• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Universal Robots ile otomasyonun nabzı Bursa’da attı

04 Aralık 2018 Salı 14:00
12
14
16
18

Universal Robots ile otomasyonun nabzı Bursa’da attı

           HABER MERKEZİ     
     Universal Robots, 29 Kasım - 2 Aralık 2018 tarihlerinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Bursa Otomasyon Fuarı’na katıldı. Universal Robots, UR5 cobot’unun 3 boyutlu kamera sistemiyle kutuda karışık olan ürünleri alma ve yeni geliştirdiği UR5e cobot’unun 2 boyutlu kamerayla obje tanıma uygulamasını ilk kez tanıttı.
     Makine sektörüne yön veren firmaların bir araya geldiği Bursa Otomasyon Fuarı, 29 Kasım - 2 Aralık 2018 tarihlerinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. İnsanla iş birliğine dayalı cobot’ları ile otomasyonda standartları belirleyen Universal Robots, fuarda cobot’un bazı yeni uygulamalarını ilk kez tanıttı. Universal Robots’un UR5 cobot’unun 3 boyutlu kamera sistemiyle kutuda karışık olan ürünleri alma ve otomatik vidalama uygulaması, UR3 cobot’unun somun sıkma ve elle öğreterek programlama, yeni geliştirdiği UR5e cobot’unun 2 boyutlu kamerayla obje tanıma uygulaması yoğun ilgi gördü.

“Üretim süreçlerinde gerçek anlamda esneklik sağlıyoruz”
     Geçen yıl 60 ülkeden yaklaşık 45 sektör profesyonelini buluşturan, pazar paylarını artırmak ve yeni pazarlara açılmak isteyen firmalara iş birliği platformu sunan Bursa Otomasyon Fuarı’na ilişkin konuşan Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “Bursa, Türkiye sanayisinde üretici ve ihracatçı konumuyla özel ve önemli bir yere sahip. Bu potansiyel, dünyanın bir numaralı kolaboratif robot firması Universal Robots olarak otomasyon çözümlerimizi tanıtma noktasında doğru yerde olduğumuzu gösteriyor. İnsanla iş birliğine dayalı cobot’larımız ile birbirinden çeşitli sektörlerde fark yaratıyoruz. Hem büyük ölçekli kitlesel üretim süreçlerinde hem de bireyselleştirilmiş ürünler, hizmetler ve deneyimler yaratmada önemli avantajlar sunuyoruz. Tekrarlayan ve tekdüze işlere robotu, yaratıcı işlerin odağına ise insanı yerleştiriyoruz. Düşük üretim hacmi, yüksek çeşitlilik gibi üretim zorluklarında gerçek anlamda esneklik sağlıyoruz” dedi.

“e-Series ile daha fazla uygulama ekonomik olarak yapılabiliyor”
     Gök,”‘İnsanları Güçlendirir’ sloganı ve üretimi herkes için daha da kolaylaştırmak felsefesiyle geliştirdiğimiz yeni e-Series ürün ailemiz ile geleceğin üretim sürecini değiştiriyoruz. Üreticilere daha hızlı kurulum, programlama ve esnek kullanım imkanı sağlıyoruz. e-Series, daha geniş bir uygulama çeşitliliği sunan teknolojik avantajlar içeriyor. Standart olarak gömülü (entegre) Kuvvet / Tork sensörünün sağladığı daha yüksek hassasiyet sayesinde daha fazla uygulamayı ekonomik olarak yapabilmeye imkan tanıyoruz” dedi. Ziyaretçi akınına uğrayan fuarda, ilk kez tanıtılan uygulamaların yanı sıra UR10 cobot’uyla paketleme ve paletleme, UR5e cobot’uyla gömülü Kuvvet/Tork sensörü vasıtasıyla polisaj işlemi de sergilendi.

 


+ Benzer Haberler
» Şubat ayında kapanan şirket sayısı azaldı
» Türk Eximbank, ihracatçılar için 11 yeni ürünü devreye alacak
» Büyüme dostu bankacılık
» Çorapçının hedefinde Japonya ve Avustralya var
» “Yarına Yatırım” oturumunda katılımcılar start-up dünyasını ve girişimciliği konuştu
» Bakan Pakdemirli “Zeytinde hedef birinci lig”
» Ege Finans Derneği’nden krizden çıkış reçetesi
» Ege-Koop, işyerleri için ticaret merkezi oluşturuyor
» “Bizim kökümüz Kuvai Milliye, bölücülükle işimiz olmaz”
» Karabağlar’daki muhtarlardan Başkan Selvitopu’na “Yanındayız” mesajı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni