağlayıcısıdır. Sanal POS çözümleri, gelişmiş sahtecilik (fraud) önleme filtreleri, 7 gün 24 saat hizmet veren uzman sahtecilik izleme ekibi ve daha birçok servisle PayU Türkiye, bir yandan e-ticaret işletmelerinin hizmet kalitesini artırırken, diğer yandan Türkiye’nin önde gelen banka ve lisansör kuruluşlarıyla yaptığı işbirlikleriyle sektöre yenilikçi bir hizmet anlayışı getirmektedir.

     Detaylı bilgi için: www.payu.com.tr

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik çift haneyi bırakmıyor
» Pamuk primi en az enflasyon oranı kadar arttırılmalı
» Boeing ve ODTÜ’den İHA tasarım yarışması
» Plastik sektörü 19.4 milyar dolar üretim yaptı
» Tarım-ÜFE’deki artış, yurt içi ÜFE’nin üçte birinde kaldı
» “AB, İngiltere ve Türkiye iş birliğine gitmek zorunda”
» Turkcell Gelibolu Maratonu yine ‘Barış’ın buluşma noktası oldu
» İAOSB Sanayicileri ‘dayanışma gecesi’nde buluştu
» LG’den ev ekonomisine destek
» “Tarımın yükü kadınların sırtında”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.10.2018
  Ticaret 15.10.2018
  Ticaret 13.10.2018
  Ticaret 12.10.2018
  Ticaret 11.10.2018
  Ticaret 10.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni