• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Soyer makam odasını minibüse taşıdı

15 Ekim 2019 Salı 12:00
12
14
16
18

Soyer makam odasını minibüse taşıdı

   ► İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de ‘seyyar makam’ uygulamasını başlattı.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de ‘seyyar makam’ uygulamasını başlatarak makam odasını minibüse taşıdı. İçinde çalışma masası, bilgisayar, muhtarlar ve vatandaşların oturacağı koltukların yer aldığı, güneş panelleriyle harcadığı elektriğin bir bölümünü üreten seyyar makam İzmir’de bugün yola çıktı. Seyyar makam aracıyla ilk defa yola çıkan Soyer, ilk ziyaretini Buca’nın Akıncılar, İnönü, Adatepe ve Cumhuriyet mahallelerine yaparak mahalle muhtarlarını ve vatandaşıları dinledi. Muhtarların ve vatandaşların sorunlarını yerinde görmek için seyyar makam uygulamasını hayata geçirdiklerini dile getiren Soyer, “Muhtarlarımız, vatandaşlarımız belediye kapısının önünde beklemeyecek. Biz onların yanına gideceğiz” dedi.

“Belediye en çok muhtarlara kulak verecek”
     Bu projenin özünün vatandaşla çok daha yakın temasta bulunmak olduğunu belirten Soyer, “Öyle yerlere gidiyoruz ki muhtar ‘başkanım 20 senedir büyükşehir belediye başkanı gelmemişti, belediyenin bürokratlarını karşımızda hiç görmemiştik’ diyor. Biz aslında aynı ekibiz. Muhtarla belediye beraber çalışmak zorunda. Biz bir taraf değiliz. Biz ancak beraber çalışırsak vatandaşın derdine derman üretebiliriz. Dolayısıyla biz, onları kılavuzumuz, rehberimiz gibi görüyoruz, bundan sonra da böyle göreceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki 4 buçuk yıllık dönem içinde en çok muhtarlara kulak verecek. Onları dinleyeceğiz, onları duyacağız. Biliyoruz ki her biri mahallesinin sorununu en iyi bilen, çözümüne en çok kafa yoran insanlar. Bizim onları dinlememiz lazım. Bu araç ve proje bunun için” diye konuştu.

“Sorunları yerinde göreceğiz”
     Sorunları yerinde görmek için seyyar makam uygulamasını hayata geçirdiklerini dile getiren Soyer, “Sorunlar kağıt üzerinde çok anlam taşımıyor, bazen yerinde görmek lazım. Ne taşınacak, nereye hangi çözüm üretilecek yerinde görmeden o kararı vermek doğru olmuyor. Onun için bazı konuları yerinde göreceğiz” ifadelerini kullandı.
     Vatandaşlardan gelen taleplerin planlamasına ilişkin konuşan Soyer, “Kimse çok mucizevi talepleri peşinde değil. Pazaryeri, çocuk parkı yapılması gibi talepler geliyor. Biz bunları zaten biliyor ve planlıyoruz. Ama onların, bunu doğrudan söylüyor olması ve bizim dinlememiz. Ben bu hikayeyi böyle sürdürecek olmaktan çok mutluyum. Bugün daha ilk, bunu sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Her fırsatta seyyar makam aracıyla çıkacağım”
     Seyyar Makam uygulamasını her fırsatta gerçekleştireceğini belirten Soyer, “6 ayı doldurduk, tebrik ziyaretlerimiz biraz hafiflemeye başladı. Daha bol zaman bulabilir hale geleceğim, zamanı kendim planlayabilir hale geleceğim ve bundan sonra çok daha fazla yapacağım” dedi. Uygulamaya Buca ilçesinden start verilmesinin gerekçesini açıklayan Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buca en büyük ilçemiz. Bucalı muhtarlarımızı dinledikten sonra yerinde görmemiz gereken şey sayısı fazlaydı.”
     İnönü Mahallesinde yaşayan vatandaşların ESHOT sefer aralığının azlığından şikayet etmesi üzerine konuşan Soyer, “Otobüslerdeki sıkışıklık için Aralık ayının ortasında 30 tane yeni otobüs alacağız. 2020’de de 80 tane alıp, otobüs sıkışıklığını bitireceğiz. Otobüs sorunu çözülecek. Tabi asıl hikaye metro ile değişecek. Metro’nun ihalesine de 2020 yılında geçeceğiz. Metro bu şehri bambaşka bir hale getirecek” dedi.


+ Benzer Haberler
» Global rekabet için dijital dönüşüm şart
» Yatırımlarına doğru yön vermek isteyen Fon Bilen’e soracak
» Mandi ve Mandila İzmir sokaklarında
» Isınırken tasarruf ettiren çözümler koçtaş’ta
» Menemen Belediye Başkanı Aksoy’dan çocuklar için yeni bir proje
» Milyonlarca Black Friday fırsatı tek platformda
» Flokser Kimya’dan yalıtım için yanmazlığı artırılmış poliüretan sistemleri
» Şirketlerin en büyük endişesi teknoloji
» Ve Karaburun’da hukuk kazandı
» BASE 2019’a sanatseverlerden büyük destek


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.11.2019
  Ticaret 19.11.2019
  Ticaret 18.11.2019
  Ticaret 16.11.2019
  Ticaret 15.11.2019
  Ticaret 14.11.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni