• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  HABERLER  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  İHALELER  |  FİNANS  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Sürdürülebilirlik için kurumiçi girişimcilik

18 Nisan 2017 Salı 18:00
12
14
16
18

Sürdürülebilirlik için kurumiçi girişimcilik

           HABER MERKEZİ     
     Yeniçağ ekonomi dönemi, şirketlerin kurumsal dayanıklılığını artırabilmesi için, inovasyon ve girişimcilik ruhunun yayılması ve iş yapış biçimlerinin daha dinamik bir yapıya kavuşması gerektiğini gösteriyor. Bu değişim için, kurumsal dogmaların yıkılmasının yanısıra, sadece teknolojik gelişim değil iş yapış biçimleri ile kültürel değişimlerinin de gerçekleşmesi gerekiyor.

     Bu kültür, çalışanların projelerinin sahiplenildiği aynı zamanda şirketlerin çalışanlarını hem süreç iyileştirme hem de yeni fikirler geliştirme konusunda cesaretlendirdiği ve buna altyapı sağladığı bir ortamda mümkün olabilmekte.
     Bu küresel trende uyan firmalarda kurum içi girişimcilik emin adımlarla hız kazanırken, Türkiye’de de çeşitli etkinliklerle kurum içi girişimciliğin öğretilmesine ve yaygınlaştırılmasına da zemin hazırlanmakta.
     İnovasyonun ancak gençlerin katılımıyla hızla büyüyen bir ekosisteme dönüştürebileceğinin altı çizen EGİAD da bu kapsamda genç üyeleri için TÜSİAD işbirliği ile Kurum İçi Girişimcilik Buluşmasına ev sahipliği yapacak.

     EGİAD Dernek Merkezi’nde 20 Nisan 2017 günü saat 16:00’da gerçekleşecek konferansa EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter ev sahipliği yaparken, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Girişimcilik Yuvarlak Masa Lideri Murat Özyeğin, Accenture Türkiye Genel Müdürü Dilnişin Bayel, ING Bank Operasyon ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu, Koç Holding İnovasyon Programından Sorumlu Koordinatör Murat Peksavaş, Maxion Türkiye Operasyonları Genel Müdürü Hakan Ünlü, Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü İhsan Elgin, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı-Barçın Spor E-Ticaret Direktörü Ali Barçın, Allianz Türkiye Genel Müdürü Aylin Somersan Coqui, Doğuş Grubu Müşteri Sistemleri Genel Müdürü Hakan Kaplan, TÜSİAD Kurum İçi Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı & ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay konuşmacı olarak katılacak.

     Konferansta kurum içi girişimciliğin kilit başarı faktörleri ve örnek uygulamaları paylaşılırken, kurum içi girişimcilik ve inovasyon projelerinin mevcut kurumsal yapı içinde adaptasyonuna yönelik tecrübeler aktarılacak. Ayrıca start up örnekler ile kurumsal yapı içindeki çalışmalara ilham kaynağı teşkil edecek olan konferans, katılımcıları yeni çalışma biçimleri ile de tanıştıracak.

     Konferans öncesinde kısa bir değerlendirme yapan EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, bundan 50 sene önce Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin yaklaşık % 90’ının bugün faaliyet göstermediğinin altını çizerek, değişim yönetimini planlamayan, girişimcilik ve inovasyon ruhunu kurum içinde desteklemeyen, iş yapış biçimlerini kurumsal ama daha dinamik bir yapıya kavuşturamayan şirketlerin de çağın gerisinde kalarak yok olmaya mahkûm olduğunu dile getirdi. Y ve Z jenerasyonlarının da kendine özgü özelliklerini göz önünde bulundurmak ve değişim yönetimini gerçekleştirebilmek için, artık daha çok insan odaklı ve farklı yönetim stratejileri ile hareket etmeleri gerektiğine dikkat çeken İlter, EGİAD olarak çağı yakalayan etkinliklere imza atmaya önem verdiklerini belirtti.

     Sürekli değişen ve gelişen dünya şartlarında rekabet üstünlüğü yakalayabilmenin, yeni girişimleri bularak bunlara hayat vermekten geçtiğini vurgulayan İlter, “Şirketlerin rekabet edebilmeleri için inovatif olmaları gerekmekte. İnovasyon ise, yaratıcılık ve onun faydaya dönüştürülmesiyle ortaya çıkıyor. Bizler, kurumlara hızla değişen iş yaşamında, liderlik ve kültürel dönüşümde çözümler sunuyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerde girişimcilik ve inovasyonun önemine değinerek farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Emeklilerin hobilerini işe dönüştürme önerileri
» Metro, üretici ile tüketici arasında köprü kuruyor
» E-imza sayısı yüzde 538 arttı
» Bu oluşum Bornova futbolu için
» ’TürkAkım’ Doğalgaz Boru Hattı’nın açık deniz inşaatı başladı
» “Petrol fiyatları dünyada düşüyor, bizde yerinde sayıyıor”
» PETKİM’de uzlaşı sağlandı
» Yaşanmak istenen kent olduk
» New York Fancy Food Fuarı’na Türkiye damgasını vuracak
» Borçların yapılandırmasında fırsatı kaçırmayın


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.06.2017
  Ticaret 23.06.2017
  Ticaret 22.06.2017
  Ticaret 21.06.2017
  Ticaret 20.06.2017
  Ticaret 19.06.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni