• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türk zeytinyağına Japonya’dan 3 ödül

14 Nisan 2018 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Türk zeytinyağına Japonya’dan 3 ödül

   ► Nova Vera Zeytinyağı, Amerika’dan sonra Japonya’da da altın madalyaya layık görüldü.

           HABER MERKEZİ     
     Şubat ayında Los Angeles Uluslararası Naturel Sızma Zeytinyağı Yarışmasında altın madalya kazanan Nova Vera, bu kez de dünyanın en önemli zeytinyağı yarışmalarından biri olarak gösterilen JOOP’tan (Japan Olive Oil Prize) bir altın, bir gümüş ve “Türkiye’nin En İyisi” olmak üzere toplam 3 ödül ile döndü.

     Japonya’da düzenlenen JOOP (Japan Olive Oil Prize) yarışmasına Türkiye’den katılan Nova Vera büyük bir başarı daha elde etti. Uluslararası jüri tarafından 13 ülkeden 300’ün üzerinde zeytinyağının değerlendirildiği yarışmada, Nova Vera Erken Hasat ürünü ile “altın”,  Ege Sızma ürünü ile “gümüş” madalya kazandı. Nova Vera, aynı zamanda Erken Hasat ürünü ile ‘Üretildiği Ülkenin En İyisi’ ödülüne de layık görüldü.
     Nova Vera’nın, Ayvalık ve Manisa’daki kendi bahçelerinden, sadece erken hasat ve soğuk sıkım tekniği ile ürettiği natürel sızma zeytinyağları, geçtiğimiz dönemlerde de Belçika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ödüle layık görülmüştü.

“Türk zeytinyağını başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz”
    Nova Vera’nın kurucusu Bahar Alan, “Ürünlerimizde sadece erken hasat ve soğuk sıkım tekniklerini kullanıyoruz ve bu bize hedeflediğimiz kalite ve lezzeti getiriyor. Zeytinin sahip olduğu faydalı bileşenleri zeytinyağına aktarmak, besin değerini korurken lezzetini açığa çıkarmak ancak onu doğru işleyebildiğimizde mümkün oluyor. Bizim bu konuda gösterdiğimiz özen, yurtdışındaki yarışmalardan altın madalyalar ile dönmemizi sağlıyor. Henüz çok genç bir marka olmamıza rağmen Türk zeytinyağını yurtdışında başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Yurtdışı pazarlara yüksek kalitede zeytinyağı sunmak önemli”
     Türkiye’nin zeytin ve zeytinyağı ihracatının son dönemde ivme kazandığını, Ocak-Şubat 2018 döneminde 121,7 milyon dolarlık dış satımla tüm zamanların en yüksek 2 aylık ihracat rakamının elde edildiğini hatırlatan Bahar Alan, sözlerine şöyle devam etti: “Ülke olarak yaptığımız zeytinyağı ihracatının sadece miktar olarak artması değil aynı zamanda birim fiyatının da yükselmesi hedeflenmelidir. Bu da ancak yurtdışı pazarlara, sürdürülebilir tarım uygulamaları ile yüksek kalitede, markalı ürünler sunulması ile mümkün olabilecektir. Nova Vera, bu hassasiyetlerle çalışan ve “Ömrünüze Sağlık” sloganı ile tüketicilere sağlık bileşenleri yüksek ürünleri sunmayı hedefleyen bir üreticidir”.

Nova Vera Hakkında:
     Nova Vera, en sağlıklı meyve olan zeytini, doğru şekilde işleyip ürettiği yağın kalitesi, lezzeti ve sağlığa faydalı bileşen içeriğinin yüksekliği ile farklılaşmayı hedefleyen bir butik üreticidir. Ağaçlarımızın organik esaslara uygun bakımı, doğru hasat zamanının belirlenmesi, zeytinlerimizin modern yöntemlerle ve özenle hasat edilmeleri, en hızlı şekilde sıkıma ulaştırılmaları, bilimsel anlayışla işlenmeleri dahil; ürünlerimizin ağaçtan tüketicinin sofrasına ulaşana kadar tüm aşamaları uzmanlar denetiminde yürütülmektedir. Biz, tüm bu süreci en iyi şekilde kontrol edebilmek amacıyla; sadece kendi bahçelerimizdeki zeytinleri işlemekte, sadece erken hasat ve sadece soğuk sıkım yapmaktayız. 2017 Erken Hasat Premium ürünümüz ile ulaştığımız 0,2 asit, 3,0 peroksit ve 461 toplam polifenol değerine sahip zeytinyağımız, hem lezzeti, hem de uluslararası “Ultra Premium” kalite kriterlerine uygun içeriği ile “Ömrünüze Sağlık” sloganımızı desteklemektedir.
     www.novavera.com.tr

 


+ Benzer Haberler
» Soyer: “İzmir’de raylı sistemi iki kat artıracağız”
» NISSAN, uzatılan ÖTV ve KDV indirimlerini sıfır faizle destekliyor
» Atığı yönetenler iklimi değişikliğini engelleyebilir mi?
» Yarışmak isteyen gençler için büyük fırsat
» “İstihdam seferberliği doğru bir hamle”
» Dijital tarımda yerli ve milli ürün ‘Filiz’
» Fındıkta 1 milyar dolar gelir kaybı olabilir
» İzmirli gençler, Vodafone Freezone Son Ses Online Müzik Yarışması’nda yarı finale yükseldi
» Expomed Fuarı sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor
» Tüpraş’ın 13 yılda yaptığı yatırım 6 milyar doları aştı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni