• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Tüccarların yıllardır beklediği müjde ATO’dan geldi

21 Mart 2020 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Tüccarların yıllardır beklediği müjde ATO’dan geldi

   ► ATO üyeleri ticaret sicili harçları dahil tüm işlemlerini kredi kartı ile yapabilecek.

           ANKARA TİCARET     
     Ankara Ticaret Odası (ATO) yeni tip koronavirüs riskini ve üyelerinin taleplerini dikkate alarak, tüm işlem ödemelerinin kredi kartı ile yapılabilmesinin önünü açtı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “Kredi kartı ile ödeme yapılmasına imkan sağlayarak hem hijyen açısından önlem aldık hem de üyelerimizin yıllardır süren bir talebini daha karşılamış olduk” dedi.
     Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, ATO bünyesinde hizmet veren Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü’nün tescil ve tasdik işlemleri için ödenmesi gereken harçların Devletin önemli gelir kaynaklarından biri olduğu ve yapısı itibariye peşin olarak Devlet Bankalarına ödenmesi gerekirken, ATO’nun ısrarlı takibi ve TOBB ile Ticaret Bakanlığı’nın da desteğiyle yapılan girişimler sonucunda Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan mevzuatsal düzenlemeler ile Odalarca kredi kartı ile tahsil imkanı getirildi.

     Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında, kağıt ya da madeni para ile temasın en aza indirilmesi konusunda uyarıda bulunan uzmanlara kulak veren ATO Yönetimi, daha önce sadece nakit harç tahsilatı yapılabilen Ticaret Sicili işlemlerini hem pratik hem de daha hijyenik hale getirdi.
     Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan ATO Başkanı Gürsel Baran, “Üyelerimiz için hizmetlerimizi de hizmet binamızı da maksimum fayda sağlayacak şekilde organize ediyoruz. Dünyayı kasıp kavuran salgının etkilerinden üyelerimizi ve personelimizi korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Gerek hizmet binamızda oluşturduğumuz hijyen noktaları, gerek e-imzalı belge hizmetlerimiz, gerekse de fiziki teması en aza indirecek uygulamalarımızla üyemizin menfaati için çalışıyoruz. Bu süreçte temassız özelliği olan kredi kartlarının tercih edilmesi ise ekstra hijyen sağlayacaktır.” dedi.

     Ankara Ticaret Sicili Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen Anonim Şirket, Limited Şirket, İş Ortaklığı, Kollektif Şirket, Komandit Şirket, Kooperatif, Şahıs Şirketi, Ticari İşletme, Merkezi Türkiye dışında bulunan Ticari İşletmelerin Türkiye’deki Şubelerinin tescil işlemlerinin harçları ile tüm bu gerçek/tüzel kişiliklerin belgelerine ait harç tahsilatları kredi kartı yoluyla da yapılabilecek.

     ATO Başkanı Baran, üye, organ ve personel olarak ATO’nun büyük bir aile olduğuna vurgu yaparak, “Ailemizin sağlığını önemsiyor, bünyemizde verilen bütün hizmetleri en dinamik ve en hijyenik şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Aile fertlerimizin görüşleri de bizim için çok önemli, bu nedenle “Üye Destek Masası” oluşturduk. Yeni tip koronavirüsün ekonomik etkilerine dair üyelerimizin taleplerini toplayıp ilgililerine iletmek üzere çalışmalarımız sürüyor. Üç gün önce internet kanalıyla verilen tüm belgelerimizi ücretsiz hale getirdik. Bu süreci tedbir ve sabırla atlatacağımıza inanıyorum. Ekonomik anlamda yara almadan ilerlemek için, hükümetimizin desteklerini artırarak sürdüreceğine de inancımız tamdır.” dedi.


+ Benzer Haberler
» Şubat’ta ihracat %2,3, ithalat %9,8 arttı
» “Covid-19 salgını süresince işten çıkarmalar yasaklanmalı”
» Yılın ikinci yarısında EİB’in ajandası yoğun
» İzmir’de ki eczanelerin çalışma saatleri değişti
» Merkez Bankası, koronavirüsle ilgili ilave tedbirler aldı
» KOSBİ-KESİAD işbirliği devam edecek
» Konak Belediyesi’nden sosyal destek adımları
» Kemalpaşa’da sokak ve caddeler dezenfekte ediliyor
» Başkan Soyer’den iki hafta sokağa çıkma yasağı önerisi
» İZSU’dan yaşlı ve engelli aboneler için “gezici hizmet”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.04.2020
  Ticaret 31.03.2020
  Ticaret 30.03.2020
  Ticaret 28.03.2020
  Ticaret 27.03.2020
  Ticaret 26.03.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni