• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Türkerler Holding, İzmir Devlet Opera ve Balesi’ne sponsor oldu

13 Nisan 2017 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Türkerler Holding, İzmir Devlet Opera ve Balesi’ne sponsor oldu

           KENAN YEŞİL     
     Türkiye’nin iki köklü kurum ve kuruluşu işbirliği kararı aldı. Gerçekleştirdiği dev projelerle Türkiye ekonomisinin önemli grupları arasında yer alan Türkerler Holding, Mahall Bomonti İzmir projesiyle, Türkiye’nin köklü sanat kurumlarından İzmir Devlet Opera ve Balesi’ne destek kararı aldı.
     Mahall Bomonti İzmir ve İzmir Devlet Opera ve Balesi arasında hazırlanan işbirliği protokolü Elhamra Sineması’nda Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin ve İzmir Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni ve Müdür Vekili Haldun Özörten tarafından imzalandı. İşbirliği ile 1001 Gece Masalları bale gösterisi ve Samson ve Dalila operası, yurt içinde ve yurtdışındaki tüm gösterileri de dahil olmak üzere 3 yıl boyunca Türkerler Holding’in Mahall Bomonti İzmir projesi desteğiyle sergilenecek.

     Sanatçıların da katıldığı törenin ardından 1001 Gece Masalları balesinin genel provası gerçekleştirildi. Kültür, sanat, eğitim, bilim ve spor alanlarında toplumsal yaşamın gelişmesine katkıda bulunmanın Türkerler Holding’in temel hedefleri arasında olduğunu vurgulayan Attila Sezgin, “Köklü geçmişiyle İzmir’i İzmir yapan değerlerden biri olan İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin ve dolayısıyla sanatın, sanatçının yanında olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.  
     İşbirliği anlaşmasında konuşan Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, Türkerler Holding’in gayrimenkul geliştirme projesi “Mahall Bomonti İzmir” projenin başladığı ilk günden bu yana kültür-sanat, spor ve çevre konularında onlarca sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiğini belirterek, Mahall Bomonti İzmir’in, tarihle iç içe tasarlanan özel galerisinde gerçekleştirdiği sergilerle şimdiden İzmirli sanatseverlerin ilgisini çekmeyi başardığını söyledi. Prof. Dr. Sezgin, Mahall Bomonti İzmir projesi tamamlandığında, galerisi, müzesi ve kültür sanat etkinlikleriyle İzmirli sanatseverlerin en gözde mekânı olacağını vurguladı.

     Desteğimiz devam edecek
     İzmir için, sanat için önemli bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade eden Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin:, “Türkerler Holding Ankara merkezli ve yaklaşık 50 yıllık bir geçmişe sahip bir kuruluş. Enerjiden gayrimenkule, barajlara kadar çok değişik sektörlerde faaliyet gösteriyor ve hizmet veriyor. Türkerler olarak bugüne kadar birçok sanatsal etkinliğe ve sosyal sorumluluk projelerine katkı verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Çünkü bu topraklardan kazandığımızı bu toprakların insanlarına sanata, spora, kültüre yönelik harcanmasına büyük önem veriyoruz. İzmir’de daha önce birçok projeye imza attık. Şu anda da Mahal Bomonti İzmir projesi ile sanat, kültür ağırlıklı yeşil bir çevre anlayışıyla 45 dönümlük bir arazi içerisinde tarihle iç içe bir yaşam alanı sunuyoruz. Aynı zamanda Mahal Bomonti Osmanlı döneminden kalan bir eser.

     Tarihi yapısını da korunarak İzmirlilerin kültür- sanat, spor ve diğer etkinlik  alanları itibariyle hizmet vermesini ön gördüğümüz, yeni bir yaşam biçimini İzmir’e sunacak bir proje olarak düşünüyoruz. İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin böyle bir kapsam çerçevesinde destek vermesi de bizi gururlandırıyor.  Çok eski bir yapısıyla çok uzun yıllardır İzmir’de hizmet veren bir birim olarak bu sanatsal etkinliklere destek vermek bizim için de çok önemli olduğunu düşünüyoruz. 3 yıllık bir anlaşma gerçekleştirdik. Ancak bu anlaşma uzun süreli bir anlaşma olacak. Ümidimiz bu anlaşmanın sonsuza dek devam etmesidir. Böyle bir anlaşmanın İzmir’e, Türkiye’ye ve sanat çevremize hayırlı olmasını diliyorum. Bu 2 sanat etkinliği bittikten sonra da başka oyunlarda desteğimizi sürdürmek istiyoruz.

     İzmirli seyirciye en iyisini sunmaya devam edeceğiz
     İzmir Devlet Opera ve Balesi olarak sanata ve sanatçıya katkı sağlayan Türkerler Grubuna teşekkür ederek sözlerine başlayan İzmir Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni ve Müdür Vekili Haldun Özörten, “Türkler grubunun katkısıyla 1001 Gece Masalları bale gösterisi ve Samson ve Dalila opera esrini İzmirli seyirciyle buluşturuyoruz. 3 yıllık bir anlaşma yaptık. Dekorundan kostümüne Türkerler Holding katkılarıyla bu eserleri çıkartıyoruz. Bu iki eserde gerek bale gerek opera literatürün en önemli eserlerindendir. Bu tür eserlerin seyirci ile buluşmasında özel şirketlerin katkıları bütün dünyada çok fazladır.

     Bizim daha önce de sponsorlarımız oldu. Ama uzun bir aradan sonra Türkler grubuyla imza atarak bu organizasyonu tekrar başlatıyoruz. İlk görüşmeleri başladığımız andan itibaren ilgi ve alakalarıyla bizimle birlikte oldular. İzmir için neler yapabiliriz sorgusunu beraber yaptık ve en güzel organizasyonları hayata geçirmeye başladık. 1001 Gece Masalları bale gösterisi ve Samson ve Dalila operası bunun ilk örneği ve bu son olmayacak. Daha pek çok eserimizde böylesine sanatsever firmayla beraber yol alacağız. İzmirli seyirciyi en iyisini sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
     İzmir Opera ve Balesi Sanat Yönetmeni ve Müdür Vekili Haldun Özörten konuşmasını şöyle tamamladı: “Türkerler Holding ve Mahall Bomonti İzmir’e, sanatçılar ve sanatseverler adına teşekkür ediyorum. Bu destekler Türk sanatının çok daha ileriye taşınmasına katkıda bulunacaktır.”  

     1001 Gece Masalları 15 Nisan’da sahnede
     1001 Gece Masalları adlı iki perdelik balenin “İzmir Prömiyeri” 15 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek. Müziği Fikret Amirov’a, koreografisi Nugzar Magalahsvili’ye ait 1001 Gece Masalları balesinin, İzmir sahnelemesinde orkestra şefliğini Tolga Taviş üstleniyor. Nugzar Magalashvili ve Medeia Magalashvili’nin sahneye koyduğu eserin dekor tasarımları Kaan Güreşçi, kostüm tasarımları Mersin Devlet Opera ve Balesi’nden Zehra Alev Tol Bozkuş, ışık tasarımları da Müfit Özbek tarafından hazırlandı. Eserde görev alan koroyu ise Ahmet Kahyaoğlu hazırladı. Elhamra Sahnesi’nde sunulacak 1001 Gece Masalları balesinde başlıca rolleri; Dolun Doyran, Boğaçhan Bozcaada, Doruk Demirdirek, Burcu Olguner Alkan, Aslı Çilek, Sülün Duyulur, Çisil Soyöz,  Sertan Yetkinoğlu, Çağın Hazar Özideş, Gülfem İncecik Özcan, Neslihan Kılıç, Yiğit Erhan, Selahattin Erkan, Hülya Atav, Esra Bilgilioğlu, Tolga Duyulur, Gökhan Bucuga, Berfin Öztoprak, Yiğit Olataş Altan Kılınç, Güçlü Kılıç paylaşıyor.

 


+ Benzer Haberler
» “Beş yılda Türkiye bölgesinin yıldızı olacak”
» Satınalma gücümüz AB’nin % 35 altında
» Çağdaş dansın en iyileri Nederlands Dans Tiyatrosu 32. Uluslararası İzmir Festivali’nde
» Konut fiyat endeksi Nisan’da yükseldi
» ABD borsaları sert düşüşle açıldı
» Seçim yaklaştı, takım elbise satışları patladı
» BATÜDER üyeleri Exim Bank ile buluştu
» Atatürk Orman Çiftliği’ne 2,1 milyon adet fidan dikildi
» “Hayvancılık için meralar kullanıma açılmalı”
» Güneydoğu’ya 100 milyon TL’lik doping


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.06.2018
  Ticaret 19.06.2018
  Ticaret 18.06.2018
  Ticaret 14.06.2018
  Ticaret 13.06.2018
  Ticaret 12.06.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni