• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Tapu.com’dan yine bir ilk: Gayrimenkul öneri motoru

20 Kasım 2021 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Tapu.com’dan yine bir ilk:
Gayrimenkul öneri motoru


           HABER MERKEZİ      
     Sadece gerçek ve ekspertiz raporlu gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan, Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, geliştirdiği öneri motoruyla potansiyel alıcıların aradıkları alternatifleri bulmalarını kolaylaştıracak. Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilmeye devam eden öneri motoru; gayrimenkul arayan kişilerin yaşamak istedikleri yerlere, aradıkları özelliklere bakarak alıcı adaylarına en doğru alternatifleri sunacak. Öğrenebilen bir altyapıya sahip olan öneri motoru, hem alıcı adaylarının verdiği geri dönüşler hem de istatiksel modeller sayesinde benzer kullanıcıların tercihlerinden öğrenerek daha isabetli gayrimenkul alternatiflerini listeleyecek.
     Şeffaf bir piyasada bilinçli alıcıların vereceği rekabetçi tekliflerle bir gayrimenkulün piyasa değerini bulabileceği düşüncesi üzerine kurulan Tapu.com, alıcıların daha hızlı ve daha doğru karar almasını sağlayan bilgi ve fiyat şeffaflığını sunmaya devam ediyor.

AKADEMİ VE İŞ DÜNYASININ BİRLİKTELİĞİNDEN DOĞAN PROJE
     Tapu.com olarak hedeflerinin Türkiye’deki gayrimenkul teknolojileri alanındaki gelişmeleri hızlandırmak olduğunun altını çizen Tapu.com Ürün Yönetimi Direktörü Zafer Sever, “Özyeğin Üniversitesi’yle birlikte gerçekleştirdiğimiz projemizin algoritmalarının kodlanmasına devam etmekteyiz. Bu işbirliği akademi ve iş dünyasının birlikteliğinden doğduğu için ayrıca daha da büyük bir önem taşıyor. Projenin altyapısının geliştirilmesi aşamasında bizlere destek olan akademisyenlerin de dahil olduğu projemizin somut faydalar üreteceğini düşünüyoruz. Projemizle, veri analitiği konusunda kendisini geliştirmek isteyen insan kaynağına yeni bir alan sunarken, gerçek gayrimenkul alıcı ve satıcılarının kullanımına sunarak onların da hayatlarında fark yaratmayı amaçlıyoruz.” dedi.

‘ÖĞRENEBİLEN ÖNERİ MOTORU’
     Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilmeye devam eden gayrimenkul öneri motoru sayesinde alıcıların daha isabetli gayrimenkul alternatiflerine ulaşması hedefleniyor.
     Öneri motoru, alıcıların satın almak istedikleri mülkle ilgili alıcılardan farklı özelliklerdeki bilgileri toplayarak piyasada satılık gayrimenkullerin içinden alıcıya en uygun olanlarını sunacak. Alıcı adaylarının sunulan önerilere verdiği olumlu ve olumsuz geri bildirimlerden öğrenerek kendisini güncelleyen ‘öneri motoru’ alıcıların hayalindeki mülke daha hızlı ulaşmasını sağlayacak. Birinci fazı bitirilen projenin, 2022’de son kullanıcılar tarafından test edilmesi planlanıyor.


Tapu.com hakkında
Tapu.com, sadece ‘ekspertiz raporlu’ gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek online emlak pazar yeridir. Şeffaf bir piyasada bilinçli alıcıların vereceği tekliflerle bir gayrimenkulün piyasa değerini bulabileceği düşüncesi üzerine kurulan Tapu.com, 2015 yılında faaliyete geçmiştir ve bugüne kadar 79 ilimizde 4.000’i aşkın tapu devri tamamlamıştır. Gayrimenkul piyasasındaki fiyatların, şeffaf ve rekabetçi tekliflerle belirlenmesi gerektiğine inanan Tapu.com, alıcılar için bilgi ve fiyat şeffaflığı sağlarken, satıcılar için hız sağlayan bir iş modeline sahiptir.


 


+ Benzer Haberler
» “Sigorta sektörüne yeni bir soluk getiriyoruz”
» Mobilexpress dokuz ayda 160 milyon işleme aracılık etti
» Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi alt yapı işleri yaptıracak
» MedıaMarkt aralık ayına da cazip fiyatlarla girdi
» Koçtaş’tan ZUBİZU üyelerine özel indirim kampanyası
» Konak ve Nilüfer Belediyesi, “Kardeş Şehir” oldu
» İndirimli alışveriş döneminde 50 milyon dakika görüşme yapıldı
» İzmir Marina’da Mavi Bayrak gururu
» Gediz Havzası için FAO’dan yeni proje
» Samsun T Tipi Kapalı ve Açık İnfaz Kurumu akaryakıt satın alacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni