• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Uzaktan eğitime Erasmus desteği

28 Temmuz 2021 Çarşamba 08:00
12
14
16
18

Uzaktan eğitime Erasmus desteği


           HABER MERKEZİ      
     Erasmus+ Programı kapsamında gerçekleştirilen ‘2021 Dönemi Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu (KA130) Başvuru Sonuçları’, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından açıklandı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) de yer aldığı Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezleri konsorsiyumu da akreditasyon sürecini başarıyla geçti. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar uzaktan eğitimde üniversiteler arasında yapılan işbirliklerinin kaliteyi artıracağını söyledi.
    Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ programı kapsamında ‘Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu’ başvurularının değerlendirme sürecini tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin de içinde yer aldığı ‘Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezleri konsorsiyumu da akreditasyon sürecini başarıyla geçti.  Trabzon Üniversitesi’nin başvurusunu yaptığını; Dokuz Eylül Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin de konsorsiyumda yer aldığı 2021-1-TR01-KA130-HED-000005861 numaralı Erasmus+ Programı için hibe tahsisatı önümüzdeki dönemde duyurulacak. Yedi yıl sürecek program ile birlikte, son dönemde artan uzaktan eğitim uygulamalarına yönelik bilimsel ve akademik çalışmalar yapılacak.

KATKI SAĞLAYACAK
     Dokuz Eylül Üniversitesi’nin uzaktan eğitimde yaptığı bilimsel çalışmaları işbirlikleri ile güçlendirdiğini söyleyen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar,  “Üniversite olarak uzaktan eğitimde sahip olduğumuz güçlü teknolojik altyapıyı ve online çalışmaları her geçen gün geliştiriyor; bu alanda diğer üniversitelerimiz ile ortak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Proje kapsamında yapılacak uygulamaların hem ulusal hem de uluslararası alanda uzaktan eğitime önemli katkılar sağlayacağının ve kaliteyi artıracağının farkındayız. Türkiye Ulusal Ajansı’nın, Erasmus+ programında kalite değerlendirmesinden geçerek konsorsiyum içinde yer alan üniversitelerimizi tebrik ediyor; projede yer alacak akademik personellere başarılar diliyorum” dedi.
     Dokuz Eylül Üniversitesi Uzaktan Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEUZEM) Müdürü Prof. Dr. Bahar Baran ise, “Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezleri konsorsiyumumuz için ilk aşama tamamlandı. Şimdi ise sıra hibe miktarının belirlenmesine geldi. Paydaşlarımızla birlikte program üyesi ülkelerde eğitim faaliyetlerine katılacak ve uzaktan eğitimde kalitenin yükseltilmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

PROGRAMIN AMACI
     ‘7 yıl süreli Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezleri konsorsiyumu akreditasyon programı’ ile uzaktan eğitim alanında çalışan personelin mesleki ve kişisel gelişiminin desteklenmesi sağlanacak; istihdam potansiyeli olan bireylere alana özgü yetkinlik kazandırılacak. Erasmus+ programı ile ayrıca, yenilikçi bir uzaktan eğitim modelinin ulusal ve uluslararası boyutta yaygınlaştırılması da hedefleniyor. Trabzon Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin yer aldığı konsorsiyum ile eğitim ve öğretim için personel hareketlilikleri, çalışmalar için öğrenci hareketliliği, staj için öğrenci hareketliliği ve karma yoğun program faaliyetleri gerçekleştirilecek. Erasmus+ programları ile ayrıca karşılıklı öğrenme ve iyi uygulama değişimlerinin uygulanması hedefleniyor. İleriye dönük bilgi, beceri ve yetkinlik sağlayan programlar, yükseköğretimde yenilikler üretilmesine ve uygulanmasına katkı sağlıyor.


+ Benzer Haberler
» Festivali’n kapanışı cazın büyükelçisi’nden
» Tülay Aktaş İzmir’in Gönüllüleri Ödüllerinin ikisi İhracatın Duayenlerine
» İstanbul Coffee Festival bu sene kapılarını Türk Telekom Prime’la açıyor
» İzmir’li öğrenciler Bilim Olimpiyatlarında
» Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi değiştiren siz gençler olacaksınız
» Simya Metal 7. TSYD İzmir Turnuvası’nı Arkas Spor Kazandı
» Vefat eden sayısı tekrar 200’ün üzerine çıktı
» Vefat sayısı 19 Ağustos’tan beri ilk kez 200’ün altına indi
» Mandalinalar ihtiyaç sahipleri için hasat edildi
» Lisanslı Harita Kadastro Mühendislerinin hizmet esasları belirlendi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.09.2021
  Ticaret 25.09.2021
  Ticaret 24.09.2021
  Ticaret 23.09.2021
  Ticaret 22.09.2021
  Ticaret 21.09.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni