• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Şirketlerde “önce tasarruf et sonra harca” dönemi

09 Eylül 2020 Çarşamba 14:00
12
14
16
18

Şirketlerde “önce tasarruf et sonra harca” dönemi

   ► Ticket Restaurant Edenred kurumsal ödeme çözümleriyle şirketlerin hayatını kolaylaştırıyor

           HABER MERKEZİ     
     Pandemi nedeniyle değişen dünyanın gerekliliklerine adapte olmaya çalışan şirketlerin ve kurumların gündeminde ilk sırada verimlilik ve tasarruf geliyor. Değişen ihtiyaçlara uygun yenilikçi çözümler üreten Edenred Türkiye, Ticket Restaurant yemek kartı ile öğle yemeği giderlerinde, Ticket Car akaryakıt çözümleri ile akaryakıt gibi en önemli gider kalemlerinde ve Ticket Compliments ile de çalışanların ayni yardımlarında şirketlerin tasarruf etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırıyor.
     Kurumsal ödeme çözümleri hizmetlerinde dünya lideri Ticket Restaurant Edenred, sunduğu harcama yönetimi çözümleriyle pandemi sürecinde de şirket ve kurumların birçok gider kaleminde tasarruf etmelerini sağlıyor. Şirketler, Ticket Restaurant Yemek Kartı ile yüzde 100’e varan vergi avantajı elde ederken Ticket Car Akaryakıt Çözümleri ile yakıt maliyetlerini azaltıyor. Ticket Compliments hediye çeki ise şirketlerin operasyonel iş yükünü azaltarak zaman tasarrufu sağlıyor.

KOBİ’ler için avantajı bol çözümler
     Türkiye’de işletmelerin yaklaşık yüzde 98’ini KOBİ’ler oluşturuyor. Pandemi ile birlikte dijital dönüşümü hızlı yaşayarak, işlerini ve iş yapış şekillerini dijital gereksinimlere adapte eden KOBİ’ler, iş yaşamında daha avantajlı duruma geliyor. Edenred Türkiye’nin sunduğu yemek kartı ve akaryakıt çözümleri KOBİ’lerin dijital dönüşüme ayak uydurabilmesine, maliyetlerini düşürerek kaynaklarını daha verimli kullanabilmesine ve tasarruf etmesine yardımcı oluyor.

Şirketlere yüzde 100’e varan vergi avantajı
     Çalışanların en çok tercih ettiği yan haklardan biri olan yemek kartları işverenler için çalışan verimliliği ve bağlılığını artırmanın yanında tasarruf için de önemli bir araç. Ticket Restaurant Edenred’in şirketlere sunduğu yemek kartı sisteminde şirketler, yüzde 15 SGK işçi primi, yüzde 22,5 SGK işveren primi, yüzde 0,75 Damga vergisi, yüzde 22 Gelir vergisi ile yüzde 1 KDV istisnasına tabi oluyorlar. Bu da işverenlere yaklaşık yüzde 100’e varan vergi tasarrufu sağlıyor. Neredeyse yemek gideri kadar tasarruf ederek kaynaklarını doğru şekilde kullanan şirketlerin verimliliği de yükseliyor.

Şirket araçlarının akaryakıt maliyetleri yüzde 15 daha tasarruflu
     Ticket Car Akaryakıt Çözümleri ile şirketler akaryakıt harcamalarını avantajlı bir şekilde yönetebiliyor. 2019 yılında, EPDK’ya kayıtlı finansal aracısı olduğu iş ortakları arasına Petrol Ofisi’nin yanı sıra BP ve Total’i de katan Edenred Türkiye, hizmet ağını sürekli genişletiyor. Akaryakıt kartı ve araç tanıma sistemi seçenekleri ile Türkiye çapında binlerce akaryakıt istasyonundan, haftasonu yakıt alamama, limitli yakıt alımı ve sadece sisteme tanımlı araçlar için akaryakıt alımı yapılmasını sağlayarak şirket araçlarının özel kullanım vb. suistimallerini önleyebiliyorlar. Bu sayede akaryakıt giderlerinde yaklaşık yüzde 15’e varan tasarruf da elde ediyor. Ayrıca tek fatura kolaylığı, raporlama, avans açma-kapama gibi iş yüklerinde de operasyonel tasarruf sağlamalarına yardımcı oluyor. Bununla birlikte şirketlerin akaryakıt satın alma hacmine göre de özel indirimler sunuyor.

Ticket Compliments ile zamandan tasarruf
     Şirketlere özel günlerde çalışanların motivasyonunu artırmak ve performansını ödüllendirmek, çözüm ortaklarına da özel günlerde hediye sunmaları amacıyla geliştirilen Ticket Compliments hediye çeki kullanım alanları da sürekli genişletiliyor. Ayni yardımlardan, gıda gardımlarına pek çok alanda şirketlerin ve çalışanların hayatını kolaylaştıran Ticket Compliments ailesi, erzak kolisi taşıma ve depolama gibi lojistik maliyetlerden tasarruf imkanı sunarak, tek fatura ile operasyonel işlem kolaylığı da sağlıyor.


+ Benzer Haberler
» Rakamlar yavaş da olsa geriliyor
» İhracat %5.7 azalırken, ithalat %20.4 arttı
» Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE) yıllık %16,93 aylık %4,02 arttı
» Türk Eczacıları Birliği: Kabul etmiyoruz alışmayacağız
» İZİKAD’dan başarılı kadınlara ödül
» Vaillant İzmir’de büyümeye devam ediyor
» Demirtaşoğlu: Pandemiye rağmen üretime ve ihracata devam ediyoruz
» “Webagron Büyük Çiftçi Buluşması”nda hedef 2.7 milyon çiftçi
» Gaziantep’te 3 tesiste 170 milyon TL’lik yatırım
» Asya Kayıp Coğrafyalar AASSM’de


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.10.2020
  Ticaret 30.09.2020
  Ticaret 29.09.2020
  Ticaret 28.09.2020
  Ticaret 26.09.2020
  Ticaret 25.09.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni