• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Prysmian Group 3 milyar dolara General Cable’ı satın aldı

12 Temmuz 2018 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Prysmian Group 3 milyar dolara General Cable’ı satın aldı

           HABER MERKEZİ     
     Dünyanın kablo ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Prysmian Group, 2018 yılının ilk yarısında önemli bir birleşmeye daha imza attı. General Cable hisselerini 3 milyar dolara devralan Prysmian Group, bu imza ile dünya çapında çalışan sayısını 30 bine, fabrika sayısını ise 112’ye çıkardı.
     Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe 140 yılı aşan birikim ve tecrübesiyle dünya lideri olan Prysmian Group, 2011 yılında Draka ile gerçekleştirdiği birleşmenin ardından 2018 yılında bir büyük satın almaya daha imza attı. Prysmian Group ve General Cable arasında başlayan birleşme süreci sonunda, Prysmian Group, hisse başına nakit 30 dolar ödeyerek General Cable’ı satın aldı ve sektördeki liderliğini pekiştirmiş oldu.

Kıtalararası konum artık daha güçlü
     Prysmian Group ve General Cable’ın Yönetim Kurulları tarafından oybirliğiyle onaylanan; borçları ve tüm yükümlülükleri dahil olmak üzere, toplam değeri 3 milyar dolar olan bu işlem, öngörülenden erken bir tarihte tamamlandı. Bu satın alma sonrası Prysmian Group faaliyet gösterdiği 50 ülkede, fabrika sayısını 112’ye, Ar-Ge merkezi sayısını 25’e, çalışan sayısını da 30 bine çıkardı. Prysmian Group’un yaklaşık 8 milyar euro olan cirosunun, satın alma sonrasında toplam 11 milyar euro seviyelerine çıkması bekleniyor.

     Birbirlerini hem vizyon hem de kalite ile destekleyen iki dünya devinin bir araya gelmesiyle birlikte Prysmian Group ürün ve hizmetlerini bir üst seviyeye taşıyor. Ürünler, markalar, teknolojiler ve en önemlisi müşteri hizmetleri açısından genişleyerek Kuzey Amerika’daki varlığını güçlendiren Prysmian Group, Avrupa ve Güney Amerika’da da konumunu pekiştirmiş oldu.

“Sektöre inovatif ürünler sunmaya devam edeceğiz”
     Dünya kablo sektörünün en önemli iki firmasının birleşmesiyle ilgili olarak Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu, “Dünya kablo sektöründe ideal bir uyum ortaya çıkaran bu birleşme, sektörün gelecekteki fırsatlarını değerlendirmek ve zorluklarını karşılamak için iyi bir konumda bulunmamızı sağlıyor. Bu imza neticesinde, dünya kablo sektörüne çok daha güçlü bir ürün ve hizmet yelpazesi ile inovatif çözümler sunmaya devam edeceğiz. Sektördeki sağlam duruşumuz ile ilerlediğimiz başarı yolumuzda daha güçlü ve emin adımlar atacağız.

     Prysmian Group Türkiye olarak, böyle büyük bir grubun parçası olmaktan ve bu süreçler içerisinde yer almaktan dolayı gurur ve onur duyuyoruz.” dedi. Kablo sektörü için büyük bir önem taşıyan imzanın 2018 yılı hedeflerini daha ileriye taşıdığını vurgulayan Aydoğdu, “2018 yılının ilk yarısını böyle önemli bir birleşmeyle bitirdik. Bu imza kapsamında yılın geri kalanı için, şimdiye kadar olduğu gibi, Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz misyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeyi ve ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak projeler içerisinde yer almayı hedefliyoruz.” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Makinacılar İzmir’de 500 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor
» Otomotiv üreticileri dijital dönüşüme hazır değil
» STAR Rafineri Entegre Yönetim Sistemi’nin uygunluğu belgelendi
» THY 5 aylık dönemde 28,5 milyon yolcu taşıdı
» Soda Sanayii ABD’de üretim için ortaklık imzası attı
» İzmir’e bir metro hattı daha geliyor
» Köy Akademileri Selçuk Efes’te açılıyor
» Karşıyaka’da ay-yıldızlı şölen
» Kursiyerlerin fotoğrafları sergide
» 50 kadın daha yönetim kurullarına hazır


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.06.2019
  Ticaret 24.06.2019
  Ticaret 22.06.2019
  Ticaret 21.06.2019
  Ticaret 20.06.2019
  Ticaret 19.06.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni