• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Sodexo İngiltere’ye Türkiye’den kadın CEO

11 Temmuz 2018 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

Sodexo İngiltere’ye Türkiye’den kadın CEO

           HABER MERKEZİ     
     Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Burçin Ressamoğlu, Sodexo İngiltere’nin İcra Kurulu Başkanı olarak atandı.
     Yaşam kalitesi hizmetlerinde dünya lideri olan Sodexo’nun üst düzey yönetiminde önemli bir atama yapıldı. Sodexo’nun 2012 yılından bu yana İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Burçin Ressamoğlu, 1 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri İngiltere organizasyonunun İcra Kurulu Başkanı olarak atandı.

     Sodexo İngiltere, çalışan yan hakları, teşvik ve ödüllendirme ve tüketici sadakat programları alanında dijital platform yönetiminde öncü olarak liderliğini sürdürmekte, İngiltere merkezli olmak üzere uluslararası markaların global çalışan yan hakları ve tüketici sadakat programlarını yönetmektedir. Ressamoğlu, aynı zamanda Sodexo Grubu’nun İngiltere ve İrlanda Liderlik Komitesi’nde görev alacak.

     Sodexo Grubu’na katıldığı 2012 yılından bugüne Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Burçin Ressamoğlu, güçlü bir yönetim ekibi ve dijitalleşme stratejisi ile şirketin istikrarlı olarak büyümesini ve gelişen finansal sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır. Ressamoğlu’nun liderliğinde Sodexo 20 binden fazla müşteri ve 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaşarak, 45 binden fazla üye iş yeri ve geliştirdiği yeni hizmetleri ile yaşam kalitesi hizmetlerinde Türkiye’nin en tercih edilen markası olarak, sektörde liderliğini güçlendirmiştir.

     Şirketlerin performansında en önemli etkenin çalışan bağlılığı ve memnuniyeti olduğu inancıyla yürütülen çalışmaların sonucunda, Sodexo 2016 yılında Aon Hewitt‘den ‘En İyi İşveren’ unvanı almış ve 2017 yılında bulunduğu sektörde en çok tercih edilen marka ünvanını almaya hak kazanmıştır Çeşitlilik ve Kapsayıcılığın (Diversity & Inclusion) da güçlü bir destekçisi olan Burçin Ressamoğlu, SWIFt - Sodexo Women’s International Forum for Talent’ınonur üyesi olup Türkiye’de iş hayatında cinsiyet dengesi ve kadın temsilinin büyümesi konusunda birçok çalışma yapmaktadır.

     Ressamoglu ayrıca,Ekonomist dergisinin 2018 yılında yaptığı araştırmada, Türkiye’nin en başarılı 10. kadın CEO’su, Fortune dergisinin yine 2018 yılında yaptığı araştırmada Türkiye’nin en güçlü 8. İş kadını olarak seçilmiştir.

Burçin Ressamoğlu kimdir?
     Viyana’da dünyaya gelen Burçin Ressamoğlu, ortaokulu Avusturya Lisesi’nde, liseyi Viyana Mater Salvotoris’de okudu. Üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi’nde çift ana dal yaparak Uluslararası İlişkiler / İşletme Bölümü’nde tamamlayarak mezun oldu.
     Profesyonel iş hayatına STFA Ogden’de başladı. Daha sonra 2 yıl Siemens’te ve 14 yıl  Philips’in farklı organizasyonlarında yöneticilik yaptı. Türkiye dışında Philips’in İsviçre ve Hollanda organizasyonlarında görev aldı. 2007-2010 yılları arasında Philips Asya Pasifik Bölgesi’nde 10’dan fazla ülkeden sorumlu İş Geliştirme Direktörlüğünü yönetti ve ailesiyle 3 yıl Çin’de Shenzhen’de yaşadı. 2010 yılında Türkiye’ye dönerek ve bir süre ‘Philips Orta Doğu ve Türkiye Direktörü’ olarak çalıştıktan sonra 2012 yılında Philips’den ayrılarak bugüne kadar yürüttüğü Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Ressamoğlu, evli ve 2 kız çocuğu annesidir.

 


+ Benzer Haberler
» Kapanan şirket sayısı yüzde 13 arttı
» İşler: Ara tatiller soluk aldıracak
» İngiltere-Türkiye arasında anlaşma
» Güler Sabancı: “Gençliğimize inanıyoruz”
» Microsoft nesnelerin interneti laboratuvarını Shanghai’de açtı
» Canlı doğan bebek sayısı 1 milyon 248 bin 847 oldu
» Palandöken, “Ülkemiz güçlü bir tarım politikasına sahip”
» 10. yılda da organik ürünlerle devam
» Sosyal medya tatil tercihlerini etkiliyor
» Gülle: Yeni bir ihracat hikayesine ihtiyacımız var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
  Ticaret 14.05.2019
  Ticaret 13.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni