• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’de üretiyor, dünyayı koruyor

11 Eylül 2020 Cuma 09:00
12
14
16
18

Türkiye’de üretiyor, dünyayı koruyor

   ► Türkiye’den 52 ülkeye güvenlik ve bariyer sistemleri ihraç ediyor

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol, ürettiği bariyer ve güvenlik sistemleri ile dünyanın 52’den fazla ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. 2 milyon dolar olan ihracatını 2020 yılında yüzde 20 artırmayı hedefleyen Arma Kontrol, 2021 yılında yeni ürün ve teknolojileriyle birlikte ihracatını yüzde 30 artırmayı ve dünyanın en kritik projelerini korumayı hedefliyor. Arma Kontrol’ün gelecek hedefi ise Türkiye’yi güvenlik ürünleri üretim üssü haline getirmek.
     Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, 2020 yılı ihracat hedeflerini paylaştı. Yılın ilk 6 ayında 2 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Arma Kontrol, 2020 yılı ihracatını, bir önceki yıla göre yüzde 20 artırarak yaklaşık 2,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor.

2021 yılında ihracat hedefi yüzde 30 artış
     Kalite ve güvenlik sertifikalarıyla Güney Kore, Fransa, Suudi Arabistan, Katar, Dubai, Malezya gibi farklı coğrafyalardaki 52’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Arma Kontrol, bugün bariyer ve güvenlik sistemleriyle dünyanın en kritik ve önemli bina, üretim tesissi, askeri ve kamu alanlarını koruyor. İhracat ürünlerinin yüzde 60’ını Road Blocker, Mantar Bariyer ve yüksek güvenlikli ürünlerin oluşturduğu firma, 2021 yılında yeni ürün ve teknolojilerle ihracat rakamlarını da yüzde 30 oranında artırmak istiyor.

Türkiye’yi güvenlik ürün ve teknolojileri üreten bir üsse dönüştürmek istiyoruz
     Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak kurulduğumuz ilk andan beri Türk Malı kalitesini dünyaya tanıtmak istiyorduk. Hayallerimizi bir bir gerçekleştirdik ve o hedeflerimizi daha da ileriye taşıdık. Bugün 52 ülkeden fazla ülkede ürünlerimizle en kritik alanlarda insanların hayatlarını koruyoruz. Hedefimiz her zaman yeni teknolojiler ve yeni ürünler geliştirerek Türkiye’yi, dünyaya güvenlik ürünleri üreten bir teknoloji ve ürettim üssüne dönüştürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Şartlar ne olursa olsun çalışmaya ve üretmeye devam ettik”
     Bu hedefleri doğrultusunda her zaman olduğundan çok daha fazla çalıştıklarını sözlerine ekleyen Kartal, şöyle devam etti, “Arma Kontrol olarak şartlar ne olursa olsun çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Pandemi döneminde de Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımızı artırarak yeni ürünlerle yeni pazarlara açıldık. Pandemi döneminde mevcut bariyer sistemlerinde temassız açma kapama uygulamalarında talep artışları oldu. Biz de bu alandaki çalışmalarımıza odaklandık ve tüm talepleri karşıladık. Pandemi döneminde Malezya ve Meksika gibi yeni pazarlara da açıldık. Bu pazarlarda Kollu Bariyer ve Yüksek Güvenlikli Mantar Bariyer ihraç ettik. İlerleyen dönemlerde bu pazarlardaki payımızın büyüyeceğine inanıyorum.”

“ABD, Çin ve Japonya pazarında yer almak için araştırmalara başladık”
     ABD, Çin, Japonya, İngiltere ve İspanya gibi başta teknolojik rekabetin son derece yoğun olduğu pazarlarda da yer almak istediklerini vurgulayan Kartal, “Arma Kontrol olarak ürünlerimize ve teknolojimize son derece güveniyoruz. Öyle ki teknolojik rekabetin son derece yoğun ve sert geçtiği ABD, Çin ve Japonya gibi pazarlarda yer almak istiyoruz. Bu kapsamda 17 kişilik Ar-Ge ekibimizle bu ülkelerin pazar ihtiyaçlarına yönelik yeni teknolojiler ve yeni ürünler geliştirmek için araştırmalar yapıyoruz. Üretim kapasitemizi de bu ülkelerin talep ve ihtiyaçlarına göre son derece hızlı bir şekilde artırıp yeniden modelleyebiliriz” dedi.


+ Benzer Haberler
» MB’nin resmi rezerv varlıkları yüzde 7,2 azaldı
» Kredi kullanım hacminde büyük artış
» Doğalgaz yerine ısı pompası kullanmak ısıtma masrafını azaltır mı?
» “Kahramanlık yapıyorsunuz hepinize minnettarız”
» Lidya Grup Teknoloji Şöleni 2020 düzenlendi
» ASELSAN ve Turkcell’den önemli iş birliği
» Palandöken, “Online gıda alışverişlerine dikkat”
» Vatandaş istedi, Başkan Batur yapıyor
» TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nda bayrak değişimi
» İZİKAD, başarılı kadınları ödüllendiriyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.09.2020
  Ticaret 26.09.2020
  Ticaret 25.09.2020
  Ticaret 24.09.2020
  Ticaret 23.09.2020
  Ticaret 22.09.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni