• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Teşvik dosyası hazırlama eğitimi verilecek

11 Nisan 2018 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

Teşvik dosyası hazırlama eğitimi verilecek

   ► Dünya’daki hızlı değişim ve gelişime Egeli ihracatçıların adapte olabilmesi için Ege İhracatçı Birlikleri güncel konularla ilgili eğitim programlarını kesintisiz sürdürüyor.

           HABER MERKEZİ     
     Ege İhracatçı Birlikleri, 2018 yılının Ocak – Mart döneminde; Kurumsal Sosyal Medya Yönetiminden, Fuarlarda Fark Yaratmaya, Serbest Bölgeler Teşvikleri ve Mevzuatından, Alibaba Platform Kullanım Eğitimine, Devlet Yardımlarından, Pazarlama İletişimi ve Marka Yönetimi kadar ihracatçıların ihtiyaç duyduğu konularda eğitim programları düzenledi. Bundan sonraki süreçte, Egeli ihracatçılara teşvik dosyası hazırlama eğitimi verilecek.
     2018 yılının ilk çeyreğinde düzenlenen 25 eğitim programına ihracatçı firmalardan bin 282 kişinin katıldığı bilgisini veren Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, konusunda uzman isimler tarafından Egeli ihracatçılara verilen eğitimlerin toplam süresinin 5 bin 195 saat olduğunu dile getirdi.

Egeli ihracatçılar eğitimlerden yüzde 91 memnun
     Gerek mevzuat, gerekse diğer güncel konularda sürekli bir yenilenme ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, “Eğitim takvimimizin omurgasını Ege İhracatçı Birlikleri üyeleriyle gerçekleştirdiğimiz ankete verilen cevaplar oluşturuyor. Eğitimler sonrasında düzenlediğimiz ankete göre üyelerimizin memnuniyet oranı yüzde 91 seviyesinde. 2016 yılında eğitim programlarımıza 2 bin kişi, 2017 yılında ise; 3 bin kişi katıldı. 2018 yılı sonunda 5 bin kişiye eğitim programı düzenlemeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Teşvik dosyası hazırlama eğitimi verilecek
     Türkiye’nin 2023 yılında dünya dış ticaretinden yüzde 1.5 pay alma hedefi olduğunu hatırlatan EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, “Ekonomi Bakanlığı bu hedefe ulaşmak için Türk ihracatçısının dünya genelindeki rakipleriyle daha rekabetçi bir konuma gelmeleri için 4 milyar TL destek vermeyi hedefliyor. Ege İhracatçı Birlikleri üyelerinin bu teşviklerden azami yararlanabilmesi için Nisan ayından itibaren, Tebliğ Bazlı Teşvik Dosyası Hazırlığı için birebir uygulamalı atölye/workshop programları düzenleyeceğiz.

     Ege İhracatçı Birlikleri Devlet Yardımları Şubesi’nden uzman çalışanlar bu atölye eğitimlerini verecek. Atölyesi programımızın ilki 10 Nisan 2018 Salı günü gerçekleştirildi. Bu Atölyelere, belirli bir tebliğde ilk kez başvuran ve dosya hazırlama aşamasında olan firmaların katılımını bekliyoruz, böylelikle dosya hazırlama ve başvuru sürecindeki eksik ve hatalardan kaynaklanan nedenler ile ihracatçılarımızın teşvik ödemelerindeki gecikmelerin önüne geçmek için önemli bir adım atılmış olacak” şeklinde konuştu.

     Ege İhracatçı Birlikleri 2018 yılının Nisan – Aralık döneminde 28 farklı konuda genel katılıma açık eğitim programı düzenlemeyi gündemine aldı. Yılın kalan diliminde oluşabilecek ihtiyaçlara göre bu sayının artması bekleniyor. Bu sayıya gündemdeki ihtiyaç ve gelişmelere göre aylık planlanan ve düzenlenen ücretsiz seminerler ve sektörlere özel düzenlenen eğitimler de eklendiğinde, Birlik bazında düzenlenmesi planlanan eğitim/seminer faaliyetlerinin sayısının geçen seneye göre yüzde 25 artarak, 100 farklı organizasyona ulaşması planlanıyor.

     Nisan ayında; Dış Ticarette Ödeme ve Teslim Şekilleri ile başlayacak olan yeni eğitim programlarında; Uluslararası Pazarda Müşteri Bulma, Depo ve Stok Yönetimi, Hedef Pazarların Belirlenmesi ve Pazar Analizi, Etkili İletişim ve İkna Becerileri, İhracatta Satış, Pazarlama ve Fiyatlandırma, Dış Ticarette Sahtecilik ve Dolandırıcılık ile Baş Etme, Kızgınlık ve Öfke Yönetimi - Stres Yönetimi ve dış ticaret ile ilgili diğer konularda uzman eğitmenler ihracatçılara eğitim verecek.

 


+ Benzer Haberler
» Şubat ayında kapanan şirket sayısı azaldı
» Türk Eximbank, ihracatçılar için 11 yeni ürünü devreye alacak
» Büyüme dostu bankacılık
» Çorapçının hedefinde Japonya ve Avustralya var
» “Yarına Yatırım” oturumunda katılımcılar start-up dünyasını ve girişimciliği konuştu
» Bakan Pakdemirli “Zeytinde hedef birinci lig”
» Ege Finans Derneği’nden krizden çıkış reçetesi
» Ege-Koop, işyerleri için ticaret merkezi oluşturuyor
» “Bizim kökümüz Kuvai Milliye, bölücülükle işimiz olmaz”
» Karabağlar’daki muhtarlardan Başkan Selvitopu’na “Yanındayız” mesajı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni