• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Startup’ların önemli rehber kaynakçası “Ekosistem Raporu” tüm sektörün hizmetinde

27 Nisan 2021 Salı 09:00
12
14
16
18

Startup’ların önemli rehber kaynakçası “Ekosistem Raporu” tüm sektörün hizmetinde

           HABER MERKEZİ      
     Yatırım olanağı arayan startup’lar için yatırımcıların kolayca ulaşabildiği ve en çok incelenen pazaryeri olan Türkiye merkezli StartupMarket tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan “Ekosistem Raporu” Tederga Bilişim ve Arya Kadın Yatırım Platformu iş birliği ile startup ekosistemdeki tüm oyuncuların kullanımına sunuluyor. Şu an yalnızca StartupMarket’e üye olan yatırımcı kişi ve kurumların hizmetine açık olan Ekosistem Raporu sektördeki en değerli rehber kaynakça olarak gösteriliyor. Yatırımcı ve girişimci ekosisteminin referans kaynağı olan rapor, sektördeki bilinirliği artırma yolunda da en önemli görevlerden birini üstleniyor.

     Tederga Bilişim Genel Müdürü Gürkan Atabay, StartupMarket ile yaptıkları iş birliğinin ekosistemin gelişimi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “Herhangi bir ekosistemde organizmaların birlikte çalışabilmeleri ve hayatta kalabilmeleri için birbirlerini desteklemeleri gerekmektedir. Startup ekosisteminde de benzer şekilde oyuncular da birbirlerine yardım etmelidir. Bu iş birlikleri, etkinlikler, çapraz tanıtım ve kaynak paylaşımı gibi çeşitli şekillerde gerçekleşebilir. Bu kapsamda birlikte çalışmak iş birliğinin gücünü gösterir. Birbirlerinin hedeflerini, misyonlarını, vizyonlarını ve değerlerini destekleyen bir topluluk oluşmasına yardımcı olur. İnanıyorum ki ekosistemiz güçlendikçe, başarılı girişimler çoğalacak, yaratıcı ekonomimiz de küresel olarak büyüyecektir. Startuplar için Bilgi Teknolojileri süreçlerinin ve yönetiminin oluşturulması, yönetişim çerçevelerinin iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Günümüzde, BT stratejisinin ve hizmetlerinin iş hedeflerine uyumlu bir şekilde yönetmek, BT kaynaklarını ve maliyetlerini optimize etmek Startup’lara büyük bir avantaj sağlayacaktır.” dedi.

     Arya Kadın Yatırım Platfomu Yatırım Direktörü Özlem Eke de kadın aklının değerini gören, kadınlara kendilerine yatırım yapmayı öğreten Türkiye’nin ilk ve tek kadın yatırım platformu ve sosyal girişim olduklarını belirterek şunları söyledi;
     “Arya’da, kadın girişimcilerin finansa erişiminde kolaylaştırıcılık rolü üstleniyor ve kadın girişimcilere yatırım yapıyoruz. Vizyonumuz kadın liderliğinde dünyayı dönüştürmek. Bu kapsamda, değerli ekosistem paydaşlarıyla karşılıklı katkı sağlayacak iş birlikleri yaratmak istediğimiz etkiyi büyütmemiz açısından çok kıymetli. Uzun süredir takip ettiğimiz ve üyesi olduğumuz StartupMarket aracılığı ile startup ekosisteminin Arya Yatırım Platformu’nu daha yakından tanıma imkanı bulacağına inanıyoruz.

     Kadın kapitalini hem girişimcilik hem de yatırımcılık boyutlarıyla ele alıyoruz. Kadın liderliğinde kurulmuş, teknoloji, yaratıcılık ve yenilik odaklı olan, çekirdek aşaması veya olgunluk seviyesindeki girişimlere yatırım yapıyoruz. Girişimlere yatırım, Arya Kadın Yatırım Platformu’nda sermaye yatırımının yanı sıra eğitim, mentorluk, network ve paydaş erişimi desteğini kapsıyor. Bu destekler eşliğinde kadın girişimcilerin başarılarını katlamayı; başarılı uygulama örnekleri sayesinde daha fazla kadının teknoloji girişimcisi olmasını; yatırımcıların önyargılarının kırılarak daha fazla kadın liderliğinde girişimin yatırım almasını amaçlıyoruz. Aynı zamanda daha çok kadının yatırımcılığı öğrenip deneyimlemesi ve üyelik programlarıyla da profesyonel yaşamlarında birbirlerini güçlendirmelerini sağlıyoruz.”

     StartupMarket’in üyelerine her ay periyodik olarak yayınladığı “Ekosistem Raporu” bu iş birliği ile startup ekosistemindeki kişi ve kurumlara ücretsiz olarak gönderilecek.


+ Benzer Haberler
» Kurulu gücün yüzde 52’si YEKA’dan
» Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak
» Mobil ödeme alışverişleri 2,5 katına çıktı
» “Türkiye’nin çıkışı üretimde, yeni girişimcilere ihtiyaç var”
» İsraf edilen ekmeğin üretiminde yıllık 18 bin kamyon un kullanılıyor
» DHL Global Forwarding’den Türkiye’ye doğrudan demiryolu hizmeti
» e-menşe belgesinde blokzinciri uygulamaları
» Türk Eximbank, 785 milyon ABD doları tutarında kaynak sağladı
» “Belirsizliğin ortadan kaldırılması tüm taraflara fayda sağlayacak”
» Günlük vak’a sayısı 11.394, iyileşen sayısı 37.261


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
  Ticaret 05.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni