• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Salutem Plus’ın, Medikal Ozon Cihazı piyasaya sunulacak

17 Eylül 2020 Perşembe 10:00
12
14
16
18

Salutem Plus’ın, Medikal Ozon Cihazı piyasaya sunulacak

           HABER MERKEZİ     
     Medikal cihaz sektöründe faaliyet gösteren Cemil Has Medikal Ltd. Şti., yeni ürünleri Salutem Plus Medikal Ozon Cihazı’nı piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Covid-19 tedavisinde ozon gazına yer verilmesinin ardından cihazlarında gerekli değişiklikleri yaptıklarının altını çizen Cemil Has Medikal Ltd. Şti. Genel Müdürü Cemil Has, ortaya çıkan sonuçtan memnun kaldıklarını dile getirdi.

     Covid-19 pandemisi ile mücadelede ozon gazının olumlu sonuçlar vermesinin, yeni ürünleri Salutem Plus’ın tasarımında odak noktaları olduğunu dile getiren Cemil Has Medikal Ltd. Şti. Genel Müdürü Cemil Has, “İspanya Ozon Tedavisi Tıp Profesyonelleri Topluluğu (AEPROMO) himayesinde yayınlanan Madrid Deklarasyonu’nda, Covid-19 tedavisinde serum fizyolojik ozonlama ön plana çıktı. Dolayısıyla Türkiye’deki hekimlerin birçoğu serum fizyolojik kullanmaya yöneldi. Yeni cihazımız Salutem Plus’ı tasarlarken bu ihtiyaçları göz önüne aldık.

    Küçük dozlarda, daha hassas doz aralıklarına ihtiyaç oldu. Salutem Plus’a hassas doz aralığını ekledik. Ayrıca cihazın, oksijen bittiğinde ve ozon olmadığı zaman uyarı vermesi önemliydi. Çünkü bazen hekim fark etmeden ozon yerine oksijen de verebilir. Bunun hastaya zararı olmaz ama faydası da olmaz. Bunların yanında özellikle serum fizyolojikte kullanılan zamanlayıcı modu (timer modu) önemliydi. Çünkü zamanlayıcı, cihazın ozonlamayı yapıp belirlenen süre dolduğunda durmasını sağlıyor. Bu mod olmadığında doktor ya da hemşirenin hastanın başında beklemesi gerekiyordu. Zamanlayıcı modu ile tedavi sürerken, doktor ya da hemşire başka bir hasta ile ilgilenebiliyor. Tedavi bittiğinde cihaz, sesli uyarı sinyali veriyor. Salutem Plus’taki bu yenilikler hekime kolaylık, hastaya da fayda sağlıyor” şeklinde konuştu.

AR-GE SÜRECİNDE GERİ DÖNÜŞLERE KULAK VERDİK
     Salutem Plus’ı tasarlarken hekimlerin taleplerini göz önüne aldıklarını belirten Has, “İlk medikal ozon cihazımız olan Salutem’i kullanan hekimlerimizin birçok talep ve önerisi oldu. Geri dönüşlere göre neler yapabileceğimizi ve hekimlerimizin işini nasıl kolaylaştırabileceğimizi düşünerek çalışmalar yaptık. Ortaya çıkan sonuçtan da gayet memnunuz. Biz ar-ge ve üretim sürecimizde başka markalara bakmak yerine; cihazımızın özelliklerini, kullanımını ve dış tasarımını kendimiz belirliyoruz. Çünkü diğer markaların çoğu senelerdir aynı model cihaz üretirler. Cihazların özellikleri değişmez. Biz her zaman daha iyi ve daha faydalı modeller için çalışıyoruz. Bu disiplinin karşılığını da hekimlerimizi memnuniyeti olarak alıyoruz” dedi.

SALUTEM PLUS’A İLGİ BÜYÜK
     Salutem Plus’ın tanıtımına başladıktan sonra hekimlerin yoğun ilgi gösterdiklerini vurgulayan Has, “Covid-19 pandemisi nedeniyle de ozon tedavisine son dönemde ilgi oldukça arttı. Bu nedenle, kliniklerinde ilk modelimiz Salutem Medikal Ozon Cihazı olan hekimlerimiz bile yeni modelimiz Salutem Plus’ı edinmek istiyorlar. Ön siparişleri almaya devam ediyoruz. Siparişlerin ilk etabının teslimatına 25 Eylül’de başlayacağız. İlgi çok büyük, yoğun bir talep var. Salutem kullanıcıları, medikal ozon cihazlarımızı bildikleri için yeni modeli de gönül rahatlığıyla istiyorlar. Özellikle serum fizyolojiğe yönelmiş olan hekimlerimiz için bu cihaz önem arz ediyor. Yurtdışından da özellikle Balkanlardan talep var. Cihazımızın gerekli tüm belgelendirme sürecini tamamlamıştık. Dolayısıyla yurtdışındaki çalışmalarımıza da yurtiçinde olduğu gibi devam ediyoruz. Salutem Plus, Covid-19 pandemisi nedeniyle ortaya çıkan bir ihtiyaca cevap veriyor. Bu açıdan da mutluyuz” diye ekledi.


+ Benzer Haberler
» Aktif vak’a sayısı 28 bini geçti. Haziran başına geri döndük
» 300 bin vak’a rakamı geçildi
» Çeşme, geleceğin 50 yılının turizm merkezi olacak
» Yasadışı trol avcılığına geçit yok
» Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan “2030 Engelsiz Vizyon Belgesi”
» Başkan Soyer EuroVelo 8. Akdeniz Rotası İzmir Güzergahı’nı açtı
» “YEKDEM’in uzatılması yatırımcıya nefes aldırdı”
» Ödeme sistemlerinde yeni bir devir başlıyor
» Yıl sonu dolar kuru ve enflasyon beklentisi yükseldi
» Başkan Sandal’dan gazilere ziyaret


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.09.2020
  Ticaret 19.09.2020
  Ticaret 18.09.2020
  Ticaret 17.09.2020
  Ticaret 16.09.2020
  Ticaret 15.09.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni