• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

SunExpress’ten, İzmir uçuşlarında kapasite artışı

11 Nisan 2018 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

SunExpress’ten, İzmir uçuşlarında kapasite artışı

           DUYGU GÖKSU     
     Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Genel Müdürü Jens Bischof, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) düzenlendiği Çarşamba Toplantısı’na katıldı. İZSİAD üyeleri ve basın mensupları ile İzmir’de bir araya gelen Bischof, 2018 yaz sezonunda İzmir-Lyon (Fransa) uçuşlarının da başlayacağını söyledi.
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, ESİAD Başkanı Fadıl Sivri, EGİKAD Başkanı Nilhan Antitoros’un da katıldığı toplantıda Bischof, SunExpress’in İzmir operasyonları ve İzmir turizmine destekleri ile ilgili bilgiler verdi.

İzmir’den 25 Avrupa kentine direkt uçuş
     18 Haziran itibariyle İzmir’den Fransa’nın popüler seyahat destinasyonu Lyon’a haftada bir kez sefer düzenleyecek olan SunExpress, İzmir’den en fazla uluslararası sefer düzenleyen hava yolu şirketi konumunda yer alıyor. SunExpress, yeni destinasyonu Lyon ile İzmir’den direkt tarifeli seferlerle Avrupa’da 25 kente uçacak.
     Ayrıca, iç hatlarda da İzmir’i direkt seferlerle Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Kayseri, Malatya, Trabzon ve Van’a bağlayan tek hava yolu SunExpress, İzmir’den Türkiye’nin toplamda 14 destinasyonuna uçuş gerçekleştiriyor.

     SunExpress olarak, orta uçuş mesafesinde İzmir’i mümkün olduğunca önemli destinasyonlara bağlamaya çalıştıklarını ifade eden Bischof, “İzmir’den sunduğumuz uluslararası uçuş sayımızı, yedisi charter olmak üzere, toplamda 32’ye yükselttik. İzmir üzerinden haftada 800 sefer gerçekleştiriyoruz. Bu yıl, İzmir uçuşlarında, yalnızca yaz sezonunda olmak üzere 1 milyon 300 bin’in üzerinde koltuk arzı ile tarihi bir rekora imza atarak kapasitemizi yüzde 13 artırdık” diye konuştu.
     Bischof, “2012 yılında İzmir’i HUB (aktarma merkezi) ilan ettik ve her geçen gün İzmir’deki uçuş ağımızı genişletiyoruz. Bu çerçevede, aktarma merkezimiz İzmir üzerinden Anadolu’nun 14 şehrinden Avrupa’da 25 kente bağlantılı uçuşlar sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

En çok turist getiren hava yolu şirketi
     Tarifeli seferlerle İzmir’e en fazla turist getiren hava yolu olduklarını ifade eden Bischof, “Turizm bizim ana iş kolumuz. Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de hem fiyat hem de kalite olarak en iyi değerde hizmet veren leisure (tatil) havayoluyuz. 2017 yılında İzmir’e gelen toplam 2.4 milyon dış hat yolcusunun 1.3 milyonunu, SunExpress olarak biz taşıdık. Bu, bizim açık ara İzmir’in ana taşıyıcısı olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.

SunExpress İzmir’le büyüyor
     Avrupa’da 5 bin’nin üzerinde tur operatörü ve seyahat acentesine, roadshowlar ve katalog sunumları ile Ege ve Akdeniz bölgesini tanıtmak için çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Bischof, “Hedeflerimiz ve yaptığımız çalışmalar doğrultusunda da bu potansiyelin daha fazla anlaşılacağına inanıyoruz. SunExpress İzmir’le, İzmir de SunExpress ile büyüyor. Bu doğrultuda elimizden gelen her türlü desteği ve çabayı İzmir için gösteriyoruz, daha fazlasını göstermeye de hazırız” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» MARBLE İzmir’i heyecanla bekliyoruz
» “Otomotiv ‘de 2. Eldeki KDV uyuşmazlığını çözdük”
» Petlim artık SOCAR Terminal adıyla hizmet verecek
» Pet sektörü 3. kez İzmir’de buluştu
» KDV ve ÖTV indirimleri uzatıldı
» Tüketici güven endeksi 59,4 oldu
» İnşaat maliyet endeksi aylık %6,49 arttı
» KDV ve ÖTV’de bahar müjdesi
» Soyer: “İzmir’de raylı sistemi iki kat artıracağız”
» NISSAN, uzatılan ÖTV ve KDV indirimlerini sıfır faizle destekliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni