• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Tedarik zincirinde finansman güvence altına alınıyor”

05 Ocak 2021 Salı 16:00
12
14
16
18

“Tedarik zincirinde finansman güvence altına alınıyor”

   ► TOBB ve Halkbank’ın imzaladığı Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması’yla, satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya 18 aya kadar vade imkanı sunulacak

           SEZA NUR DEMİRPARMAK      
     Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Halkbank, Türkiye’nin tedarik zincirinde finansmanı güvence altına alan güçlü bir anlaşmaya online olarak gerçekleştirilen toplantı ile imza attı. Halkbank’ın, satıcıya tahsilat güvencesi ve alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme sunacağı Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması’ndan, TOBB çatısı altında bulunan 1,5 milyon işletme yararlanabilecek. Yapılan anlaşmayla Türkiye ekonomisinin en kapsamlı ve yaygın tedarik zincirinde en önemli ögelerden birini yani finansmanı güvence altına aldıklarını söyleyen Halkbank Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arslan, halkın bankası olarak tedarik zincirinde satıcıya tahsilat garantisi ve alıcıya 18 aya kadar vadeli ödeme esnekliği sağlandığını vurguladı.

“Sorumlu bankacılık anlayışımızın kapsama alanı genişleyecek”
     Paraf ticari kredi kartı ile güvenli tedarik zinciri finansmanı olarak adlandırdığımız bu anlaşmayla TOBB üyelerine sunacağımız avantajların bazılarını paylaşan Arslan, “Bu anlaşmanın kartı üzerinde TOBB’un logosunu bulunan Paraf KOBİ kredi kartı olacaktır. TOBB logolu Paraf KOBİ kredi kartı, sahiplerine yapacakları satın alımlarda esnek taksit ve vade imkanları sağlayacaktır. Paraf KOBİ Plus olarak adlandırdığımız üye iş yerlerine özel avantajlı fiyat modeli sunacağız. TOBB üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek hizmetlerimizle tedarik zincirinde tüm işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleşecektir.

     Ticari kredi kartları segmentinde Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartlarından biri olan Paraf ticari kart ailesinin tüm avantajlarını bu anlaşma çerçevesinde üyelerimize sunmuş olacağız. Paraf KOBİ’yle birlikte Paraf Esnaf ve Paraf Business’ten oluşan paraf ticari kartlar ailemizin tüm kampanyaları ve imkanları TOBB üyesi işletmelerimiz için de geçerli olacaktır. Üretim ve ticaretin kesintisiz devamına destek olmak için tedarik zincirine finansal güvence getiren hizmetlerimizden ve sunduğumuz imkanlardan Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundaki 1,5 milyon TOBB üyesi işletme yararlanabilecek. Özetle bu anlaşmayla sorumlu bankacılık anlayışımızın kapsama alanı daha da genişleyecek. Bu anlaşma 82 yıldır olduğu gibi bugün de daha fazla üretim, istihdam ve ihracat için reel sektöre tüm gücümüzle destek vermemize imkan tanıyacak” ifadelerinde bulundu.

“Alıcı ve satıcının nakit akışı rahatlatıyor”
     Paraf ticari kredi kartının, tedarik zincirinin güven içinde işlemesini sağladığını, alıcının ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açtığını belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bu sayede çek senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan güven içinde malımızı satacağız. Sattığımız malın bedelini tahsilat riski taşımadan halk bankası kredisine ister peşin ister taksitli alacağız. Mal almak isteyen de bankadan kredi veya satıcının kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesinde esnek vadelendirme yapacak. Kısaca mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılabiliyor. Satıcı da endişe etmeden malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edebiliyor. Böylece hem alıcı hem de satıcı nakit akışlarını rahatlatıyor. Bu kazan kazan anlayışıdır” ifadelerinde bulundu.

     81 il 160 ildeki oda borsa ve 61 sektör meclisinin tüm üyelerinin Halkbankası tarafından ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde hem satıcı hem de alıcı olarak sistemden yararlanacaklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Bu sistem KOBİ’lerin kredi faizlerinin düşmesine de yardımcı olacak. Düşen finansman maliyeleri KOBİ’leri yatırım ve üretim için teşvik edecek. KOBİ’lerin ve ülkemizin finansal istikrarı da güçlenecek” dedi.


+ Benzer Haberler
» Selçuk Belediyesi süt ürünleri satın alacak
» Yeni vak’a sayısında ciddi artış
» Dijitalleşme kalkınmanın lokomotifi olacak
» “Türkiye’nin birinci önceliği fiyat istikrarı olmalı”
» Pakdemirli: Lisanslı depo şirketi sayısı 126’ya ulaştı
» Güney demiryolu koridoru hareketleniyor
» DB’den ‘organize’lere sürdürülebilirlik desteği
» Petkim, kimya sektöründe Ege’nin ihracat şampiyonu
» Acil durum çantaları dağıtıldı
» Çeşme Belediyesi sokak hayvanlarını koruyor ve tedavi ediyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.01.2021
  Ticaret 26.01.2021
  Ticaret 25.01.2021
  Ticaret 23.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni