• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TTO Başkanı Olgun, 2020’yi değerlendirdi

15 Ocak 2021 Cuma 13:00
12
14
16
18

TTO Başkanı Olgun, 2020’yi değerlendirdi

   ► Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, 2021’in ilk meclis toplantısında üye memnuniyetinin %96’a çıktığını ifade ederek geçtiğimiz yılda yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

           HABER MERKEZİ      
     TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, meclis toplantısında geçen yılın değerlendirmesini yaparak bilgiler verdi. 2020’nin başında tüm dünyayı kasıp kavuran bir pandemi ile adeta mücadele verdiklerini belirten Başkan Olgun, “Pandeminin başlamasıyla birlikte oluşturduğumuz kriz masası ile çalışmalarımıza hiç ara vermedik. Torbalı Ticaret Odası olarak pandemi sürecinde elimizi taşın altına koyduk. Odamızın imkânlarını bu süreçte hem üyelerimiz hem de vatandaşlarımız için kullandık. Torbalı Kaymakamlığının Vefa Destek Grubunun sosyal yardımlaşma halkasına dahil olarak 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve 2000 aileye erzak yardımı yaptık. 2020 içinde Elazığ’da ve İzmirimizde derin yaralar açan depremler yaşadık. Üyelerimizin ve hemşerilerimizin da desteğiyle depremzede vatandaşlarımıza yardım tırları ulaştırdık. Bu süreçte mağdur olan esnaflarımız sesi olduk ve kira desteği çağrısında bulunduk.” dedi

ÜYELERİMİZİN YANINDA OLDUK
     TTO olarak üyeleri için her konuda olduğu gibi pandemi sürecinde de insiyatif aldıklarına vurgu yapan Olgun “Bizler bu süreçte devletimizin en başta açıklamış olduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında üyelerimizin desteklerden faydalanmaları için çalışmalar yaptık. Kısa Çalışma Ödeneği, Kapasite Raporlarının Geçerlilik Süresinin Uzatılması, Muhtasar ve KDV Beyannamelerine İlişkin Ödeme Ertelenmesi, Üç Kamu Bankasından ‘İşe Devam Kredi Desteği gibi çözülen konuları üyelerimize anbean duyurduk. Kısıtlama günlerinde büyük bir özveri ile Torbalı Kaymakamımız Sayın Ercan Öter ile birlikte tedarik zincirinin durmaması için çalışması zaruri olan firmalarımıza çalışma izin belgelerini dağıttık dağıtmaya da devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ÜYE MEMNUNİYETİ ARTTI
     Üye memnuniyetinin %92’ye çıktığını belirten Olgun, “Üye memnuniyetine çok önem veriyoruz bu yılın başında yapmış olduğumuz anket ile %96’lık bir memnuniyeti yakalamak bu süreçte bizler için sevindirici oldu. Geçtiğimiz yıl koronavirüs tedbirleri çerçevesinde her üyemizin sıkıntısını çözmeye çalıştık. Üyelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını gözeterek almış olduğumuz önlemler sonucunda Türk Standartlar Enstitüsü (TSE)’nün odamızda yapmış olduğu denetim ile Güvenli Hizmet Belgesini almaya hak kazandık. Hem oda bölümümüzde hem de ticaret sicil bölümümüzde bazı belgeleri internet üzerinden vermeye başladık. Eğitimlerimize ara vermedik ve online bir şekilde üyelerimize hem eğitim hem de bilgilendirme seminerleri düzenledik.  Üye sayımız pandemiye rağmen artarak 3500 oldu. Oda aidatlarını ertelememize rağmen yine bütçe başarısı gösterdik. Biz durmadan, sıkılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. 2021 yılında aşı uygulamalarının başlaması umarım daha sağlıklı günler önümüzde, umutluyuz.” diyerek sözlerine son veren TTO Başkanı Olgun, son olarak da yağışların az olması sebebiyle kuraklık önlemlerini hatırlatarak su tasarrufuna teşvik dileklerinde bulundu.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a yüzdesi 8,5’in üzerinde
» Yıllık enflasyon %15,6’ya çıktı
» EİB’ten Şubat’ta 1 milyar 172 milyon dolarlık ihracat
» “Pancar ve şeker üretiminde rekor kırıldı”
» EPDK’dan akaryakıt fiyatlarındaki haksız kâr artışına müdahele
» İzmir’in Gevreği tescillenecek
» Petkim, portföyündeki ürünlerde yaşanan genel fiyat düşüşüne rağmen kârlılığını artırdı
» Nadir Hastalıklar Ağı’ndan “Nadir Çağrı”
» Fındık ihracatında 60 bin tonluk azalış
» Batur’dan esnafa işgaliye desteği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.03.2021
  Ticaret 03.03.2021
  Ticaret 02.03.2021
  Ticaret 01.03.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni