• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’de powerline adaptörler satışları artıyor

16 Kasım 2021 Salı 10:00
12
14
16
18

Türkiye’de powerline adaptörler satışları artıyor


   ► Evlerdeki WiFi sorunları için etkili çözümlerin başında yer alan powerline adaptörler, sonunda Türk kullanıcılar tarafından da keşfedildi! Geçen yıl iki kat artan powerline adaptör satışlarında, bu yıl da yüzde 150 oranında artış yaşanıyor.

           HABER MERKEZİ      
     Avrupa pazarında en fazla satılan ilk iki ağ ürün grubu arasında yer alan powerline adaptörler, Türkiye’de farklı bazı nedenlerle yeteri kadar ilgi görmüyordu. Oysa bu ürünler, katlı evler dahil pek çok evdeki WiFi sinyal sorunları için en ideal çözümlerin başında yer alıyor. İster kablolu ister kablosuz bağlantı sunan powerline adaptörler, en basit tanımıyla evdeki mevcut elektrik hattını, aynı zamanda internet ağını da taşıyan bir hat haline getirmeyi sağlıyor. Bu sayede ek bir kablo çekmeden, priz olan her yere internet de taşınabiliyor. Evden taşınıldığında kablo sökmek, yeni eve tekrar kablo çekmek gibi dertler yaşanmıyor. Powerline adaptörler, her yere kolayca taşınıyor.

     TP-Link® Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, powerline adaptörlerin hem kullanım rahatlığı hem de etkili çözüm sunması nedeniyle Avrupa pazarında en fazla satılan ağ ürünlerinden olduğunu belirterek, “Türkiye’de kullanıcılar bu çözümleri tanımadığından ve/veya fiyatının menzil genişleticilere oranla daha yüksek olmasından powerline ürünlerine yeteri kadar talep göstermiyordu” diyor. Türkiye’de ofis açtıkları andan itibaren kullanıcıları ağ ürünleri konusunda bilgilendirmeyi görev edindiklerini ve bu konuda sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalar da yaptıklarını belirten Dinçer, “Tüm bu çabalarımız da powerline teknolojisine yeteri kadar ilgi olmasını sağlayamamıştı” diyor.

PANDEMİ, POWERLİNE TEKNOLOJİSİNE İLGİYİ ARTIRDI
     Kovid salgını nedeniyle evlerden çalışmanın ve eğitimi sürdürmenin, evlerdeki internet sorunlarını daha iyi ortaya çıkardığını söyleyen Dinçer, “Bu sorunların hızlı ve kesin bir şekilde çözülmesi önemli bir ihtiyaç haline geldi. Bunun sonucunda pek çok ağ ürününe talep arttı. Talebi artan ürün gruplarından biri de powerline adaptörler oldu” diyor. Pandeminin başladığı 2020 yılında powerline adaptör satış adetlerinin iki kat arttığını; 2021’de de artışın devam ederek şu anda önceki yıla göre yüzde 150 oranında olduğunu vurgulayan Dinçer, “Pandemi koşullarının böyle bir etkisi oldu. Türk kullanıcısı powerline teknolojisini tanıdı ve tercih etmeye başladı” diyor.

     Bunun sonucunda TP-Link Türkiye’nin satışları içinde powerline adaptörlerin üst sıralara tırmanmaya başladığını bildiren Dinçer, “Henüz Avrupa pazarında olduğu gibi en fazla satılan ikinci ürün grubu olamasa da powerline adaptörler Türkiye’de de hızlı bir şekilde üst sıralara doğru tırmanıyor. Kullanıcılar bu ürünleri tanıdıkça, kurulumunun ve kullanımının basitliğini gördükçe ve sorun çözmede çok daha etkili olduğunu fark ettikçe çevrelerine bu ürünleri öneriyor. Powerline teknolojisinin hak ettiği ilgiyi görmeye başlaması bizleri de mutlu ediyor” diyor.
     “Modem, evlere interneti getirmeyi sağlayan araçtır; ondan tüm WiFi sorunlarını çözmesi beklenmemeli” diyen Dinçer, çok sayıda cihazın, evin her yerinden internete eriştiği günümüz evlerinde, daha sağlıklı, güçlü ve güvenli bir ağ oluşturmak için farklı ağ ürünleri kullanılmasının zorunlu olduğunu belirtiyor.


TP-Link Hakkında
1996 yılında kurulan TP-Link, günlük yaşamın her alanında yer alan güvenilir ağ cihazları ve aksesuarları üreten küresel bir şirkettir. 170’den fazla ülkeye dağıtım yapan ve dünya çapındaki yüz milyonlarca insana hizmet veren TP-Link şirketi, araştırma kuruluşu IDC raporlarında sürekli olarak WLAN ve genişbant CPE cihazlarında 1 numaralı üretici olarak yer almaktadır*. Kanıtlanmış sağlamlık, performans ve değer mirası ile TP-Link, tüm bireylerin ağ konusundaki gereksinimlerini karşılayan bir ürün portföyü oluşturmuştur. Günümüzde halen gelişen internete bağlı yaşam tarzlarına uygun olarak, yarının taleplerini bugünden karşılamak üzere çalışmaya devam ediyor.
*En son yayınlanan IDC Worldwide Quarterly WLAN Tracker Raporu’na göre. 


+ Benzer Haberler
» Vak’a/test oranı iki gündür geriliyor
» Dış ticaret açığı 5,3 milyar dolar
» “Mevcut para politikası etkileri 2022’nin ilk yarısında görülecek”
» Travel Turkey İzmir turizme yön veriyor
» Nebati: Önceliğimiz yatırım ve istihdam olacak
» Güler: Tek tarafı koruyan sözleşme olmaz
» Duayen iş insanı Erdoğan Özgörkey hayatını kaybetti
» Süt üreticisi fahiş zamlara tepkili
» “Antalya Havalimanı ihalesi ekonomiye olan güvenin göstergesi”
» Google Türkiye 15. yılını kutluyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni