• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TPF Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir’de gerçekleşti

13 Temmuz 2021 Salı 11:00
12
14
16
18

TPF Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir’de gerçekleşti


           HABER MERKEZİ      
     Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, 1,5 yıllık aranın ardından ilk kez yüz yüze bir araya geldi. Üyeler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek için düzenlenen toplantıya, TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, üyeler ve PERDER Başkanları katıldı. Ege PERDER ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda gıda perakendesindeki normalleşme süreci ile bu yıl 15-16 Eylül tarihinde 12’ncisi düzenlenecek olan ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonunun detayları görüşüldü.

     100 bini aşkın market çalışanına özel teşekkür
Toplantının açılış konuşmasında geride bırakılan 15 aylık süreçte sağlık çalışanları, güvenlik güçleri, üretim sektörü gibi büyük bir özveri ile çalışmalarını yürüten 100 bini aşkın yerel zincir market çalışanına teşekkür eden TPF Başkanı Ömer Düzgün, “Koronavirüs pandemisi nedeniyle aylar sonra bizleri bir araya getiren Ege PERDER’e teşekkür ederiz. Bir teşekkür de geride bıraktığımız 1,5 yıllık süreçte vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamak için çalışan, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını kapılarına kadar güvenle teslim eden 100 bini aşkın çalışanımıza ediyorum. Yerel zincirler olarak geçmişte olduğu gibi pandemi sürecinde de normalleşme sürecinde de müşterilerimizin yanında ve onların güvenli adresi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Yerel zincir marketlerin müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirten Düzgün, “Yerel zincirler olarak farklı bir iş yapış tarzımız var. Samimiyiz ve empati yönümüz daha fazla.

     Her zaman vatandaşlarımızın yanında olduk, doğru hizmeti doğru fiyat ve zamanda sunuyoruz. Benimsediğimiz yaklaşım, Türkiye’nin her bölgesinde vatandaşımızın teveccühünü kazandı. Yerel zincirler olarak biz, bizim gibi yerelin yanında olan, bu ülkenin insanı için çalışan, bu ülkenin ekonomisi için yatırımlarına devam eden kurumların yanında olduk. Gün yerli işletmeciyi destekleme, birlikteliği artırma günü. Sektörümüzü, ülke ekonomisini geliştirecek her türlü projede yer almaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız. Yerli üreticinin, yerli işletmecinin kazanması demek Türkiye’nin büyümesi demek; tüketici harcamalarının devam ettiği, ekonomiye olan güvenin sürdüğü bir ortam demek. Tüm bunların yanı sıra istihdama ve ülke ekonomisine katkımızın artması demek. TPF çatısı altında emek veren, bu hedeflerimizi destekleyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

“YZB’de perakende dünyasının geleceğini tasarlamak için buluşacağız”
     Yaklaşık 40 kişilik katılımla gerçekleşen buluşmada ekonomi, gıda ve perakende dünyasındaki gelişmeler, sektörü etkileyen gündemler de masaya yatırıldı. Normalleşme adımlarıyla birlikte alınan önlemlerin görüşüldüğü toplantının diğer önemli gündemi ise Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı 2021 oldu. Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar organize perakende sektöründe hizmet veren binlerce paydaşı bir araya getiren YZB Konferansı ve Fuarı’nın bu yıl 15-16 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirten Düzgün, “Bir yıllık aranın ardından bir kez daha Haliç Kongre Merkezi’nde dev bir organizasyonla YZB kapılarını açacak. Bu yılın temasını ‘geleceksen’ olarak belirledik. YZB’de bu kez perakende dünyasının geleceğini tasarlamak için buluşacağız. Ülke ekonomisine, istihdama, tedarikçilerine, tüketicilerine, bulundukları şehirlere değer katanlarla bir araya geleceğiz. Alanının duayen isimleriyle birlikte koronavirüs ile değişen tüketici alışkanlıklarını, talepleri ve gıda perakendesinin geleceği için atılması gereken adımları konuşacağız” dedi.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı 12.381’e yükseldi
» Tekstil ihracatı 2021’in ilk yarısında %126 arttı
» Ege Bölgesi’nden Güney Kore’ye yapılan ihracat ikiye katlandı
» 81 ilin kütüphaneleri Türk Telekom ile dijitalleşiyor
» Kuru meyvecilerden yılın ilk yarısında 685 milyon $ ihracat
» İzmir’in en uzun tüneli için ihale tarihi belli oldu
» Başkan Soyer: Suyumuz temiz ve güvenilir
» “Biz müziği parklarda, sokaklarda yaşatırız”
» APİKAM, Lozan Antlaşması’nı iki etkinlikle anacak
» Kasalı: İzmir, yüksek teknolojinin merkezi olmalı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.07.2021
  Ticaret 19.07.2021
  Ticaret 17.07.2021
  Ticaret 16.07.2021
  Ticaret 15.07.2021
  Ticaret 14.07.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni