• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

UFS’nin gıda güvenliği eğitimi güvenilir eller şifresiz erişime açıldı

02 Nisan 2020 Perşembe 12:00
12
14
16
18

UFS’nin gıda güvenliği eğitimi güvenilir eller şifresiz erişime açıldı

           HABER MERKEZİ     
     Unilever Food Solutions, Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle hazırladığı, gıda güvenliği eğitim ve sertifika programı “Güvenilir Eller”i, şifresiz olarak herkesin erişimine açtı.
     Eğitimlere ayrıca gıda güvenliği açısından bulaşıcı hastalıklarla ilgili merak edilen soruların yanıtlandığı yeni bir modül de eklendi.
     Ev dışı tüketim sektörünün vazgeçilmezi olan ve hem gıda hijyenini hem de kişisel hijyeni kapsayan gıda güvenliği, bulaşıcı hastalıklarla mücadele edilen bu dönemde özellikle hayati bir konu haline geldi. Ev dışı tüketim sektöründe her iki mutfaktan birine ulaşan Unilever Food Solutions, bu hassasiyetten yola çıkarak 2016 yılından bu yana yaklaşık 52 bin mutfak çalışanına ulaşan “Güvenilir Eller” gıda güvenliği eğitimlerini şifresiz olarak herkese açtı. Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle hazırlanan ve bulaşıcı hastalıklara karşı merak edilen soruların yanıtlarını içeren yeni içerikler de eğitim modülüne eklendi. Eğitimlere www.guvenilireller.com web adresinden “UFS” koduyla ulaşılabiliyor.

     Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Bora Usal “Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilen KOVİD-19, toplum sağlığı kadar sosyal ve ekonomik yaşama da etki ediyor. “Destekle, İlham Ver ve Geliştir” mottosuyla çalışmalarımıza yön veriyoruz ve Unilever Food Solutions olarak, içinden geçtiğimiz bu süreci hep birlikte güçlü bir şekilde atlatabilmek için bazı önlemler alarak çalışmalar yürütüyoruz.  Öncelikle çalışanlarımızın ve üretim alanlarımızın güvenliği adına kapsamlı önlemler aldık. Tüm servis hizmetlerimizi ve destek hizmetlerimizi çevrim içi ve sanal ortama taşıdık. Ancak UFS olarak bir önceliğimiz daha var: o da ev dışı gıda sektörünün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak ve küresel bilgi birikimiz ile sektörün ihtiyaç duyduğu anlarda onların yanında olmak.

     Bu nedenle 2016 yılından bu yana 52 bin mutfak çalışanına ulaşan “Güvenilir Eller” gıda güvenliği eğitim programımızı, kişisel hijyen ve gıda hijyeninin her zamanki gibi önem taşıdığı bu dönemde şifresiz olarak erişilebilir hale getirdik” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bizlere mutfaklarında yer veren şeflerimize web sitemiz üzerinden canlı şef desteği veriyor, sorularını yanıtlıyoruz.  Catering şirketleri için kumanya, restoranlar için paket servise uygun ve hastaneler için besleyici reçete önerilerimizi web sitemizden paylaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bu çalışmalarımıza ek olarak bir de özellikle mutfak çalışanlarının ve tüketicilerin sağlığı konusunda yanıt aradığı soruları Gıda Güvenliği Derneği’nin uzmanlığı ile yanıtlayarak eğitim modülümüze ekledik. Eğitimlerimizin içinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde de değer yaratacağını umuyoruz.” dedi.


+ Benzer Haberler
» Yeni vaka sayısı 900’ün altında
» Günlük vaka sayısı tekrar binin altına düştü
» Açılan ve kapanan şirket sayısı nisanda geriledi
» 22 milyon ev tüketicisi elektrik tedarikçisinden memnun değil
» Moda Gelişim Akademisi eğitimleri girişimcilere rehber oluyor
» Görünmeyen İnciraltı’ndan Turizm Bakanına davet var
» Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinde mutfaklarda silverline teknolojisi
» Konak’ta dayanışma halkasına yenisi eklendi
» Koronavirüs ile birlikte akıllı şehirlere olan talep arttı
» Turkcell Gönüllüleri’nden çocuklara mutlu masallar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni