• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

thyssenkrupp, İspanya’da yaptığı güneş şeklindeki asansör ile Elevator World 2020 ödülünü aldı

14 Ocak 2020 Salı 09:00
12
14
16
18

thyssenkrupp, İspanya’da yaptığı güneş şeklindeki asansör ile Elevator World 2020 ödülünü aldı

   ► thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, talebe özel olarak panoramik olarak tasarlanabilen ürünün Türkiye’de de özellikle turizm bölgelerinde kullanılabileceğine dikkat çekti.

           HABER MERKEZİ     
     Dünyanın en büyük asansör şirketleri arasında yer alan thyssenkrupp Asansör, inovatif teknolojilere ve sıra dışı tasarımlara odaklandığı çalışmalarıyla sektördeki öncülüğünü sürdürüyor. Şirket son olarak Kanarya Adalarına bağlı Gran Canaria’daki Riosol Hotel için yaptığı asansör projesi ile “Elevator World 2020” ödüllerinde Eğimli Asansörler” kategorisinde birincilik kazandı. Uluslararası arenada sektörün en prestijli yayınlarından biri olan Elevator World Dergisi tarafından her sene dünyanın dört bir yanındaki en iyi projelerin ödüllendirildiği etkinlikte thyssenkrupp Asansör’ün tasarladığı güneş şeklindeki asansör büyük ilgi gördü.

İsmail Polat: Asansör, Türkiye’deki turizm bölgelerinde de kullanılabilir
     Ödüllü asansör projesinin özellikle turizm bölgelerindeki işletmelere ivme kazandıracağına dikkat çeken thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “Sektörün en prestijli ödüllerinden birini almanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Güneş şeklindeki panoramik asansör, uygulandığı otelde özellikle turistlerden büyük ilgi görüyor. Bu nedenle başta Antalya olmak üzere turizme öncülük eden bölgelerimizde faaliyet gösteren işletmelerin, bu asansör ile misafirlerine eşsiz bir deneyim sunabileceklerini düşünüyoruz. Gran Canaria’da, otelin konumundan dolayı yamaç asansörü uygulaması gerçekleştirildi. Türkiye’de ise projenin konumuna göre dikey veya yamaç asansörü uygulamaları da yapılabilir” dedi.

Güneşin içinde yolculuk!
     İki adet panoramik asansörün tasarlandığı Riosol Hotel, dikkat çekici bir konuma sahip. Projenin mimarı ve tasarımcısı Ramón López-Neira, deniz seviyesinden yaklaşık 200 metre yükseklikteki oldukça büyük bir katılaşmış lav üzerine oturan bir dağda yer alan otelin konumunun tasarımda belirleyici faktör olduğuna dikkat çekiyor. Tasarımcı, dağ yamacına uyum sağlaması için asansörleri parlak güneş şeklinde ve eğimli olarak tasarladı. Her iki asansörün kabininde de paslanmaz çelik kafes ekranlar, kavisli sarı cam ve kabin içinden manzaraları filtreleyen kavisli aydınlatma sistemleri kullanılarak ışık ve renk kolajı oluşturuldu. 20’şer kişilik kapasiteye sahip asansörler, otel misafirlerine şehir, plaj ve liman manzarasının keyfini çıkarma imkânı sunmasının yanı sıra otelin farklı katlarına kolay ulaşma olanağı da sağladı.

thyssenkrupp’a prestijli ödüller
     Yenilikçi ürünleriyle rekabetçi ve özel çözümler geliştiren thyssenkrupp, faaliyet gösterdiği sektörlerde verilen birbirinden prestijli ödüllere layık görülüyor. Şirket 2019 yılında İspanya’nın Santander şehrindeki erişilebilirlik projesi kapsamında yürüyen yaya yolu kategorisinde ödül kazandı. 2018’de ise Bilbao’da yürüyen merdiven ve Melilla’da yürüyen yaya yolu kategorisiyle iki ödülün daha sahibi oldu.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a 11 Haziran’dan beri ilk kez binin altına indi
» İzmir’de konut satışları yüzde 250,9 oranında arttı
» Soyer’e veda ziyareti
» TÜSİAD’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü açıklaması
» İnşaat sektöründe ustaların adresi
» Çin 2020’nin ilk yarısına dair dış ticaret verilerini açıkladı
» Büyükşehir’den 332 araçlık otopark
» İzmir Büyükşehir Belediyesinin gelir gider raporu açıklandı
» Maden Sektörü ilk yarı dönemde 1,85 milyar dolarlık ihracat yaptı
» Aksigorta, İzmir ve Kuzey Ege bölgesinde acente sayısını %21 artırdı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.07.2020
  Ticaret 14.07.2020
  Ticaret 13.07.2020
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni