• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

PepsiCo, Güneydoğu Anadolu’nun kız öğrencilerini İstanbul’da ağırlıyor

06 Ağustos 2018 Pazartesi 18:00
12
14
16
18

PepsiCo, Güneydoğu Anadolu’nun kız öğrencilerini İstanbul’da ağırlıyor

           HABER MERKEZİ     
     PepsiCo, eğitimde fırsat eşitsizliğiyle mücadeleye katkıda bulunmak üzere yürüttüğü “Kızlarımız Okuyor” projesi kapsamında Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’den kız öğrencileri İstanbul’daki Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde ağırlayarak iş hayatına hazırlanmalarına destek veriyor.
     İstanbul, 6 Ağustos 2018 – Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, faaliyet gösterdiği toplumlarda refahı artırmaya yönelik sürdürülebilirlik projelerinden olan “Kızlarımız Okuyor” burs ve staj programının yeni dönem çalışmalarına başladı.  

     “Kızlarımız Okuyor” projesi ile GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri eğitimlerine katılan ancak sosyo-ekonomik şartlar sebebiyle lise ve sonrası eğitimlerine devam edemeyecek durumda olan başarılı kız öğrencilerin eğitim masraflarına destek veriliyor. PepsiCo ve GAP İdaresi Başkanlığı ortaklığıyla başlatılan GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri, projenin başlatıldığı 2003 yılından beri Güneydoğu Anadolu’nun 9 şehrindeki 13 merkezle 100.000’i aşkın çocuğa ulaştı.
    Hâlihazırda 37’si ortaöğretim, 38’i yüksekokul ve üniversite öğrencisi olmak üzere Güneydoğu Anadolu bölgesinden 75 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerini destekleyen PepsiCo, 2009 yılında 20 öğrenciyle başlattığı projeyi her geçen gün büyüterek yola devam ediyor. PepsiCo, kız öğrencilere sağladığı maddi desteğin yanı sıra, eğitim ve staj programlarıyla kişisel gelişimlerine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

6 günlük özel sertifika programı
     Bu kapsamda PepsiCo iki yıldır düzenlediği eğitimlerin üçüncüsünü bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) ortaklığıyla gerçekleştirerek Güneydoğu Anadolu’nun Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin illerinden gelen 6 kız öğrenciyi 6 günlük çok özel bir eğitim programıyla İstanbul’da ağırlıyor. Öğrenciler, program sonunda Kişisel Liderlik, Çalışma Yaşamının Püf Noktaları, Mülakat Teknikleri, Kariyer Yönetimi ve Etkili İletişim eğitimlerine katılım sağladıklarına dair Bahçeşehir Üniversitesi sertifikası alacaklar.
     Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM)’nin “Kızlarımız Okuyor” katılımcıları için özel olarak tasarladığı program, eğitici olduğu kadar renkli ve öğrencilere eşsiz deneyimler yaşatacak aktiviteleri de içeriyor. Programa katılan kız öğrenciler, Prof. Dr. Ela Ünler’den Kişisel Liderlik Eğitimi, Erim Hısım’dan Çalışma Hayatı, Mülakat Teknikleri ve Etkili İletişim eğitimleri, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura’ dan Kariyer Yönetimi eğitimi alacaklar. Ünlü Oyuncu Meltem Cumbul ise ‘Kızım Nereye’ sunumu ile özgür düşünce yapısını açığa çıkararak esas potansiyellerini keşfetmenin ipuçlarını kız öğrencilerle paylaşacak.

     PepsiCo ve Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) tarafından İstanbul’da ağırlanan kız öğrenciler bu geniş program kapsamında PepsiCo’nun İstanbul’daki ofisini ziyaret edecek, yemek atölyesine katılacak ve Erim Hısım’ın Anla Beni Oyunu’na da konuk olacaklar. Emre Tukur İstanbul Kuşatmasının Sıra Dışı Öyküsü isimli eğitimini, özel olarak düzenlenecek tekne gezisinde verecek.
     Kızlarımız Okuyor projesinin PepsiCo’nun toplumsal sürdürülebilirlik taahhüdünün bir göstergesi olduğunu belirten PepsiCo Türkiye İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Cristina Meson, “PepsiCo olarak “Fayda Gözeten Performans” adını verdiğimiz küresel sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerle toplumsal fayda yaratmayı amaçlıyoruz.

     Kızlarımız Okuyor projemiz ile birlikte, sosyo-ekonomik koşullarının yetersiz olması nedeniyle eğitimlerine devam edemeyecek olan kızlarımızın geleceğini destekliyor, bu yolculukta karşılaştıkları sorunlarla başa çıkarken ihtiyaç duydukları yardımı sağlıyor, kız çocuklarımızın toplum ve hayat karşısında daha eşit, daha güçlü bir konuma gelmeleri için onların arkasında duruyoruz,” dedi.
     Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) Direktörü Dr. Öğr. Üyesi F. Elif Çetin de şu yorumda bulundu:  “BAUSEM olarak, PepsiCo tarafından hayata geçirilen Kızlarımız Okuyor projesine dahil olmaktan, kendilerini eğitmek ve geliştirmek isteyen ancak ekonomik kısıtlardan ötürü bu fırsata sahip olamayan kızlarımız gelecek planlarını yaparken onları desteklemekten mutluluk duyuyoruz‘’ dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Elma üreticisinin yeni umudu; ‘Tanzim’
» Yaşlı zeytin ağaçları budama ile gençleşecek
» Fransa’da Türk modası rüzgârı esti
» Kayıt dışı istihdam teşvikle azalıyor
» Habip Aydoğdu, “76/76... ile sanatseverlerle buluştu
» Palandöken, “Kısa vadede SGK pirim oranları düşürülmeli”
» İçimdeki Hazine ile otizmli çocuklar engel tanımıyor
» Corendon Airlines’dan Germania’nın yarattığı boşluğa ilave kapasite kararı
» “Her şeye rağmen üretime, ihracata devam”
» İş dünyası üretim ve istihdam kaybından endişeli


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni