• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi genç yetenekleri digitalent ile yetiştirecek

05 Ekim 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18

Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi genç yetenekleri digitalent ile yetiştirecek

           HABER MERKEZİ     
     Yapı Kredi, üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik genç yetenek programını gelecek kuşakların değişen kariyer beklentileri doğrultusunda yeniledi. Digitalent adındaki yeni program ile öğrenciler, profesyonel dünyaya adım atarken kendilerine yardımcı olacak eğitimlerin yanı sıra part-time staj ve uzun soluklu mentorluk desteğinden yararlanacak. Öğrenciler, program kapsamında katıldıkları etkinliklerde Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen kurumlarından dijitalleşme, farkındalık geliştirme ve bankacılık gibi çeşitli alanlarda eğitim alacak. Ayrıca yıl boyunca ekip olarak kendi projelerini hazırlama ve sunma fırsatı yakalayacaklar. Proje birincisi olan grup ise yurWt dışında uluslararası bir konferansa katılmaya hak kazanacak.

Gelecek dijitalde
     Üniversite öğrencilerinin kariyer beklentilerinin zaman içinde değiştiğini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp, genç yetenek programları Digitalent’ı da bu doğrultuda dijital dünyaya uyum sağlayacak şekilde geliştirdiklerini belirtti.  “Türkiye’nin dijital bankası” unvanı ve sektörde ekol kurum olmasının gerektirdiği sorumlulukla genç yetenekleri henüz üniversite sıralarındayken keşfedip iş dünyasına hazırladıklarını ifade eden Alp, Digitalent hakkında şu değerlendirmede bulundu:

     “Küresel ölçekte rekabeti sağlayabilmek için sektör ayrımı gözetmeksizin tüm kurumların dijitalleşmeyi her alanda uygulamaları büyük önem taşıyor. Özellikle de, sürdürülebilir başarının anahtarı yeniliklere öncülük etmekten ve nitelikli insan kaynağından geçiyor. Yapılan gençlik araştırmaları sonuçlarına göre üniversite öğrencilerinin kariyer beklentilerinin ilk sırasında uluslararası kariyer yer alırken girişimcilik, yaratıcılık, yenilikçilik, liderlik ve yöneticilik yetkinliklerini geliştirmeye önem verdikleri görülüyor. Yapı Kredi olarak bu konudaki araştırmaları yakından takip ediyor ve genç yetenek programımızı da gençlerin beklentileri yönünde sürekli geliştiriyoruz. İşte bu bilinç doğrultusunda, Türkiye’nin dijital bankası olarak ülkemizin geleceği gençlerimizi daha okul sıralarındayken profesyonel iş ortamına hazırlamak için Digitalent programını hayata geçirdik.”

     Digitalent’ın, öğrencilerin üniversite mezuniyetine kadar devam eden uzun soluklu bir program olarak kurgulandığını belirten Alp, program içeriğini şu şekilde anlattı:
     “Digitalent’a üniversitenin ilk yıllarını tamamlamış ve temel teorik eğitimleri alarak profesyonel hayata adım atmaya yaklaşmış 50 civarı 3. ve 4. sınıf öğrencisi kabul edilecek. Dijital dünyada bankacılık ve takım çalışması, insanın kendini keşfetmesi ve en iyi şekilde yönetebilmesi üzerine farklı eğitimleri içeren bu program süresince öğrenciler, dijitalleşme ve inovasyon süreçleri üzerine projeler geliştirecek. Öğrenciler, bu projelerini bankamızda hayata geçirme şansı da yakalayacaklar. Farklı üniversitelerde okuyan öğrencilerle tanışarak hem networklerini genişletecek hem de takım çalışmasında yer alarak, ben demeden önce biz demeyi öğrenecekler. Bu süreçte dijital kaslarını geliştirecek, Yapı Kredi’nin girişimcilik, yaratıcılık ve yenilikçilik gibi özellikleri takdir eden köklü, güven veren kurumsal kültürüyle tanışacaklar. Yapı Kredi Digitalent programı hakkında daha fazla bilgiye Yapı Kredi İK sosyal medya hesaplarından ve yapikredidigitalent.com adresinden ulaşılabiliyor.”

 


+ Benzer Haberler
» Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı
» Albayrak İVME Finansman Paketi’ni açıkladı
» “Bankacılık sektörüne özel çözümler üretilmeli”
» Deri ihracatçıları Uzakdoğu pazarına odaklanacak
» Qatar Airways Doha’dan İzmir’e doğrudan ilk seferini yaptı
» “Kentin kaderini değiştiren 15 yıl”
» Panasonic Eco Solutions Türkiye, şirket ünvanında değişikliğe gitti
» Palandöken, “Fiyatları düşürmek için maliyetler azaltılmalı”
» Konak’ta vezneler hafta sonu da açık
» Yerli otomobilin 2019 sonunda ilk prototipi çıkacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni