• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Start-up’ların iş dünyasına girişini kolaylaştıran iş birliği

08 Eylül 2021 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

Start-up’ların iş dünyasına girişini kolaylaştıran iş birliği


           HABER MERKEZİ      
     Müşteri destek hizmetleri alanında uzmanlaşmış ve kariyer yapmak isteyen profesyonellere serbest zamanlı çalışma olanağı sunan Champs, Türkiye’nin en kapsamlı şirket kurma platformu Mükellef ile yol arkadaşlığına imza attı. Champs Kurucu ortağı ve Yöneticisi Mahir Tüzün, “Champs olarak Mükellef ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde bağımsız çalışanlara zaman kaybetmeden kendi işlerini kurabilmeleri için zemin yaratıyoruz” dedi.
     Profesyonel ve yetkin marka elçilerinin kendi işinin patronu gibi çalışıp kazandığı bağımsız çalışma modeli Champs, sıfırdan bir işletme kurmak ve kuruluş aşamasında ihtiyaç duyabilecek tüm finansal süreçleri yönetmeye imkan tanıyan Mükellef ile iş birliği gerçekleştirdi. Türkiye’de müşteri destek hizmetleri konusunda serbest çalışanlara yönelik hizmet veren ilk gig platformu Champs ve Mükellef iş birliğiyle yenilikçi start-up’ların iş dünyasına girişi kolaylaşıyor.

Girişimlere her sene 800 milyon dolar yatırım yapılmalı
     Girişimcilik ekosisteminin dünyada ve Türkiye’de çok ciddi bir başarı grafiğinin yakaladığına dikkat çeken Champs Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Mahir Tüzün sözlerini şöyle sürdürdü: “Üstelik Türkiye geleceğe yönelik pek çok startup girişimiyle şimdiden ümit vadeden ülkeler arasında yer alıyor. Son verilere baktığımızda kişi başına düşen girişimcilik yatırımları 1 Dolar’ın altında. Ancak global bir rekabet gücüne erişebilmek için bu rakamın en az 10 Dolar’a ulaşması gerekiyor. Bu tabloya ulaşabilmek içinse girişimlere her sene 800 milyon dolar üzeri yatırım yapılması gerekiyor. Ülkemizin potansiyelini düşündüğümüzde yeniliklere açık ve dinamik bir ülke olduğundan bu konuda oldukça iyimser bir görüş benimsiyoruz. Champs olarak Mükellef ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde bağımsız çalışanlara zaman kaybetmeden kendi işlerini kurabilmeleri için zemin yaratıyoruz.”

     Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, Champs ile yaptıkları ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hedefimiz Champs ile birlikte şirket kurulumu, online ön muhasebe programı, e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-Serbest Meslek Makbuzu hizmeti gibi tüm süreçlerde girişimcilerin yanında olmak. Mükellef olarak kurulduğumuzdan bugüne 35 binden fazla üye kaydı ve 7 binden fazla şirket kuruluşu gerçekleştirdik. Girişimciler platformumuz aracılığıyla şirket kurulumunun yanı sıra tüm finansal süreçlerini yönetirken, sanal ofis kiralayabiliyor, marka tescili başvurusu yapabiliyor. Ayrıca KOSGEB’in sunduğu girişimcilik desteğinden yaralanmak üzere danışmanlık hizmeti alabiliyor. Şimdi de Champs’in vizyonuna ortak olup gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde girişimcinin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» EGİKAD ile Yabancı Diller Yüksekokulu’ndan işbirliği
» İşbir Yatak’tan İzmir’e yeni Uyku Merkezi
» Hitit Üniversitesi bina işleri yaptıracak
» DEÜ, kariyer planlamada lider üniversiteler arasında
» Koç Topluluğu’nun pandemiden önce 97 Bin olan istihdamı bugün 110 binin üzerine çıktı
» Kozmetik sektörü 5 milyar dolara koşuyor
» Balkan rüzgârı devam ediyor
» Çorum İl Sağlık Müdürlüğü patoloji test karşılığı tam otomatik immünohistokimya sistemi satın alacak
» SunExpress’ten kış sezonunda yeni rotalar
» Roman Kültür Merkezi Konak’a ödül getirdi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.09.2021
  Ticaret 27.09.2021
  Ticaret 25.09.2021
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni