• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Teknik Destek Programı açıklandı

16 Haziran 2020 Salı 12:00
12
14
16
18

Teknik Destek Programı açıklandı

   ► Ankara Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Teknik Destek Programı’nın açıldığını yazılı bir açıklamayla duyurdu

           HABER MERKEZİ     
     Ankara Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Teknik Destek Programı’nın açıldığını yazılı bir açıklamayla duyurdu. Toplam bütçesi 2 Milyon TL olan 2020 Yılı Teknik Destek Programı’nın amaçları, öncelikleri, uygunluk kriterleri, başvuru koşulları ve değerlendirme sürecine ilişkin bilgi Program Başvuru Rehberi’nde yer aldı. Yapılan açıklamada programın amacı 2014-2023 Ankara Bölge Planı’nda yer alan öncelikler doğrultusunda yerel aktörlerin, “2018-2020 Sonuç Odaklı Program” vizyonu dâhilinde bölgesel kalkınma açısından önem arz eden çalışmaları için yeterli kurumsal kapasitenin tesis edilmesine ve artırılmasına yönelik teknik destek sağlamak olarak açıklandı.

Referans numaraları açıklandı
     Program Referans Numaraları: “TR51/20/TD_TEK, TR51/20/TD_KIR, TR51/20/TD_SOS” olarak ifade edildi. Teknoloji Bileşeni: TR51/20/TD_TEK, “Teknoloji Girişimciliği ve Ticarileşme Sonuç Odaklı Programı kapsamında belirlenen özel amaçlar ile sonuç ve çıktı hedeflerine katkı sağlayacak eğitim vb. çalışmaların yapılması” olarak belirtildi. Kırsal Bileşeni: TR51/20/TD_KIR, “Yeni Nesil Kırsal Kalkınma Sonuç Odaklı Programı kapsamında belirlenen özel amaçlar ile sonuç ve çıktı hedeflerine katkı sağlayacak eğitim vb. çalışmaların yapılması” olarak ifade edildi. Sosyal Bileşeni: TR51/20/TD_SOS, “Sosyal Yenilik ve Sosyal Kalkınma Sonuç Odaklı Programı kapsamında belirlenen özel amaçlar ile sonuç ve çıktı hedeflerine katkı sağlayacak eğitim vb. çalışmaların yapılması” olarak belirtildi.

“Kurumsal ve kapasite geliştirici faaliyetler desteklenecek”
     Eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık sağlama, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetlerin destekleneceği belirtildi.
     Kamu kurumları, mahalli idareler, üniversiteler, meslek okulları, araştırma enstitüler, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, birlikler ve kooperatifler, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, iş geliştirme merkezleri, teknoparklar, teknoloji geliştirme bölgeleri ve kuruluşların kurdukları veya ortağı oldukları işletmelerin başvuru yapabileceği kaydedildi.

Faaliyetlerin uygulama süresi en fazla 6 ay
     Toplam bütçesi 2 Milyon TL olan program için bütçe dağılımı: “Teknoloji Bileşeni (TR51/20/TD_TEK): 1 Milyon TL, Kırsal Bileşeni (TR51/20/TD_KIR): 400 Bin TL, Sosyal Bileşeni (TR51/20/TD_SOS): 600 Bin TL” olarak belirtildi. Teknik desteğin azami maliyeti 40 Bin TL (KDV dâhil) olarak ifade edildi. Teknik destek kapsamında gerçekleştirilecek olan faaliyetlerin uygulama süresi en fazla 6 (altı) ay olabilir. Program dönemi son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 olarak belirtildi.
Açıklamada, “Başvurular Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi - Proje ve Faaliyet Destek Yönetimi (KAYS-PFD) (KAYS-PFD) üzerinden yapılacaktır. Başvuru sahiplerinin, KAYS-PFD’ye kayıt olduktan sonra başvurularını sistem üzerinden doldurup, KAYS sistemi üzerinde oluşturulan taahhütnamenin ilgili dönemler için belirtilen son tarihe kadar başvuru sahibi yetkilisi tarafından elektronik ortamda imzalanması ya da taahhütnamenin başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak Ajansa teslim edilmesi gerekmektedir. Ajansa yapılacak proje başvuruları için 2020 yılında internet üzerinden en son elektronik başvuru tarihi, 31.12.2020, saat 17.00’dir denildi.


+ Benzer Haberler
» Nisan ayı işsizliği % 12,8
» Zeytin ve zeytinyağı internet satışına denetim geliyor
» BAE ile gıdada yeni iş birliklerinin temeli dijitalde atıldı
» TCMB yatırımcılarla videokonferans gerçekleştirdi
» BDDK’dan 7 bankaya idari ceza
» Çin’de talep artınca ÜFE de yükselmeye başladı
» Girişim ekosistemi sağlık sektörüyle büyüyor
» Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
» Otomotiv’de Türk Yazılım Şirketi tüm Dünyaya araç kiralayacak
» “İzmir Büyükşehir Belediyesi örnek bir kurumdur”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni