• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TARKEM 12 projesiyle yoluna emin adımlarla devam ediyor

22 Kasım 2019 Cuma 16:00
12
14
16
18

TARKEM 12 projesiyle yoluna emin adımlarla devam ediyor

           HABER MERKEZİ     
     21 Kasım 2019 tarihinde Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen TARKEM 2018 Yılı Genel Kurul Toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti. İzmir’in en kıymetli kültürel varlıklarından olan Kemeraltı’nı ekonomik ve kültürel değerleriyle gelecek nesillere taşımak, İzmir’in ekonomisine, turizmine ve tari-hine bu hazineyi kazandırmak amacıyla kurulmuş olan TARKEM toplantıda or-taklarıyla bir araya geldi.
 
TARKEM 12 Projesiyle Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor
     Toplantının açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Samim Sivri; tüm ülkede benzer uygulamaların yaygınlaşması için örnek bir sosyal ve ekonomik model niteliğinde olan TARKEM’in sıcak nokta stratejisi ile projelerine hız verdiğini ifade etti. Sivri “Gerçekleştirilen planlamalar çerçevesinde belirlenen 3 alt bölgede 2017 yılında başlattığımız yatırımlarımız artarak devam ediyor. Son 1 yıl içerisinde gayrimenkul proje sayımız 8’den 12’ye çıktı. Bu projelerden ikisinin 2019 yılı son çeyreği itibariyle restorasyonlarını sürdürüyoruz. 2020 yılı ilk çeyreği itibariyle en az iki; 2020 yılı üçüncü çeyreği itibariyle de toplamda en az dört yatırımın daha restorasyonuna başlayacağız” dedi.
 
12 Proje Yeni İşlevleriyle Hayata Geçiyor
     Sivri, “Temel hedefimiz, 2023’e kadar elimizdeki 12 projenin tümünü tamamlayarak, temel stratejimizde öngördüğümüz şekilde, Hatuniye Bölge-si’ndeki yatırımlarımızı Konaklama, Havralar Bölgesi’ndeki yatırımlarımızı Gas-tronomi ve Turizm, Kestelli Bölgesi’ndeki yatırımlarımızı da Tasarım, Teknoloji, Yenilikçi Ofisler konsepti ile Kemeraltı’nı canlandırmak üzere hayata geçireceğiz. Bu hedefin yanı sıra 2023 yılına kadar yine bu ölçekte yatırımlar gerçekleştirerek yeni projeleri bünyemize katmak niyetindeyiz.” dedi.
     Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında İşbirliği kategorisinde ödül alan TARKEM’in, bu ödülü ortaklarımız sayesinde aldığını vurgulayan başkan, kurulduğu günden bugüne kadar destek olan tüm kurumlara ve ortaklara da ayrıca teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Gençleşiyor
     TARKEM Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Uğur Yüce, “TARKEM’in 2023 hedefi İzmir’e gönül vermiş insanların içinde yer aldığı bir yapı haline gelmektir. Bu kapsamda, halka arz sürecine yönelik çalışmalar başlatıldı” dedi.
     TARKEM’in yönetiminde de gençleşme olacağını belirten Yüce, 2020 Kasım iti-bariyle kendisi ve kendi yaş grubundaki Yönetim Kurulu üyelerinin görevi genç üyelere bırakacağını belirtti. 

Yatırımlarımız 2020 Yılından İtibaren İşletmeye Açılacak
     TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler, yaptığı sunumunda 2019 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri aktarırken, TARKEM’in gayrimenkul, sosyo-kültürel ve destek-hizmet projelerini paylaştı.
     İneler, Hatuniye, Kestelli ve Havralar bölgelerinde izledikleri sıcak nokta stratejisi ile hayata geçirdikleri yatırım projelerinin ilerleme durumları ile ilgili bilgi verirken yeni projeleri de tanıttı.

     Basmane Dönertaş’ta bölgenin en önemli ve büyük yapısı olan Tevfik Paşa Ko-nakları, gençlik hosteli olarak işletilecek Smyrna Agorası’na cepheli Mavi Korte-jo, Kemeraltı’nın en canlı bölgelerinden Havra Sokağı’nda Tarihi Akın Pasajı, Türkiye’nin ilk çikolata fabrikalarından Alga, yeni nesil ihtiyaçların karşılandığı, ekonomik, teknolojik birer ofise dönüştürülecek, nice başbakanlar, sanatçılar, müzisyenler çıkaran Yusuf Rıza Okulu ile Kemeraltı’nın tarihi dokusunun en çok korunduğu sokaklardan 442 Sokak Ofisleri ve Yenilikçi Öğrenme Merkezi olarak yine gençlere hizmet verecek 140 yıllık Tarihi İstiklal Okulu projelerine ilişkin gelişmeleri aktardı.

     Bir önceki genel kurulun ardından yapılan yeni yatırımları tanıtan İneler “Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın en önemli değerlerinden biri olan Havra Sokağı’nda bulunan Albayrak Pasajı ile yurtdışındaki örnekleri gibi küçük dükkanlardan oluşan bir deneyim merkezi oluşturacağız. Havralar bölgesindeki bu önemli yatırımımız dışında Hatuniye Bölgesi’nde de iki yeni yatırım gerçekleştirdik. Basmane’nin hayranlık uyandıran iki yapısını daha restore ederek gençlik hos-teli yapmak üzere TARKEM bünyesine kazandırdık. Günümüze kadar ulaşan özgün yapıları ile dikkat çeken, Ayyıldızlı Konak ve Vakıflar Oteli ile gençler için bölgeye yaklaşık 60 ek yatak kapasitesi kazandıracağız.

     İneler ayrıca “2019 yılları içerisinde gerçekleştirdiğimiz çok çeşitli etkinlikler ve projelerle TARKEM’in gerek yerel gerekse ulusal düzeyde bilinirliğini de sağla-maktayız. TARKEM’in stratejik ortağı Kentimiz İzmir Derneği ile düzenlemiş olduğu ve binlerce katılımcıyla gerçekleştirilen marka etkinliği “Hazine Avı” bu senelerde de sürerken, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda düzenlemiş olduğu-muz “Kemeraltı Sokağı” kamuoyundan tam not almıştır. SunExpress ortaklığıyla bölgenin tanıtımına yönelik çekilen filmde de rol aldığımız bu yılda, özellikle TARKEM öncülüğünde hazırlanan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giriş için ilk adım olan Geçici Liste dosya başvurusu ile çıtayı çok yükseltmiştir” dedi.


+ Benzer Haberler
» 1.016 yeni vak’a ya karşı 1.334 iyileşme
» İnşaat malzemeleri ihracatında miktar arttı değer düştü
» Çin-Avrupa yük trenlerinin taşıdığı mallarda artış
» Fintek şirketleri, finansal sistemdeki sorunları çözmeye aday
» Gençlere ve Kadınlara pozitif ayrımcılık
» Siber güvenliğin geleceği Türk Telekom’a emanet
» Uzay Kampı Türkiye, yaz kamplarına 20. yılına özel programla başlıyor
» Akkol: Şirketler arasında paylaşımlı ortak ofis dönemi başlıyor
» İzmir Büyükşehir Belediyesi “Girişimcilik Merkezi” kuruyor
» E-Ticaret sitelerine 5 dakikada siber güvenlik taraması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni