• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Sipay, Avrupa, ABD ve BAE hedefiyle büyümeye devam ediyor

23 Ocak 2021 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

Sipay, Avrupa, ABD ve BAE hedefiyle büyümeye devam ediyor

           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’nin yeni nesil ödeme çözümleri sunan finansal teknoloji şirketi Sipay, faaliyet alanını genişleterek Avrupa, ABD ve BAE açılımı yapacağını duyurdu. Türkiye’de özellikle pandemi döneminde işletmelerin hızlı ve pratik ödeme işlemleri yapmasını sağladıklarını belirten Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak büyüme hedefleri hakkında şunları ifade etti: “Litvanya’da yaptığımız lisans başvurusunun onayıyla birlikte tüm Avrupa’dan gelen ödemeleri ya da Avrupa’ya giden transferleri Litvanya’daki ödeme kuruluşumuz üzerinden yapacağız. Avrupa’nın ardından ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarlarında yer almayı planlıyoruz” dedi.
     Türkiye’nin yenilikçi finansal teknoloji şirketi Sipay, kurumsal ve bireysel kullanıcılara dijital cüzdan, Sanal POS ve linkle ödeme gibi yeni nesil ödeme sistemleri alt yapısı sağlıyor. Özellikle pandemi döneminde e-ticaret sitesine sahip olmayan kurum, kişilerin ve internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların güvenli ve hızlı ödeme sistemlerine olan ihtiyacına paralel olarak Sipay de büyümeye ve kullanıcı ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaya devam ediyor.

Litvanya’yı ödeme sistemleri köprüsü yapacağız
     Ödeme sistemlerinin ödüllü şirketi Sipay’in Genel Müdürü Semih Muşabak, büyüme hedefleri hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Litvanya’da bir yıl önce yaptığımız lisansın kısa bir süre önce gerçekleşen onayıyla birlikte tüm Avrupa’dan gelen ödemeleri ya da Avrupa’ya giden transferleri Litvanya’daki ödeme kuruluşumuz üzerinden yapacağız. Avrupa’nın ardından ABD ve sonrasında da Birleşik Arap Emirlikleri pazarlarında yer alarak büyümeyi hedefliyoruz.” Faaliyet bölgelerini genişletirken şirket istihdamının da Nisan ayının sonuna kadar %50 oranında artıracaklarını belirten Muşabak, “İTÜ Teknokent’te yeni bir şirket kurduk. Bu şirket üzerinden teknolojimizi yönetecek yeni bir organizasyon yapısı kurguladık. Sipay’e destek olması dışında kurumsal müşterilerimize ve farklı ödeme kuruluşlarına destek olabilecek bir teknoloji şirketi haline getirmeyi ve daha da büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Dijitalleşme ve güvenlik birlikte ele alınmalı
     Pandemiyle birlikte dijitalleşme süreçleri hızlansa da işletmelerin hala yeterince dijitale entegre olamadığını da ifade eden Muşabak, “Dijital dönüşüm, şirketlerin her adımında teknolojiyi kullanarak müşteri kabulünden herhangi bir evrak imzalama aşamasına kadar tüm süreçlerin dijitale taşınması demek. Sipay olarak büyük ya da küçük işletmelerin öncelikle ihtiyaçlarını analiz ederek nasıl bir platforma ihtiyaçları olduklarını belirliyoruz. Bu noktada üye iş yerlerimize Sipay çözümlerini sağlamadan önce internet sitelerinde güvenlik analizi ve raporlaması yaparak ödeme alt yapısının güvenliğini sağlamak bizim en önem verdiğimiz konulardan biri diyebilirim” dedi.


+ Benzer Haberler
» Ant Yapı, Mirny uçak terminali’ni inşa edecek
» Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü arazide ve büroda kontrol hizmeti alacak
» VERBİS kaydı için son tarih 31 Mart
» Elektrikli araç almayı düşünen tüketici şarj üniteleri bulamamaktan endişeli
» Karşıyaka’da fidanlar toprakla buluştu
» İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden üst geçit projelerine estetik dokunuş
» “Kimya sektörünün desteklenmesi ülkemizin kalkınmasına fayda sağlar”
» Keskin: Avrupa’daki Market kuralları Türkiye’de de uygulansın
» Bayraklı Belediyesi kırtasiye malzemesi satın alacak
» Sahibinden ilanlara düzenleme gelmeli


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.03.2021
  Ticaret 27.02.2021
  Ticaret 26.02.2021
  Ticaret 25.02.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni