• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TÜRKONFED’den gençlere sosyal girişimcilik sertifikası

05 Nisan 2019 Cuma 15:00
12
14
16
18

TÜRKONFED’den gençlere sosyal girişimcilik sertifikası

           HABER MERKEZİ     
     Sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek için özel sektör, kamu ve sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan YEP! projesi kapsamında, 4 ülkeden 25 genç girişimci ve öğrenci 1-5 Nisan’da İstanbul’da buluştu. TÜRKONFED’in liderliğinde Türkiye, İtalya, Slovakya ve Yunanistan işbirliği ile yürütülen YEP! İstanbul’da gençlere sosyal girişimcilik ve kurumsal sosyal sorumluluk eğitimleri verildi. Projeye dahil olan genç girişimcilere eğitimlerin ardından düzenlenen törenle sertifikaları da takdim edildi.

     Gençleri girişimciliğe teşvik etmek ve girişimcilik ekosistemini büyütmek hedefiyle çalışan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), ERASMUS+ Gençlik Programı Temel Eylemi 2 kapsamında sürdürdüğü Youth Enterprises And Public Sector For A Sustainable Society (YEP! ) projesi eğitimleri 1-5 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul’da devam etti. Sosyal Girişimcilik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk temasıyla düzenlenen eğitim toplantılarında girişimci gençler ve öğrenciler; sivil toplum, iş dünyasın ve özel sektör kuruluşlarına da ziyaretler gerçekleştirdi.

     Kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir kalkınmaya etkisi konularında TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu, TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası, UNDP Türkiye Özel Sektör Programı Yöneticisi Hansın Doğan, Plastik Sanayiciler Derneği (PAGDER) Genel Sekreter Vekili Murat İnkun ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Tuğçe Aslan gençlerle bir araya geldi. Genç girişimcilere, Impact Hub İstanbul ev sahipliğinde Sosyal Girişimcilik Modelleri eğitimi de verildi. Eğitim toplantısının son gününde genç girişimcilere TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu tarafından sertifikaları takdim edildi.

Hedef, Sürdürülebilir Kalkınma ve Sürdürülebilir İşbirlikleri
     Nisan 2018’de TÜRKONFED’in liderliğinde Türkiye, İtalya, Slovakya ve Yunanistan’da başlatılan YEP! Projesi, Aralık 2019’da sona erecek. Sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek için özel sektör, kamu ve sivil toplum arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan proje, gençliğin ortak bir toplum içindeki potansiyel rolünün tanınmasını teşvik etmek, böylece genel bir aktif katılım ve vatandaşlık duygusu geliştirmeyi hedefliyor.

     Ayrıca Avrupa’da ekonomik ve sosyal kalkınmayı artırmanın bir aracı olarak girişimciliği ve yaratıcılığı teşvik etmeyi, dezavantajlı gençleri -özellikle de işsizleri- aktif iş hayatına dahil etmeyi amaçlayan proje kapsamında bugüne kadar birçok faaliyet gerçekleştirildi. Bu etkinliklerin bulgularından KSS Etkinliği Raporu ve Sosyal Girişimcilik Eğitim Kiti ana başlığıyla iki uluslararası yayın oluşturuldu. Sosyal Girişimcilik Eğitim Kiti, iyi bir sosyal girişimci olmak için gerekli olan araçlar ve bilgilerini; KSS Etkinliği Raporu da Avrupa’daki KSS politikalarının gerçek uygulaması ve etkinliği hakkındaki analiz sonuçlarını içeriyor.


+ Benzer Haberler
» Kuru üzüme 80 milyon dolarlık dokunuş
» Kurulan şirket sayısı yüzde 57 arttı
» “Basmane ve Alsancak’ta ulaşım yer altına alınacak”
» Yabancılar durmadan alıyor
» İzmir’in ilk masal evi eğitim ve istihdam sağlayacak
» Gürer: Ülke hayvancılığının içinde bulunduğu durum, meraların durumu ile ilgilidir
» Fazıl Say’a bu yıl festivalin ‘Onur Ödülü’ verildi
» Seferihisar’da Halk Market açıldı
» Uzay meraklısı ailelerden uzay turlarına büyük ilgi
» Sign Of The City Awards yeniliklerle başladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.08.2019
  Ticaret 23.08.2019
  Ticaret 22.08.2019
  Ticaret 21.08.2019
  Ticaret 20.08.2019
  Ticaret 19.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni