• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Sancak: Süper Lig hayali için söz veriyorum

14 Temmuz 2021 Çarşamba 00:00
12
14
16
18

Sancak: Süper Lig hayali için söz veriyorum


   ► Folkart, İzmir’in renkleri tek yürek’ Projesi ile TFF’ye bağlı liglerde mücadele veren İzmir’deki 7 spor kulübünün futbol takımlarına forma göğüs sponsoru oldu

           KÜBRA TOPAL // GÜLCİHAN ALTINKAYA      
     Saya Grup bünyesinde yer alan Folkart, ‘İzmir’in renkleri tek yürek’ adını verdiği destek projesi kapsamında, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bağlı liglerde mücadele veren İzmir’deki 7 spor kulübünün futbol takımlarına forma göğüs sponsoru oldu. İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı’nın (İZVAK) işbirliği ile şekillenen proje kapsamında Süper Lig’de mücadele edecek Göztepe ve Altay, 1. Lig takımlarından Menemenspor, 2. Lig’teki Bucaspor 1928, 3. Lig’teki Karşıyaka ve Bergama Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lig’de yer alan İzmirspor’un formalarının göğüs bölümlerinde ‘Folkart’ yazacak. Folkart, Süper Lig’de mücadele edecek Göztepe ve Altay’a aynı anda sponsor olacak. Folkart, 2015 yılında kentin iki güçlü ekibi Göztepe ve Karşıyaka’ya sponsor olmuştu. 2017 yılında ise, yine İzmir’deki futbol takımlarına destek vermişti.

     Folkart’ın, Swiss Otel’de gerçekleşen sponsorluk desteği tanıtım toplantısında konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart bundan 15 sene önce İzmir’de, İzmir merkezli kurulmuş olan bir şirket. İzmir’in gerçekten çok ciddi faydasını gördük, bu noktalara geldik. İzmir bizi aldı, inşaat sektöründe en tepeye çıkardı. İzmir’den kazandığımızın bir kısmını İzmir’e geri vermek için elimizden geleni yaptık. Geçmiş yıllarda yine buna benzer futbol kulüplerine sponsor olduk. Şimdi iki takımınız süper ligde. Umut ediyorum diğer takımlarımız da Süper Lig’e çıksın. Onları da Süper Lig’de görmek istiyoruz. Biz bu hayalin gerçekleşmesi için Folkart için elimizden geleni yapacağımıza söz vermek istiyorum” dedi.

“Türkiye’de bir ilk”
     Bu anlaşma vesilesiyle İZVAK Başkanı Ali Erten ve tüm kulüp başkanlarına teşekkür eden Sancak, “Bir iki gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de ilk defa bir şirket Süper Lig’deki iki takıma ve şehrin hemen hemen bütün takımlarına destek oluyor. Bu gurur bizim için çok önemli. İzmir’in diğer şirketlerinin de buna benzer işlerde olmasını temenni ediyoruz. Anlaşmamızın süresi ölünceye kadar. Nefesimiz yettiğince sponsor olmaya devam edeceğiz. Gücümüz yettiğince kulüplerimizin yanında olacağız. Kulüplere göre bedeller değişse de kulüplerimize 20 milyon lira civarı bir destekte bulunacağız” diye konuştu.
     İzmir’in ve İzmir futbolunun yepyeni bir başlangıcı ve çok özel bir günü olduğunu söyleyen İZVAK Başkanı Ali Erten, “Bunu bir şekilde başarabilmiş olmaktan dolayı büyük bir gururla karşınızdayız. Folkart, İzmir’in bütün renklerine katkı sağlıyor. Eminim ki bu bir başlangıç. Bunun devam edeceğine ve Türkiye’ye de örnek olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“İzmirliler Folkart’ı örnek almalı”
     Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ise, bu işbirliklerinin İzmir dinamiğine destek vereceğini düşündüğünü belirterek, “Bu Türkiye’ye bir örnek. Futboldaki bu oluşan zaman zaman hepimizin sıkıntı duyduğu hırçın ortamın değişmesi örneğini İzmir veriyor. İzmir’le bu şekilde kazanan işadamlarımız İzmir’le kazandıklarının bir kısmıyla spor olsun sanat olsun, çeşitli şekilde İzmir’e geri vermeleri İzmir için çok önemli. İzmirlilerin Folkart’ı örnek alması gerekiyor” dedi.

Kulüpler, destekten mutlu
     Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise, “Şu an Türkiye’de örnek alınan bir dostluk sergiliyoruz. Bence bu alkışa şayan bir durum. Burada biz bunu başardık ve bir ilk gerçekleşiyor. Bu ilki her zaman İzmir’imize değer katan vizyonuyla ilkleri başarmış olan Folkart ailesiyle başarmak beni ayrıca mutlu ediyor. Ligini ayırt etmeden her ligde destek veriyor” diye konuştu. Menemenspor Kulübü Başkanı Tahir Şahin ise, Mesut Sancak ve ailesine teşekkür ederken, “Bu tür projeler sadece bir aileye yüklensin kalmasın istiyoruz. İzmir’de Folkart gibi dünyaca firma var, onlar da taşın altına elerini koymalılar. Bugünkü birlikteliğin devam etmesini diliyorum” dedi. Karşıyaka Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ise, “Gerçekten çok önemli bir gün. Şehirden aldığını şehre vermek gibi bir laf var. Bugün onun vücuda geldiği, ete kemiğe büründüğü gün. Kendi ve diğer kulüplerin başkanları adına ne kadar teşekkür etsek azdır. Çok az İzmir’de böyle kurum var. İzmir’de bir Folkart, bir Yaşar grubunu sayabiliriz. İnşallah bu örnekleri çoğaltacağız İzmir’de. İzmir kulüplerine bu desteği vererek İzmir’de ölümsüzleşiyorsunuz” ifadelerini kullandı.
      Bergamaspor Kulübü Başkanı Hasan Canoğlu, sponsorluk bulmakta zorlandıkları dönemde, bu desteğin kendilerine ilaç gibi geldiğini belirtirken, İzmirspor Kulübü Başkanı Nedim Topaloğlu ise, bu desteklerin devam etmesini umduklarını ifade etti ve bu sene 3. Lig’e çıkacaklarının sözünü verdi.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı 3 gündür 22 binin altına inmiyor
» TBB’den yangından etkilenenlerin borçlarında kolaylık
» İhracatta %47, ithalatta %39’luk artış
» İş dünyası ‘Yeşil Seferberlik’ ilan etti
» KDV indiriminde süre uzatıldı
» “Aşı kartı uygulaması ile tekrar kapanmaların önüne geçmek mümkün”
» Bakliyat ihracatında ilk 6 ayda %17’lik artış
» Securitas, Tepe Güvenlik AŞ’yi satın alıyor
» Sendikalı işçi sayısı 2 milyonu geçti
» “Orman yangınlarına müdahale için uçak filomuzu genişletmeliyiz”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 31.07.2021
  Ticaret 30.07.2021
  Ticaret 28.07.2021
  Ticaret 27.07.2021
  Ticaret 26.07.2021
  Ticaret 24.07.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni