• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

"Dikili’de Sevgi Kazanacak"

07 Eylül 2017 Perşembe 14:00
12
14
16
18

"Dikili'de Sevgi Kazanacak"

   ► Dikili Belediyesi'nin düzenlediği Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali büyük ilgi gördü.

           TUĞÇE OTUK     
     Dikili Belediyesi'nin düzenlediği Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali büyük ilgi gördü. Program kapsamında Ticaret Gazetesi'ne konuşan Dikili Belediyesi Başkanı Mustafa Tosun "Dikili düşünen insanların, fikirlerini söylemek isteyen insanların soluk aldığı bir yer" dedi.
     Dikili Belediyesi tarafından Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali kapsamında düzenlenen, “2002'den Günümüze Türkiye'nin Dış Politikaları ve Turizme Yansımaları ile Mülteci Sorunu” panelinde Ticaret Gazetesi'ne konuşan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun festivalin düzenleme amacını ve festival kapsamında neleri hedeflediklerini anlattı.

     Dikili'nin aydın insanların, çağdaş tatilcilerin bulunduğu, İzmir'in kuzeyindeki çok güzel bir ilçe olduğunu belirten Tosun, "Dikili, insanların soluk alarak fikirlerini söyleyebildiği, çok güzel panellerin yapıldığı bir yer. Şu yaşadığımız günlerde bunlar çok büyük önem taşıyor. Festivalden önce de burada kitap günleri yapılıyor. Buraya yazarlarımız geliyor. Hafta sonları panelleri ve imza günlerini yapılıyor. Dikili düşünen insanların, fikirlerini söylemek isteyen insanların soluk aldığı bir yer" dedi.

Adalet teması
     Adalet temasıyla konserler, sergiler ve spor etkinliklerinin düzenlendiği bu festivalin tüm adalet sevdalılarına atfedildiğini dile getiren Mustafa Tosun, "Adalete en çok ihtiyaç olunan bir dönemden geçiyoruz. Biz burada son panelimizi adalet paneli olarak yaptık. Mevcut içinde bulunduğumuz partimiz de adalet kurultayı yaptı. Buna istinaden genel başkanımızın bir sözü var. 'Biz adalet için yürüyoruz.' Yürüyorlar ama adalet var diyemiyorlar. Onun için adalet çok önemli diyoruz. Ülkemiz için, birlik için, kimseyi ayrıştırmamamız için adalet gerçekten çok önemli" şeklinde konuştu.

Sevgi kenti Dikili
     Dikili'de turizmin canlanması adına ne tür faaliyetler gerçekleştirdiklerini aktaran Tosun, "Göreve geldiğimde şöyle bir söylemde bulunmuştum: 'Dikili'de sevgi kazanacak.' Halkımız da bunu kabullendi ve biz de böyle bir misyon üstlendik. Burada spor konusunda çok önemli bir yol aldık. Futbol takımımız bal liginde. Plaj futbolu yapıldı. Bunun dışında Çandarlı'da rüzgar sörfünü çok önemsedik. Rüzgar sörfünün lig ayağı bu sene Dikili'de düzenlendi. Bunların yanında en çok önemsediğimiz unsur Dikili termal. Bununla ilgili 20-25 günlük planlarımız yapıldı. Şuandan itibaren bizim hedeflediğimiz, Dikili'nin jeotermal turizm ve sağlık turizmi ile de ön planda olması.

     Sıcak suya insanlar girer, iki saat kalabilir. İki saatin sonunda vücutları buruştuğu için insanlar duramıyorlar. Ama iki saatin sonunda da insanların sosyal hayatının bulunması lazım.
     Jeotermal turizminde yatırımcıyı çekmek için çabaları olduğunu aktaran Mustafa Tosun sözlerine şöyle devam etti:  "Jeotermal ve sağlık turizmi noktasında Dikili önümüzdeki günlerde ön plana çıkıp kuzeyin yıldızı olacaktır. Burada kum, güneş, doğa, krater gölü ve mağara var. Dikili'de her şey mevcut. Burası doğa harikası bir yer ve Dikili'de turizmin temellerini attığımıza inanıyorum."  

"Turizmi önemsiyoruz"
     Kurban bayramı tatilinin 10 güne çıkmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Tosun, "Bu durum turizm kentlerine katkı sağlıyor. Dikilimiz ve tüm sahil kentlerimiz daha canlı oluyor. Bununla birlikte turizm ne kadar gelişirse ülkemiz o kadar gelişmiş demektir. Bu nedenle turizmi ayrı önemsiyoruz. Ne kadar çok işletme ve tesis açılırsa bir kent o kadar zenginleşir. Bu durum ülkemize de katkı sağlar" diyerek sözlerini tamamladı.

 


+ Benzer Haberler
» Avrupa için ilk adım; Slovenya
» KOBİ’lere dijital’de rekabet avantajı
» ‘Ekonomiye güven’ nasıl yükselecek
» “Anavatanımız, doğal kaynaklarımızı milli rezerv kabul etsin”
» Döviz artışı çiçek sektörünü etkiledi
» Bir halk sağlığı sorunu: Obezite
» Gazi ve engelliler, ‘Termal Huzur Kenti’ ile sağlık bulacak
» Hurma zeytin destek bekliyor
» "Konfor alanınızdan çıkın ve yeniliklere açık olun"
» “Güçlü Devlet, Güçlü Memur”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.12.2017
  Ticaret 13.12.2017
  Ticaret 12.12.2017
  Ticaret 11.12.2017
  Ticaret 09.12.2017
  Ticaret 08.12.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni