• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli “Güvenli Seyahat Pulu” alan ilk konaklama tesisi

04 Ekim 2021 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli “Güvenli Seyahat Pulu” alan ilk konaklama tesisi


           HABER MERKEZİ      
     Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) ve SKAL International işbirliği onaylı Güvenli Seyahat Pulu (SafeTravels Stamp) alan ülkemizdeki ilk konaklama tesisi oldu. Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli Müdürü Güner Güney, “Güvenli Turizm, Turuncu Çember, Bisiklet Dostu Otel sertifikalarından sonra Güvenli Seyahat Pulu almanın gururunu, güvenli konaklama hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
     Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koronavirüs (Covid-19) pandemisi sürecinde başlattığı sertifikasyon programına başvurdu. Otel, belirlenen kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetlenerek belgelendirilen konaklama tesisleri arasında yer aldı.
     Otel yönetimi, güvenli turizm sertifikasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, İzmir Turizm Hijyen Kurulu’nca kriterleri belirlenen “Turuncu Çember” sertifikasını almak için başvurdu. Denetimler sonucunda öngörülen kriterleri taşıdığı belirlenen Ramada Encore by Wyndham İzmir Otel, Balçova’da “Turuncu Çember” sertifikasını alan ilk otel oldu.

     Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, “Bisiklet Dostu Konaklama Tesisi” belgesi almak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurdu. Denetimler sonucu gerekli kriterleri yerine getirdiği belirlenen Ramada Encore by Wyndham İzmir Otel’e İzmir’de  almaya hak kazandığı bu belgeyi İl Kütür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer verdi.
     Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (World Travel & Tourism Council - WTTC) ve SKAL International işbirliği onaylı Güvenli Seyahat Pulu (SafeTravels Stamp) almak için başvurdu. Otel, sağlık ve hijyen standartlaştırılmış protokollerini benimseyen işletmelere verilen Güvenli Seyahat Pulu’nu alan ülkemizdeki ilk konaklama tesisi oldu.

     Ramada Encore by Wyndham İzmir Oteli Müdürü Güner Güney, Güvenli Seyahat Pulu’nun gezginlerin dünya çapında sağlık ve hijyen standartlaştırılmış protokollerini benimseyen destinasyonları ve işletmeleri tanımaları için oluşturulduğunu hatırlattı. “Güvenli Turizm”, “Turuncu Çember”, “Bisiklet Dostu Otel” sertifikalarından sonra “Güvenli Seyahat Pulu” almanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Güney, sözlerini şöyle sürdürdü:
     “Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) güncel yönergeleri doğrultusunda güvenli konaklama hizmeti veren işletmelere verilen Güvenli Seyahat Pulu’nu alan ülkemizdeki ilk konaklama tesisi olduk. Bu belge, WTTC - Skal International protokolü kapsamında Covid 19 ile mücadele için tüm güvenlik ve sağlık protokollerine uyduğumuzu garanti ediyor. Güvenli konaklama hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz, misafirlerimizin otelimizde güvende kalmaları için çabalıyoruz.”


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı 27.663’e, vefat sayısı da 232’ye yükesldi
» Elektriğe “sessiz zam” yapıldı
» 2021’de tahıl ve sebze üretimi azalacak
» Mandalina ihracatında hedef 500 milyon dolar
» “En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranı yüzde 92”
» Hizmet, perakende ticaret ve inşaatta güven endeksi yükseldi
» 90 milyon TL sosyal yardım yapılacak
» Eylül ayında 92 bin 996 adet taşıt trafiğe kaydoldu
» Türksat, 5. nesil uydusunun gücüyle Cabsat’a katılıyor
» EMD Medya Okulu İKÇÜ’lü Medya ve İletişim öğrencileriyle buluştu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.10.2021
  Ticaret 25.10.2021
  Ticaret 23.10.2021
  Ticaret 22.10.2021
  Ticaret 21.10.2021
  Ticaret 20.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni