• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Takım tezgahları sektörünün kalbi istanbul’da atacak

10 Eylül 2018 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

Takım tezgahları sektörünün kalbi istanbul’da atacak

           HABER MERKEZİ     
     Avrupa’nın en büyük takım tezgahı kullanım ve tüketim hacmine sahip ülkeleri İstanbul’a geliyor. 2017 yılında 10 milyar dolarlık ithalat yapmış olan Avrupa Takım Tezgahları, Takım ve Aksesuarları Ticari Birliği’nin (CELIMO) üyesi olan 11 ülkenin temsilcileri, TİAD’ın ev sahipliğinde MAKTEK Avrasya 2018’de buluşacak.  TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu “10 milyar dolarlık dev bir ithalat hacmine sahip potansiyel alıcılar Türkiye’ye geliyor. Bunu TİAD olarak biz gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin geçtiği ekonomik durum göz önüne alındığında, bu toplantının önemi bir kat daha artıyor” dedi.

     Makine ve imalat sanayiinin temel üretim ve yatırım aracı olan takım tezgahları sektörünün Avrasya bölgesindeki en büyük fuarı MAKTEK Avrasya 2018, 2-7 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Önde gelen 1.000’i aşkın firmanın katılacağı fuarda; TİAD’ın, 2000 yılından bu yana üyesi olduğu Avrupa Takım Tezgahları Takım ve Aksesuarları Ticari Birliği’nin (CELIMO) Yönetim Kurulu Ekim Dönemi Toplantısını 5 Ekim tarihinde MAKTEK Avrasya Fuarı’nda gerçekleşecek.

     2017 yılı toplam ithalatı 10 milyar Dolar’ı aşan bir pazarı ve 1.200 adet takım tezgahı distribütörü firmayı temsil eden CELIMO üyelerinin Türkiye’de buluşacak olması, sektör adına büyük önem taşıyor. Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Hakan Aydoğdu, CELIMO toplantısının Türkiye’deki üretici ve ihracatçılar açısından büyük önem arz ettiğini belirterek “10 milyar dolarlık dev bir ithalata sahip olan ülkelerin temsilcileri Türkiye’ye geliyor. Bunu TİAD olarak biz gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin geçtiği ekonomik durum göz önüne alındığında, bu toplantının önemi bir kat daha artıyor” dedi.  

SEKTÖRÜN DEVLERİ GELİYOR
     CELIMO toplantısına; birliği oluşturan, Almanya, Avusturya, Belçika, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya’nın temsilcileri ve ev sahibi olarak TİAD’ın katılacağını söyleyen Aydoğdu “Katılımcılar toplantıdan birkaç gün önce Türkiye’de olacaklar ve MAKTEK Avrasya Fuarı’nı da ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştirecekler. Toplantı sonrasında ise İstanbul’u gezecekler” dedi. Toplantının ana başlıklarına da değinen Aydoğdu şu bilgileri verdi: “Takım tezgahları sektörü ticaretinin dünyadaki durumu, ülkelerin ticaretteki konumları, geliştirilen ve yürütülen sektörel projeler üzerinde yoğunlaşacak.

     CELIMO’nun son dönemdeki en önemli konu başlığı teknik eğitimler olarak öne çıkıyor. Bu konuda Mayıs ayında gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı’nda Almanya temsilcisi Takım Tezgahları ve Aksesuarları Derneği (FDM) ve Türkiye temsilcisi Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) tarafından eğitim konusunda sunumlar yapıldı. Her iki ülke arasında eğitim alanında olası işbirlikleri doğdu. Bu toplantıda görüşmelerin detaylandırılması bekleniyor” dedi.

60 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
     MAKTEK Avrasya 2018’e 70 ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Çin ve Tayvan gibi milli katılımlara ek olarak Almanya, Rusya, İtalya ve Hindistan başta olmak üzere uluslararası katılımcılara ev sahipliği yapacak olan fuar; yurtdışından gelecek kamu ve sivil toplum örgütlerinin üst düzey yöneticilerini de ziyaretçi olarak ağırlayacak. 14 salonda toplam 120 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek olan fuarda 1 milyar dolarlık iş hacmi oluşması planlanıyor.

 


+ Benzer Haberler
» Akkuyu NGS’de ilk fonlama yapıldı
» Elektronik Ticarette Güven Damgası Uygulaması başladı
» “30 kişi iş kazasıyla 25 kişi doğal yolla yaşamını yitirdi”
» EBSOV eğitim için kermes düzenledi
» İşler: Travel Turkey turist ithal eden fuar olmalı
» EPDK’dan sert yaptırım
» “Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdürü istifa etmeli”
» Palandöken, “Kültürümüzün mirası mesleklerimiz yok olmasın”
» ‘70 Hayat’ın geliri Koruncuk Vakfı’na
» Corendon, QM Awards’tan iki ödülle döndü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.12.2018
  Ticaret 15.12.2018
  Ticaret 14.12.2018
  Ticaret 13.12.2018
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni