• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Pınar Su’dan 30 milyon dolarlık yatırım

30 Kasım 2017 Perşembe 17:00
12
14
16
18

Pınar Su’dan 30 milyon dolarlık yatırım

   ► Pınar Su’yun, 30 milyon dolarlık yatırımla Bursa İnegöl’de hayata geçirdiği Pınar Su Uludağ Tesisi’nin açılışı gerçekleşti.

           SELDA AK     
     Pınar Su, 30 milyon dolarlık yatırım ile Bursa İnegöl’de hayata geçirdiği Pınar Su Uludağ Tesisi’ni görkemli bir açlışla gerçekleştirdi. Pınar Su’yun, Madran, Gökçeağaç ve Akçaağaç’tan sonra ‘Üretimin 4.0 Hali’ sloganıyla devreye aldığı 4’üncü üretim tesisi olan Uludağ tesininin açılış törenine, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Pınar Su San. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar, Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ve Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu katıldı.

2 bin ağaçla yeşil tesis oluşturuldu
     Pınar Su Uludağ Tesisi’nde açılış konuşmasını yapan Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, bu tesisi 2 yıl önce temek atarak inşa etmeye başladıklarını vurgulayarak, “Her iki tesisi de hızlı bir şekilde hizmete aldık, hikayesi eskiye dayanıyor. Burada olmaya karar verdiğimizde 5 yıl kadar önce, burada bölge halkıyla tanıştık. Beraber neler yapılabilir, en iyi tesis, en iyi lokasyon nerede olabilirin, emeğin sonuçları bunlar. Bu tesiste tek bir ağacı bile kesmeden yeşil bir tesisi buraya kazandırabiliriz peşinde olduk. Tesisin çevresinde tek bir ağaç kesmeden 2 bin ağaç ekerek bu tesisi meydana getirdik” dedi.

Saatte 81 bin şişe üretim kapasitesi
     Endüstri sanayinin en son teknolojilerinin ve en verimli makinelerini tesiste kullanıldıklarını belirten Karamehmetoğlu, “Makineler şu an bizim sektörümüzün en hızlı, en verimli makineleri. Saatte 3 bin şişe dolum yapacak hıza ve yeteneğine sahibiz. Ayrıca pet şişe fabrikamızda saatte 81 bin şişe üretim kapasitesine sahip. Aynı zamanda Büyük ambalajlarla üretim yapacağımız donatı hazırlıkları içindeyiz. Tüketici trendlerini yakından takip ediyoruz. Buna uygun olarak yeni ürünleri tüketicilerle buluşturmaya başladık. Sporcu suları, çocuk suları maden suyu kategorilerinde meyveli kategoriler bunlara örnek. Müşteri memnuniyeti konusunda gerekli çalışmaları yaparak, internetten sipariş uygulamalarını yaparak kabiliyetlere sahip olduk. Bunlar ileride yapacağımız iyileştirmelerin de işareti. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, bakanlığımıza belediyemize teşekkür ediyoruz. Biz artık Bursa markası olduk.  Milli olduk. Kendi dalımızda milli forma artık bize ait bunu gururla söylüyoruz” şeklinde konuştu.

Endüstri 4.0 en üst düzeyde
     Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ise etkinlikteki konuşmasında, açılışını gerçekleştirdikleri tesisin kendileri için çok değerli olduğunu ifade ederek, “İnsanların gıdaya suya ve enerjiye erişimi son derece kritik. Biz bunların hepsinde faaliyet gösteriyoruz. Pek çok sektörün öncülüğünü yapmaktan gurur duyuyoruz. Yatırımlara devam ediyoruz son 5 yılda yatırımlar 800 milyon TL’ye ulaştı. Yatırımın yapılması tek başına yeterli değil Bunların değer yaratması lazım.  Bu da inovasyonla Ar-Ge’yle olacak. 4 tane Ar-Ge merkezimiz faaliyette. Buradan tüketicinin ihtiyacına uygun ürünlerin çıkmasına gayret ediyoruz. Biz bu misyonun farkındayız. Bugün Uludağ tesisimiz endüstride en üst teknolojinin uygulandığı, endüstri 4.0’ın en üst düzeyde uygulandığı bir tesis. Ben bu tesisin su sektörüne, içecek sektörüne dinamizm getireceğini, ilham olacağını düşünüyorum. Tesisin ülkemize ve toplumumuza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Su Türkiye’nin geleceği
     Pınar Su San. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar gerçekleştirdiği konuşmada, “Sanayici bir aileden geliyoruz. Biz Türkiye’ye yürek verdik. Babam 93 yaşında hala Türkiye’ye nasıl faydalı olabilir diye düşünüyor, bizde öyle düşünüyoruz. Ülkemizin çağdaş ekonomilerde rekabet edebilir noktada olması için üretime ve hizmete önem veriyoruz. Tesisimizi aslında mayısta açmak istedik aslında ama çeşitli nedenler erteledik, bu son tarihti bizim için. Tesis fiilen 2016 Ocak ayından beri piyasaya mal temin ediyor. Çalışanlarımız emek verenlerimizi gönülden kutluyorum. Pınar markası çok büyük. Pınar Su 1984 yılından beri faaliyette. Şu an 4 kaynağımız var. Yurt dışında da kaynak araştırıyoruz. Su Türkiye’nin geleceği. Vergi ödeme açısından devletimiz ve herkesin kazançlı çıkacağını düşünüyorum” dedi.

90. yılda su liderliği hedefi
     Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar ise, su faaliyet alanlarında değişikliğe gittiklerini artık içecek olduklarını belirterek, “Son bir yılda farklı içecekler çıkarttık. Artık su şirketi değil içecek şirketiyiz. Böylece orada da hızlı bir şekilde, ileride suda da lider olduk diyebileceğiz. Gayretimiz var mücadelemiz var. Maç 90 dakika. Bizim de 90 yıllık bir iş geçmişimiz var. 90. yılımızda inşallah suda da lideriz demek bizim için kısmet olur” diye konuştu.

Hedefimiz Çin pazarı
     Yaşar, Türkiye’de en önemli su kaynaklarının Uludağ ve Madran olduğunu belirterek, “Türkiye’nin, suyun tadı anlamında en iyi kaynağına biz sahibiz. Tat anlamında böylesine iki kaynağa sahip başka firma yok.  PH yani suyun sertlik değeri önem kazandı suda. Düzenlemeler yapılıyor, ileride suyun içinde iyot oranlarını da yazmaya başlayacaklar. Bunlara hepimiz dikkat edeceğiz. Rekabette öncü olmak, Türk halkına en iyi suyu üretmek bizim görevimiz. Almanya’ya Ortadoğu’ya ihracatımız var. Önümüzdeki yıllarda stratejimiz ihracatı artırmak. Zaten Çin pazarına da girebilirsek bir fabrika daha kurmak zorunda kalacağız” ifadelerini kullandı.

 


+ Benzer Haberler
» “Ege ekonomisi Türkiye’nin lokomotifi olacak”
» İzmir ulaşımında grev sesleri
» Ömer Yahşi, “İzmirli öğrencilere inanıyoruz”
» İzmir Kalkınma Ajansı’ndan alternatif turizme destek
» “Gayrimenkulde İzmir’e olan talep artıyor”
» En çok çiçek Hollanda’ya satıldı
» “Turizm sektörü nitelikli turiste yönelmeli”
» Yücesoy, ‘Santrall’ premium projeler arasında yerini aldı
» Akciğer kanserinin maliyeti 8,8 milyar TL
» Yüksek topuk ve babet ayak sağlığını tehdit ediyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
  Ticaret 10.11.2018
  Ticaret 09.11.2018
  Ticaret 08.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni