• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Pimtaş Plastik, Üreten Kadın Platformu Projesiyle daha güçlü

31 Mart 2021 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

Pimtaş Plastik, Üreten Kadın Platformu Projesiyle daha güçlü

           HABER MERKEZİ      
     Yönetim Kurulu Başkanımız Şamil Tahmaz’ın Ev Sahipliği Yaptığı Organizasyonda Başta Opet Yönetim Kurulu Başkani Sn. Nurten Öztürk, Gebze Kaymakami Sn. Mustafa Güler, Tuzla Belediye Başkan Yardimcisi  Sn. Tülay Kalav ve Kocaeli Sanayi Odasi Kadin Girişimciler Bakani Sn. Dilek Çinar Olmak Üzere Katilim Sağlayan Devlet Büyüklerimiz, Sanayi Bölgesi Yöneticilerinin  Katılımıyla Pimtaş’ta kadın girişimciler bir araya geldi.

     Etkinlikte kadın girişimcilerle buluşan Pimtaş Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt ‘ Kadın girişimciliği, üreten kadın platformunu temel alan bu etkinlikte hem farkındalığın artmasına hem de karşılıklı iletişim içinde fikirlerin paylaşılmasına büyük katkı sağladı. Burada yapılan fikir ve bilgi alışverişleri herkes için ufuk açıcı kadını cesaretlendirici bir iklim oluşturdu. Bu anlamda kadın girişimciliğinin arttırılması noktasında bütün çalışmaları çok değerli buluyorum. Bu çalışmalara inanıyoruz ki kadın girişimciliği, kadın istihdamını istediğimiz yüksek seviyelere ulaşacak’ açıklamasında bulundu.

Projemiz ‘Üreten Kadın Platformu’ Dönüm Noktası Olacak
     Etkinlikte projeyle ilgili konuşan Özlem Kozankurt  ‘Kadının girişimcilikte, sosyal hayatta ve politikada güçlenmesi, üreten kadın ile toplumsal cinsiyet eşitliğin sağlanması heyecanıyla çalışıyoruz. Üreten Kadın Platformu projemizin, yeni fikirleri ile gençlere ve kadınlara ışık olma yolundayız. ‘’Evden Çık Yolun Açık’’ projesi ile kadınları sahaya çağırdıklarını, ‘’Mahalle Kumbara’’ projesi ile ihtiyaç sahiplerine yönelik proje geliştirdiklerini ve ‘’Mutfağım Bütçem’’ projesi ile çalışmayan kadınların evlerde ekonomiye katkı sağlayabileceklerini dile getirdi. Görme engelliler için ‘Gören Göz Projesi’ ile gençler içinde ‘Sınırsız Wireless’ projesinin olduğunu belirten Pimtaş Plastik, ayrıca KOBİ’lere yönelik başta fuar ve tanıtım desteği olmak üzere birçok proje geliştirdiklerini belirtti.

Kadın Girişimciler Üreten Kadın Platformu ile Büyüyecek
     Kamu ve özel sektörün kadın girişimcilerden ürün ve hizmet alması ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacağını ifade eden Özlem Kozankurt, Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren üreten kadın ile güçlü ve etkin bir dayanışma sağlanacak. Aynı zamanda üreten kadın platformu girişilecek yeni projeler içinde bir zemin niteliğinde.

Üreten Kadın İş Dünyasında Yerini Alır
     Yönetim Kurulu Başkanımız Şamil Tahmaz, ‘Gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikte kadınlarımızın ekonomiye katkı sağlamasında çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu anlamda elbirliği ile iş dünyasında olan Kadın Girişimcilerle gerçekleştireceğimiz projeler için güçlendirici ve tamamlayıcı bir güç olduğunu görüyoruz. Bu projeler ile iş kadınlarımızın güçlendiklerini, işlerinde başarıya ulaştıklarını ve diğer kadınlarımızın önünü açmak için çalıştıklarını görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim, yeni ufuklarda buluşmak dileğimle’ dedi.


+ Benzer Haberler
» Geleceğin TİCARET’i
» Aktif vak’a sayısı 570 bini geçti; vak’a/test oranı %17,30’a geriledi
» Tarım Bakanlığından İzmir’e 35 proje
» İkinci çeyrek için çift rakamlı büyüme öngörüsü
» Dijital Türkiye’nin skoru 100 üzerinden 68
» Ramazan’da yiyecek ve içecek satışları %20 artacak
» Bakanlık güvensiz kişisel koruyucu donanımları tespit etti
» 23 Nisan’ı eğlenceli, mini bilgi yarışmasıyla kutluyoruz
» İzmir İtalyan Ticaret Odası yeni yönetimini belirledi
» ASKİ, içme suyu şebeke hattı yaptıracak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.04.2021
  Ticaret 19.04.2021
  Ticaret 17.04.2021
  Ticaret 16.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni