• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Tedavi edilen hasta sayısı 3 katına çıktı

06 Ekim 2021 Çarşamba 14:00
12
14
16
18

Tedavi edilen hasta sayısı 3 katına çıktı


           HABER MERKEZİ      
     Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde, üniversitenin öz kaynakları ve bağışçıların destekleriyle yapılan yatırımların ardından tedavi edilen hasta sayısı 3 katına çıktı. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yenidoğan yoğun bakım ünitesinin, uzman sağlık personelinin özenli yaklaşımıyla yüksek standartlarda hizmet verdiğini söyledi.

     Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık hizmetleri sunumundaki kalitesini artıracak yatırımları aralıksız sürdürüyor. EÜ’nün öz kaynakları ve bağışçıların destekleriyle yapılan yatırımların ardından EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi edilen hasta sayısı 3 katına çıktı. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde yüksek standartlarda hizmet verildiğini dile getiren EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Yenidoğan yoğun bakım ünitemiz, uzman sağlık personelimizin özenli yaklaşımıyla yüksek standartlarda hizmet veriyor. Ünitemize yaptığımız yatırımlarla prematüre ameliyat ve cerrahi müdahale gerektiren minik bebeklerimizi yaşatabildiğimiz modern bir yapıya kavuşturduk. Kliniğimize yaptığımız yatırımlar ve bağışlarla tedavi ettiğimiz hasta sayımızı tam 3 katına çıkarttık. Önümüzdeki süreçte hayati önem taşıyan kliniğimizi geliştirmek için yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

BENZERİ OLMAYAN BİR MERKEZ
     EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Altun Köroğlu, aile merkezli yenidoğan bakım ünitesinin Türkiye’de bir benzerinin bulunmadığına dikkat çekip, “Aynı zamanda ülkemizdeki ilk biyodinamik aydınlatmalı yoğun bakım ünitesi de bu ünite. Burada hem bebeklerin beyin gelişimini hem de ailelerin psikolojilerini destekleyecek en uygun şekilde ışıklandırma yapılıyor. Desteklerinden dolayı hem bağışçılarımıza hem de Rektörümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

ÇOK KÜÇÜK PREMATÜRE BEBEKLER HAYATA TUTUNUYOR
     Yatırımlar sayesinde Türkiye’de yapılamayan birçok girişimi başarabildiklerine değinen EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Akısü, “Ünitemizde Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın katkılarıyla çok küçük prematüre bebekleri hayatta tutabildiğimiz, ameliyat gerektiren bebekleri yaşatabildiğimiz, Türkiye’de yapılamayan pek çok girişimi başardığımız bir kliniğe sahibiz. Daha önce 18 yataklı olan ünitemiz 54 yatağa ulaşmış ve sağlıklı prematüre bebekler yaşama kavuşturulmuştur. Ünitemizde pek çok sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriyoruz” dedi.

AİLELER GÖRÜNTÜLÜ ARANIYOR
     EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Demet Terek ise “Rektörlüğümüzün de desteklediği bir sosyal projemiz mevcut. Anne ve babaları görüntülü arayarak hem bebeklerini görmelerini sağlıyoruz hem de bilgilendirme yapıyoruz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Depremin yıl dönümünde 30 Ekim Deprem Anıtı açılıyor
» JCI İzmir’den 29 Ekim Kutlaması
» Karşıyaka’da coşku dolu Cumhuriyet kutlaması
» Senfoniden ‘29 Ekim Özel Konseri’
» Avrupa’daki başarılarıyla dikkatleri çeken May Piar, Türkiye ofisini açtı
» Başkan Arda: Asla başaramayacaklar
» Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü taşıma hizmeti alacak
» Robotik kodlama dersleri başladı
» Otomotiv teknolojilerine 100 milyon TL’lik yatırım
» 5. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali başlıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.10.2021
  Ticaret 27.10.2021
  Ticaret 26.10.2021
  Ticaret 25.10.2021
  Ticaret 23.10.2021
  Ticaret 22.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni