• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Toyo Ink, Esnek Ambalaj Sektörünün Avrupa’daki en prestijli buluşmasındaydı

11 Temmuz 2019 Perşembe 13:00
12
14
16
18

Toyo Ink, Esnek Ambalaj Sektörünün Avrupa’daki en prestijli buluşmasındaydı

           HABER MERKEZİ     
     Ambalaj ve basım sektörlerine yönelik yenilikçi çözümleri ile uluslararası alandaki gücünü perçinleyen Toyo Ink, Avrupa esnek ambalaj sanayinin çatı örgütü olan Flexible Packaging Europe’un Yaz Konferansı’na Ana Sponsor oldu. Yılda iki kez düzenlenen ve ikincisi bu yıl 26-28 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’da gerçekleştirilen konferans, Avrupa’nın dört bir yanından sektör temsilcilerini buluşturdu.

     Flexible Packaging Europe, Avrupa esnek ambalaj üreticilerinin çatı örgütü olarak önemli çalışmalar gerçekleştiriyor ve üyelerini düzenlediği etkinliklerde bir araya getiriyor. Bu yıl 26-28 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da Toyo Ink Ana Sponsorluğunda düzenlenen Yaz Konferansı, sektörün en prestijli buluşmalarından biri olarak yoğun ilgi gördü. Döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirlik toplantıda en çok gündeme gelen başlıklar arasındaydı.
     TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, konferansta yaptığı “Toplam Ambalaj Çözümleri” konulu sunumunda esnek ambalajların dünü, bugünü ve geleceğine mercek tuttu. Benli, konuşmasında sürdürülebilir bir dünya için vazgeçilmez olan “Azalt - Yeniden Kullan - Geri Dönüştür (Reduce - Reuse – Recycle)” prensiplerine de yer verdi.

     Esnek ambalaj sektörünün Avrupa’daki en büyük organizasyonu olan Flexible Packaging Europe tarafından düzenlenen Yaz Konferansı’na Ana Sponsor olarak destek vermekten ve bu önemli ağın bir parçası olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Yakup Benli, “Amsterdam’da sektörün en büyük üreticileri ile bir araya gelme ve gündemdeki konuları konuşma fırsatı bulduk. Çevre dostu ürünler ve tasarımlar ambalaj sektörünün gündeminde öncelikli bir yere sahip. Yaşam döngüsü içinde daha az hammadde ve enerji kullanımı (Azalt - Reduce), daha az atık yaratma (Yeniden Değerlendir – Reuse) ve geri dönüşüm (Geri Dönüştür – Recycle) ambalajların geleceğine de yön veriyor. ‘Reduce - Reuse – Recycle’ temalı sunumumuzda bu özelliklere dikkat çektik. Ayrıca katılımcılara Toyo Ink sürdürülebilirlik vizyonunu yansıtan çevre dostu Biomass ürünleri ile su bazlı mürekkepler, laminasyon tutkalları, H-UV ve EB mürekkepleri hakkında bilgiler verdik” dedi.

TOYO Matbaa Mürekkepleri Hakkında
     Mürekkep, pigment, reçine ve metal ambalaj sistemlerinde dünyanın en büyük üç üreticisinden biri Japonya Merkezli Toyo Ink Gruop’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri, Manisa’daki fabrikasında ambalaj ve basım sektörlerine yönelik 5 farklı kategoride üretim gerçekleştiriyor. Türkiye genelinde 36 bayisi bulunuyor. Sektörünün lider şirketleri arasında sıralanan Toyo Matbaa Mürekkepleri; Gazete ve Magazin Mürekkepleri (Veb Ofset Mürekkepleri), Tabaka Ofset Mürekkepleri (Sheet-Fed Mürekkepleri), Serigrafi Mürekkepleri, Flekso ve Rotogravür Mürekkepleri (Likit Mürekkepler), Metal Ambalaj Sistemleri kategorisinde üretim yapan tek şirket konumundadır. Üretimin yanında Laminasyon Tutkalları, Dijital Mürekkepler (Inkjet), Plastik Renklendiriciler (Masterbatch) gibi ürün gruplarının da satışını gerçekleştiriyor.
     Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi unvanını elde eden TOYO Matbaa Mürekkepleri, “Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma” kategorisinde 2018 Türkiye Mükemmellik Ödülü, Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü (2016), İnovaLİG 2016’da İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü Kategorisinde 2’ncilik Ödülü sahibidir.
www.toyoink.com.tr


Toyo Ink Group Hakkında
     1896 yılında kurulan Toyo Ink Group, dünya genelinde 8 binden fazla çalışanıyla 22 ülkede yaklaşık 70 şirketle faaliyet gösteriyor. Farklı coğrafyalarda değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün geliştirme, üretim, satış, teknik destek ve diğer operasyonlar ile birlikte çalışıyor. Toyo Ink Group; Türkiye, Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika’yı kapsayacak şekilde satış faaliyetlerini genişletmeyi sürdürüyor.


+ Benzer Haberler
» Yaş meyve sebze sektörü Antalya’da buluştu
» Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var
» Oda, Borsa ve STK’lardan destek
» TZOB ve FAO iş birliğini daha ileri aşamaya taşıyacak
» Yüzde 50 gümrük vergisi ABD’ye çelik ihracatını azaltır
» İMDER, 596 milyar dolarlık inşaat projelerine odaklandı
» Rüzgar enerjisinin merkezi Avrupa’da kapasite büyümesi risk altında
» Başkan Tugay ‘yatık bina’ sakinleri ile Vali’ye gidecek
» 2020’ye ‘bembeyaz’ başlangıç
» Çeşme’nin 2020 yılı bütçesi 202 milyon 700 bin lira


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.10.2019
  Ticaret 16.10.2019
  Ticaret 15.10.2019
  Ticaret 14.10.2019
  Ticaret 12.10.2019
  Ticaret 11.10.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni