• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Roche’un 2018 satışları yüzde 7 arttı

07 Şubat 2019 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Roche’un 2018 satışları yüzde 7 arttı

           HABER MERKEZİ     
     2018 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Roche’un grup satışları %7 oranında artarak 56.8 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaştı. Şirketin 2018’de gösterdiği güçlü performans, ilaç bölümünde özellikle onkoloji, MS ve hemofili alanlarının; diagnostik bölümünde ise immünodiagnostik çözümlerin lokomotifliğinde gerçekleşti.

     İlaç ve tanı araçları alanında önde gelen global şirketlerden biri olan ve kişiselleştirilmiş tedaviye öncülük eden Roche, İsviçre’nin Basel kentinde bir konferans ile 2018 yılının finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın farklı çeyrek dönemlerinde sergilediği finansal başarının devamı olarak şirket, grup satışlarını sabit kur cinsinden %7 arttırarak 56.8 milyar seviyesine çıkardı. İlaç Bölümü’nün satışları %7 oranındaki artışla 44 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaşırken, Diagnostik Bölümü’nün satışları da %7 oranında yükselerek 12.9 milyar İsviçre Frangı olarak gerçekleşti.

     Grubun elde ettiği sonuçlara ilişkin açıklamalarda bulunan Roche Grup CEO’su Severin Schwan, “Roche olarak 2018 yılında her iki bölümümüzde de çok iyi büyüme kaydettik. Onkoloji, MS (multipl skleroz) ve hemofili gibi ciddi alanlarla mücadelede önemli yararlar sunan yeni çözümlerimizin gücünden özellikle memnuniyet duyuyorum. Ayrıca dijitalleşme, ürün geliştirme ve kişiselleştirilmiş sağlık hizmetlerinin ilerletilmesini desteklemek amacıyla gerçek yaşam sağlık ve analiz verilerinin kullanılması yönünde de çok önemli ilerleme kaydediyoruz. Başarılı lansmanlarımıza ve güçlü portföyümüze bakıldığında, Roche olarak büyümemizi sürdürmek için iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebilirim,” dedi.

Kişiselleştirilmiş sağlık hizmetlerinde ilerleme
     2018 yılında Roche, kişiselleştirilmiş sağlık hizmetleri stratejisini daha da ilerletmek için bazı anlaşmalar yaptı. Bunlar arasında, hastanın kanserindeki moleküler değişimleri tespit ederek bunları ilgili hedefe yönelik tedavilerle, immünoterapilerle ve klinik çalışmalarla eşleştirme yapmak amacıyla kapsamlı genetik haritalama yöntemini geliştiren Foundation Medicine,  kanser araştırması alanında gerçek yaşam verilerinin kullanılması konusunda pazar lideri Flatiron Health ve Ignyta olmak üzere ABD merkezli üç şirket bulunuyor.

     Ayrıca 2018 başlarında Roche Diagnostik ve GE Healthcare, Roche’nin in vitro tanı alanındaki bilgi birikimi ile GE Healthcare’in in vivo uzmanlığını birleştirmek üzere stratejik ortaklığa girmeye karar verdiklerini duyurdular. Anlaşma, üçüncü tarafların da ürünlerini ve şirketten bağımsız uygulamalarını yerleştirmelerine izin veren ortak dijital bir platforma dayalı karar destek yazılım çözümlerinin birlikte geliştirilmesini ve birlikte pazarlanmasını amaçlıyor.

2019 yılı öngörüleri
     2019’da sabit kur cinsinden düşük ila orta tek haneli satış artışı bekleyen Roche, hisse başına kazancını da sabit kur cinsinden ciro artışına paralel olarak artırmayı hedefleniyor. Şirket ayrıca bu yıl İsviçre Frangı cinsinden daha da yüksek temettü artışı gerçekleştirmeyi öngörüyor.

 


+ Benzer Haberler
» Teknoloji odaklı proje yürüten gençlere 200 bin TL hibe
» Üreticideki fiyat düşüşü markete yansımadı
» Egeli hazır giyim ihracatçıları İsveç yolcusu
» TMO, 26 yıl sonra kabuklu kırmızı mercimek alacak
» ESİAD’dan AB sürecine vurgu
» “Farklı temalarda iyi fikirler çıktı”
» TAİDER, Anıtkabir’i ziyaret etti
» Şişecam Düzcam ‘Intersolar Europe 2019 Fuarı’na katıldı
» TİM ihracat meşalesini Ordu’da yaktı
» İhracatçılar Samsun’da


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni