• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye’nin virüslerle mücadelesinde robotlu dönem başlıyor

29 Haziran 2020 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Türkiye’nin virüslerle mücadelesinde robotlu dönem başlıyor

           HABER MERKEZİ     
     Morötesi–C ışınlar yayarak virüsleri yok eden ve 2020 yılında En İyi Uygulama Alanı Ödülü’nü alan UVD Robot, Türkiye’nin virüslerle mücadelesinde yeni bir dönem başlatacak. Dünyanın 60’dan fazla ülkesinde, Covid-19 ile mücadelede kullanılan ilk ve tek otonom robot olan UVD Robot; hastane, havaalanı, ofis, otel, avm, okul, fabrika gibi insan yoğunluğu olan kapalı alanlarda dakikalar içinde yüksek düzeyde etkin bir dezenfeksiyon sağlıyor. Otonom ve mobil özelliği ile yaşam alanlarını tek başına dezenfekte eden robot, kimyasal ürünlerin oluşturduğu riskleri de sıfıra indirecek.
     Dünyanın ilk Robot Girişim Fabrikası olarak nitelendirilen Danimarkalı Blue Ocean Robotics tarafından, hastane ve ameliyathane gibi kritik risk taşıyan alanların dezenfeksiyonu amacıyla üretilen UVD Robotları, Türkiye’nin virüslerle mücadelesine etkin çözüm sunacak. Başta Çin, Danimarka ve İtalya olmak üzere dünyada 60’dan fazla ülkede Covid-19’a karşı kullanılan UVD Robot, virüslere karşı yüzde 99,99 etkili.

İnsan hatasını yüzde 100 ortadan kaldırıyor
     Yoğun ultraviyole ışığı yayarak, ortamların dezenfeksiyonunu sağlayan ve kendi kendine çalışan otonom bir robot teknolojisi olan UVD Robot, insan hatasını yüzde 100 ortadan kaldırırken, Ultraviyole C ışığının eksik ya da yanlış kullanımına çözüm getiriyor.  Kimyasal ürünlerin gaz salınımı, zehirlenme gibi risklerini de ortadan kaldıran robot, 360 derece güvenli bir şekilde etkili dezenfeksiyon sağlıyor. Kullanımı son derece kolay olan robot kendi kendine sürekli yer değiştirerek tüm yüzeylerde etkin bir hijyen sağlıyor. UVD Robotun zararlı mikro organizmalara karşı etkinliği, Odense Üniversite Hastanesi ile işbirliği içerisinde geliştirilmiş ve bağımsız mikrobiyolojik laboratuvarlar tarafından kanıtlanmıştır. Ayrıca UVD Robot, virüs öldürme etkisi ile robot endüstrisinin oscarı olarak bilinen 2019 IERA Ödülü, euRobotics’in 2020 Teknoloji Transer Ödülü ve büyüme danışmanlığı ve araştırma şirketi olan Frost & Sullivan tarafından 2020 yılının En İyi Uygulama Alanı Ödülü de dahil olmak üzere birçok prestijli ödüle layık görüldü.

İtalya’da doktorların ve hastaların hayatını kurtardı
     UVD Robot, bir dönem Covid-19’un merkezi haline gelen ve yoğun bir şekilde hasta ve doktor kayıplarının yaşandığı İtalya’da salgınla mücadelede etkin bir şekilde kullanıldı ve başarısı ile birçok doktor ve hastanın hayatının kurtarılmasına yardımcı oldu. UVD Robot 360 derece ultraviyole C ışığı yayarak bakterilerin yanı sıra virüslerin DNA’sını da etkili biçimde parçalayarak, virüslerin yüzde 99.99’unu öldürüyor. Ayrıca insan gücüne ihtiyaç duymadan oda boyunca bağımsız bir şekilde hareket ederek UVD Robot; hasta, doktor ve tüm hastane çalışanları için dezenfekte edilmiş güvenli alanlar yaratıyor.

Kimyasala gerek duymadan patojenlerle mücadeleye destek
     Patojenlerle mücadelede tüm dünyanın dikkatini çeken UVD Robot’un Türkiye distribütörü Inno-Robot’un Kurucusu ve Yönetici Ortağı Mehmet Bilginsoy, “UVD Robotla, zararlı mikro organizmalarla olan mücadelemize etkin katkı sağlamak istiyoruz. Ultraviyole C ışığı, uzun yıllar boyunca hava, su, zemin gibi alanların yanı sıra gıda gibi tüketim ürünlerinin dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır. UVD Robot ise yıllardır kullanılan bu dezenfeksiyon yönteminin robot teknolojisi ile otonom hale getirilmiş şeklidir. Dünyanın birçok ülkesinde hastane, havalimanı, ofis, otel, okul, alışveriş merkezleri gibi toplu yaşam alanlarında kullanılan, ilk ve tek otonom robot olma unvanını taşıyan UVD Robot, bugün ülkemizde de virüs, bakteri ve zararlı mikro organizmalara karşı, hiçbir kimyasala gerek duymadan etkin bir dezenfeksiyon sağlayarak insanların hayatlarını kurtaracak” açıklamalarında bulundu.
 
Yüzeylerdeki virüslere karşı en etkili çözüm
     Bilginsoy, “Patojenlere karşı yüzde 99.99’a kadar etkili robot, tabletler sayesinde kolay kulanım imkanı sunuyor. Bir kişi aynı anda 10 robotu sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Wi-Fi ağlarına bağlanarak alanların dezenfeksiyonunu otonom şekilde tek başına gerçekleştiren robot, alanların hijyeni için gereken iş yükünü de azaltıyor. Aynı anda kimyasal ve dezenfektan ürünlerinin maliyetini de sıfıra indiriyor” şeklinde konuştu.

7 bin metrekarelik alanı 1 saatte dezenfekte edebiliyor
     Sabit olarak kullanılan UV ışınlarının sadece temas ettiği bölgedeki virüsleri yok ettiğini söyleyen Bilginsoy sözlerine şöyle devam etti; “UVD Robot ile dezenfeksiyon, zararlı mikroorganizmaların yok edilmesi için en etkili yöntemdir. Robot tarafından haritası çıkarılan alanda tüm noktaları zararlı mikroorganizmalardan temizleyip ardından da rapor üretiyor ve sürece entegre oluyor. Robot 25 metrekarelik bir alanı 10 dakika içinde dezenfekte ederken, bin metrekarelik bir alanı dört robotla ya da 7 bin metrekarelik bir alanı 10 robotla 1 saat içinde tek robot yönetir şekilde,  dezenfekte edebiliyor. Özellikle hastane, havalimanı ve diğer toplu yaşam alanları gibi riskli noktalarda virüse karşı etkin bir mücadele sağlayacağız. Salgınlara karşı önlemimizi teknolojiyle alacağız.”


+ Benzer Haberler
» Girişim ekosistemi sağlık sektörüyle büyüyor
» Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
» Otomotiv’de Türk Yazılım Şirketi tüm Dünyaya araç kiralayacak
» “İzmir Büyükşehir Belediyesi örnek bir kurumdur”
» TEB Girişim Bankacılığı girişimcileri desteklemeye devam ediyor
» Mobilya sektörü yükselişte
» “Temassız kullanımına talep artıyor”
» TSKB’ye 150 milyon dolar sendikasyon kredisi
» Karabağlar’da asfalt seferberliği
» İşler’den Aşkın’a güvenli turizm kenti teşekkürü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni