• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Turuncu Dernek’in turuncu konuşmalar’ı başlıyor

29 Kasım 2018 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Turuncu Dernek’in turuncu konuşmalar’ı başlıyor

           HABER MERKEZİ     
     Başkanlığını Işınsu Kestelli’nin yaptığı ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği alanında çalışmalar yürütecek olan Turuncu Dernek tarafından düzenlenen “Turuncu Konuşmalar” etkinliğinin ilki 1 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
     İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’nin liderliğinde, toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyete dayalı şiddet ile ilgili çalışmalar yürütmek üzere kurulan ve geçtiğimiz günlerde lansmanı gerçekleşen Turuncu Dernek, eşitlik, şiddet, taciz, pedofili, ensest, erkeklik, mülteci sorunları konularında konuşmaların yer alacağı Turuncu Konuşmalar etkinliği düzenliyor.

     Seçilen konular üzerindeki kanaat önderlerinin gelip konuşma yapacağı bir proje olan Turuncu Konuşmalar’ın ilki 1 Aralık Cumartesi günü İzmir Ticaret Odası’nda saat 14.00’da başlayacak. Sunuculuğunu gazeteci Özlem Gürses’in gerçekleştireceği programda toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınlar, çocuklar, mülteciler ilgili yaptığı çalışmalarla öne çıkan; Turuncu Dernek’ten Burcu Çatak “Bize Acil Eşitlik Gerek”, Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi’nden Gözde Durmuş “Çocuk Yetiştirmede Toplumsal Cinsiyet Algısı”, Eleştirel Erkeklik İncelemeleri İnisiyatifi’nden Yrd. Doç. Murat Göç “Farklı Bir Erkeklik Mümkün (Mü?)”, Kaybolan Kimlikler Ensest kitabının yazarı Sosyal Hizmet Uzmanı Dr. Pınar Özdemir “Kimliği Kaybolanlar: Ensest”, Ravdanur Derneği Başkanı Ravdanur Cuma “Ben Mülteci Olarak Doğmadım” ve gazeteci Şirin Payzın “Medyada Kadın Algısı” konularında birer konuşma yapacak.
Katılımın ücretsiz olduğu Turuncu Konuşmalar etkinliği için, derneğin @dernekturuncu Twitter hesabına mesaj atarak davetiye temin edebilirsiniz.

Daha eşit bir dünya için Turuncu Dernek
     Geçen sene Birleşmiş Milletler’in cinsiyete dayalı şiddetle mücadele için oluşturulan “Orange the World” (Dünyayı Turuncuya Boya) adlı 16 günlük aktivizm kampanyasına destek sağlamak amacıyla, küresel kampanya “İzmir’i Turuncuya Boya” başlığı ile İzmir’e uyarlanmış ve kısa sürede büyük destek almıştı.
     Bu sene de yine aynı ekip tarafından, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’nin liderliğinde, toplumsal cinsiyet eşitliği ve cinsiyete dayalı şiddet ile ilgili çalışmalar yürütmek üzere Turuncu Dernek kuruldu.

     Turuncu Dernek’in basın lansmanında konuşan Turuncu Dernek Başkanı Işınsu Kestelli, derneğin amacını “Turuncu Dernek, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınlar ile çocuklar başta olmak üzere mülteciler, LGBTİ bireyler ve toplumdaki dezavantajlı grupların sosyoekonomik statülerinin gelişmesi için çalışmalar ve projeler yürütecek” şeklinde açıkladı.
     Dernek, Turuncu Konuşmalar etkinliğine katılım ve diğer tüm faaliyetleri hakkındaki gelişmeleri, derneğin sosyal medya hesaplarından düzenli olarak kamuoyu ile paylaşacak.

 


+ Benzer Haberler
» Foça’da ‘Kubilay Olayı’ söyleşisi
» İkinci 100 günde 24 milyar TL’lik 454 eylem
» Merkez Bankası, politika faizini yüzde 24’te sabit tuttu
» Türkiye Uzay Ajansı kuruldu
» Bakan Selçuk: Sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz
» Markalaşmanın yolu ‘dijitalleşme’
» Arçelik tasarım öyküleri ile ilham verdi
» 1 milyon kullanıcı lifebox’la rehberini yedekledi
» Capatect Isı Yalıtım Sistemi % 50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor
» Toprak ve Çocuk Programı’ndan öğrencilere zeytin hasadı etkinliği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.12.2018
  Ticaret 13.12.2018
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni