• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’nin ilk otomobil AVM’si, Otokent Ankara’nın temel atma töreni yapıldı

30 Mart 2021 Salı 12:00
12
14
16
18

Türkiye’nin ilk otomobil AVM’si, Otokent Ankara’nın temel atma töreni yapıldı

           HABER MERKEZİ      
     Ankara Oto Galericileri Derneği ANODER üyelerinin kurduğu kooperatif ANOKOOP’un ülkemize kazandıracağı, Türkiye’nin ilk Otomobil AVM’si olacak olan ve tamamlanması ile Başkent Ankara’da önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan Otokent Ankara Galericiler Sitesi’nin Temel Atma Töreni ve kurban kesimini ortakların katılımı ile gerçekleştirildi.
     İvedik OSB’de bulunan Otokent Ankara Galericiler Sitesi İnşaat Alanında yapılan Temel Atma Töreninde kurban kesilip, dualar edildi. Temel Atma Törenine Pandemi Sebebiyle katılım sınırlı tutulup, tören alanına ortaklar HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümünden sonra alındı.

Türkiye’nin İlk Otomobil AVM’si
     Projeye ilişkin bilgi veren ANODER ve ANOKOOP Başkanı İlkay Kalkan, Türkiye’nin ilk Otomobil AVM’si olacak olan Otokent Ankara’nın 2022 yılı bitmeden tamamlamayı düşündüklerini ifade ederek “yaklaşık 2500 galerici esnafının faaliyet gösterdiği Ankara’da tek galericiler sitesinin olması maalesef bu noktada çok önemli bir ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Biz yapacağımız bu proje ile 363 galerici esnafına çağdaş ve konforlu bir ortamda mesleklerini icra etme, vatandaşımıza da alışverişlerini daha konforlu ve güvenli bir şekilde yapmaları için bir fırsat sunmuş olacağız. Bu projenin örnek teşkil etmesini ve Ankara’mıza yeni galericiler sitesi yapılması için girişimlerin oluşmasını da istiyor ve destekliyoruz. Zira sektörün büyüklüğü göz önüne alındığında bu yatırımda yeterli olmayacaktır, yeni yatırımların olması  bir zaruriyettir.’ dedi.

Güvenli Alışveriş
     Proje’nin tamamlanması ile birlikte vatandaşlar açısından güvenli bir satış noktası olacağına dikkat çeken Kalkan, ‘Oluşturacağımız yönetim anlayışı ile Otokent Ankara’da satılan tüm araçların güvencesi bizler olacağız. Vatandaş karşılaştığı sorunlar ile ilgili Otokent Ankara yönetimini muhatap alacak ve sorunlar belirlenecek kurallar neticesinde hızla çözülecektir. Otokent Ankara sağlayacağı konforun yanında güvenli alışverişinde adresi olacaktır.’ diye konuştu.
     Tüm galericilerin bir Sivil Toplum Kuruluşu altında toplanarak ses birliği yapmasının son derece önemli olduğunu belirten Kalkan, Otokent Ankara’nın oluşumuna ilişkin süreç ile ilgili özetle şu bilgiyi paylaştı; “23 Şubat 2015 tarihinde Ankara Oto Galericileri Derneği-ANODER çatısı altında toplanarak ses ve güç birliği yapan yaklaşık 500 galerici esnafı ilk iş olarak Ankara’ya ikinci galericiler sitesini kazandırmak için S.S. Ankara Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi ANOKOOP isimli kooperatifini kurmuş ve oluşturduğu güç birliği ile Ankara’mız için bir zaruret olan İkinci Galericiler Sitesinin yapımı için finans ve temsil boyutu ile hazır konuma ulaşmıştır. ANOKOOP 102 ortağının oluşturduğu güç birliği ile Yenimahalle İvedik Organize Sanayi Bölgesinde bulunan arsanın alım ve projelendirme işlemlerini tamamlamış ve DBN İnşaat ile anlaşarak sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin öncü projelerinden biri olan ‘OTOKENT ANKARA’ inşaatını başlatmıştır.”

Hem Esnafımız, Hem Devletimiz, Hem de Vatandaşımız Kazanacak
     ANOKOOP Başkanı Kalkan sözlerini şöyle sonlandırdı; ‘Bu proje Başkentimizin önemli bir ihtiyacına cevap verecek, uzunca bir süredir büyük mağduriyetler yaşayan esnafın bir kısmını aynı çatı altında, modern bir yapıda toplayacak ve onların sorunlarının çözüm noktası olacaktır. ANODER ve ANOKOOP Ülkemize, Milletimize, Devletimize, Ankaramıza hizmet sunmak için canla başla çalışmaktadır. OTOKENT Projesi ile esnafımız istihdam yaratmaya, vergi vermeye, ekonomiye katkı sunmaya devam edecek, vatandaşımız konforlu bir ortamda, alternatifli ve güvenli bir alışverişin keyfini sürecek, özetle hem esnafımız, hem devletimiz, hem de vatandaşımız kazanacaktır.”

Otokent Ankara
     İkinci el Otomotiv sektörü alanında hizmet verecek Ankara’nın ve Türkiye’nin ilk Otomotiv AVM projesi olan OTOKENT;  26 bin m2’lik alanda, zemin kat ile birlikte 5 kat olarak planlanmıştır.  Örnek bir proje olarak tasarlanan OTOKENT, toplam 363 ticari ve birbirinden bağımsız bölümden oluşacaktır.
     Ankara’nın yıllardır ticaret merkezi olarak kabul edilen İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde yükselen proje birbirinden bağımsız alanlardan oluşturulan ticari bölümlerin yanı sıra, restoranlar ve kafelerden oluşturulacak. Tüm bunlarla birlikte binlerce kişiye istihdam sağlayacak olan proje, kendi alanında en büyük olma özelliğini taşıyor ve otomotiv sektörünün de tüm ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanıyor.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı 61.028
» Hububatçılar pandemi dinlemedi
» ESİAD’dan ihracatı durduran konteyner krizine çözüm çağrısı
» EGİAD’tan iş dünyasına pandemi ekonomisi için öneriler
» Pandemide perakende e-ticaretinde %40 artış
» Satılık konutta deniz kenarı değerleniyor
» Hazine ve Maliye Bakanlığı 9.1 milyar TL borçlandı
» Rekabet Kurulu 32 firmaya soruşturma açtı
» Çimento sektöründeki 9 teşebbüs hakkında soruşturma
» Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin eğitim rehberi hazırladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.04.2021
  Ticaret 20.04.2021
  Ticaret 19.04.2021
  Ticaret 17.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni