• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Tecdelioğlu, İDDMİB başkanlığına aday

18 Kasım 2021 Perşembe 00:00
12
14
16
18

Tecdelioğlu, İDDMİB başkanlığına aday


           HABER MERKEZİ      
     Yılın ilk 10 ayında 9,9 milyar dolar ihracata imza atan demir ve demir dışı sektörünün çatı kuruluşu İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), nisan ayında yeni yönetimini seçecek. İDDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) Başkanı Çetin Tecdelioğlu, nisan ayındaki İDDMİB seçimlerinde Başkan adayı olduğunu açıkladı. Tecdelioğlu, “İhracatın gerçek kahramanları olan alt sektörlerin temsilcileri ile birlikte katma değeri yüksek ihracat için ter dökeceğiz” dedi.

“İHRACATIN GERÇEK KAHRAMANLARI ALT SEKTÖRLER”
     İDDMİB’in şu anda Türkiye’nin en fazla ihracat yapan altıncı birliği olduğunu vurgulayan Tecdelioğlu, “Bunda mevcut Başkanımız ve yönetiminin çok ciddi emeği var. Bizim hedefimiz, bana göre ihracatın gerçek aktörleri olan alt sektörleri birlik çatısı altında daha güçlü bir şekilde temsil etmek. Bunu başardığımız takdirde sektör ihracatının birim değerini çok daha yükseğe taşıyabileceğimize yürekten inanıyoruz. İmalat ve üretim açısından çok büyük bir potansiyele sahibiz. Kolektif hareketle, demir ve demir dışı metaller sektörü özelinde dünyada ‘Made in Turkiye’ etiketinin yer almadığı ülke kalmamalı. Bu bir hayal değil, mevcut potansiyelimizle gerçekleştirebileceğimiz bir hedef. Etkin kaynak kullanımı, katma değeri yüksek projeler, yeni neslin sektöre kazandırılması, sektörün küresel gündemi ve yeni ihracat pazarları çalışmaları odak noktamızda yer alacak” ifadelerini kullandı.

TECDELİOĞLU’NUN OLUŞTURDUĞU YÖNETİM KURULU
     Çetin Tecdelioğlu’nun oluşturduğu yönetimde; Yelken Kalıp Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yelken, Güvenal Kalıp Genel Müdürü Bora Tarakçıoğlu, Kayalar Bakır Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Kaya, Özkan Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Özkan, Kayalar Endüstriyel Mutfak Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fikret Kaya, ARMATÜR Derneği Başkanı ve TURAŞ Gaz Armatürleri Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan, Almesan Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öncel, Akpa Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Çalışkan, EVSİD Başkanı ve OMS Paslanmaz Mutfak Araçları Yönetim Kurulu Üyesi Talha Özger ve Sistem Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Yerekaban yer alıyor.


Çetin Tecdelioğlu kimdir?
1971 yılında Malatya’da dünyaya gelen Çetin Tecdelioğlu, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Kabataş Erkek Lisesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Temelleri 1987 yılında atılan ve halihazırda 18 şirketi bünyesinde barındıran Tecde Group’da pazarlama ve satış bölümleri de dahil birçok farklı alanda görev alan Tecdelioğlu,  Civtec Cıvata’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Üç çocuk babası olan Çetin Tecdelioğlu’nun görev aldığı bazı kurum ve kuruluşlar şu şekilde; İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi, Türkiye İhracatçıları Meclisi (TİM) Meclis Üyeliği, Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı, İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkan Vekilliği, Malatya İşadamları Derneği (MİAD) Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Tecde Group Yönetim Kurulu Üyeliği, Boğaziçi Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Civtec Cıvata Yönetim Kurulu Başkanlığı.


 


+ Benzer Haberler
» Yeni yıl kutlamaları İzmir Arena’da başlıyor
» “Bereket ekonomisi inşa ediyoruz”
» “Sigorta sektörüne yeni bir soluk getiriyoruz”
» Mobilexpress dokuz ayda 160 milyon işleme aracılık etti
» Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi alt yapı işleri yaptıracak
» MedıaMarkt aralık ayına da cazip fiyatlarla girdi
» Koçtaş’tan ZUBİZU üyelerine özel indirim kampanyası
» Konak ve Nilüfer Belediyesi, “Kardeş Şehir” oldu
» İndirimli alışveriş döneminde 50 milyon dakika görüşme yapıldı
» İzmir Marina’da Mavi Bayrak gururu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni