• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yabancı ilgisi oyuncak siparişlerini % 42 arttırdı

13 Mart 2019 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

Yabancı ilgisi oyuncak siparişlerini % 42 arttırdı

           HABER MERKEZİ     
     Kısa sürede alanında dünyanın en önemli ihtisas fuarlarından biri olan ve yurt dışındaki firmalar tarafından da dikkatle takip edilen ‘İstanbul Oyuncak Fuarı 2019’ yabancı ziyaretçilerin akınına uğradı. Geçen yıla göre yüzde 69 artan ziyaretçi sayısı, satışların da yüzde 42 oranında artmasını sağladı. Bu durumun kendilerini ciddi anlamda motive ettiğini belirten TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “2020 yılı fuarı için hazırlıklarımıza şimdiden başladık” dedi.

     Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. (TÜYAP) ve Oyuncakçılar Derneği (OYDER) ile Ticaret Bakanlığı’nın yanı sıra KOSGEB desteğiyle düzenlenen ‘İstanbul Oyuncak Fuarı 2019’ 2’nci kez tüm sektörü tek çatı altında buluşturdu. Yoğun bir katılımın yaşandığı fuarda geçen yıla oranla yurt dışı ziyaretçi sayısında yüzde 69 artış sağlandı. Hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler, peluşlardan yapbozlara, tahta oyuncaklardan dış mekan ürünlerine, zeka geliştirici oyuncaklardan robotlara kadar binlerce ürünü tek tek inceleme fırsatı buldu.

     Bu yıl Almanya, Arnavutluk, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Goban, Gine, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Kamerun, Katar, Kuveyt, Lüksemburg, Muaritius, Moğolistan, Nijerya, Romanya, Rusya, Slovenya, Sudan, Togo, Tunus ve Umman olmak üzere 24 ülkenin ilk kez ziyaretçi olarak katılımcılarla buluştuğunu belirten TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Afrika, Antartika, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’nın yer aldığı 5 kıtadaki 60 ülkeden yabancı ziyaretçilerimizi ağırladık.

     Yurt dışı ziyaretçinin artması ile geçen yıla oranla alınan siparişlerde yüzde 42 oranında artış sağlandı.” Fuarın, 7 ülkeden (Çin, Danimarka, Almanya, Hong Kong, İtalya, Japonya ve Türkiye)  22’si yeni 56 marka, 53 firma ve firma temsilciliğine de ev sahipliği yaptığının bilgisini verdi.
      Ersözlü, TÜYAP olarak yurt içindeki 60 ilden 600 perakendeciyi fuar kapsamında ağırladıklarını ifade etti. Ayrıca, kısa sürede oyuncak sektöründe en önemli ihtisas fuarlarından biri haline gelen ve bu yıl beklenen ihracat hedefine ulaşmayı başaran fuar için hedef yükselttiklerini belirten Ersözlü, “Fuarımızda her yıl ziyaretçi ve katılımcı sayısı ile memnuniyet anlamında ciddi bir artış var. Bu da bizi motive ediyor. Bu sayede 2020 yılı için hazırlıklara şimdiden başladık” dedi.

Yönetmelik hakkında önemli bilgiler verildi
     Diğer taraftan son teknolojiye sahip, özel tasarım ürünler kadar fuarda düzenlenen eğitimler de hem katılımcılar hem de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Özellikle ‘Oyuncak Yönetmeliği ve Mevzuatı’ ile ilgili önemli bir eğitim alan katılımcı ve ziyaretçiler, konuyla ilgili merak ettikleri tüm sorularının cevabını alma şansı buldular. Fuarda bulunmaktan dolayı çok memnun olduklarını dile getirerek, önümüzdeki yıllarda yapılacak fuarları ve yeni ürünleri görmeyi heyecanla beklediklerini söylediler.    

     TÜYAP Hakkında: Türkiye’de Fuarcılık sektörü 1979 yılında, TÜYAP ile birlikte düzenli bir ticari faaliyet olarak ülkenin gündemine girmiştir. Kuruluşundan bugüne kadar hazırladığı 1.700 yurt içi ve 39 ülkede 189 yurtdışı fuar ile 125 ülkeden 316.315 firmaya hizmet vermiş ve 211 ülkeden 60.394.313 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşudur. TÜYAP Grubu 700’ün üzerinde çalışanı ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli işbirlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 8 fuar merkezi, Türkiye geneli 16 ofisi ve 7 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları hazırlamaktadır.

 


+ Benzer Haberler
» Kentsel dönüşüm için çalışmalar başladı
» Karşıyaka’da vezneler haftasonu açık olacak
» WannaCry’ı unutmayalım!
» KOBİ’ler bulut yedekleme ile para ve zaman kazanıyor
» Bakan Pekcan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı
» Albayrak İVME Finansman Paketi’ni açıkladı
» “Bankacılık sektörüne özel çözümler üretilmeli”
» Deri ihracatçıları Uzakdoğu pazarına odaklanacak
» Qatar Airways Doha’dan İzmir’e doğrudan ilk seferini yaptı
» “Kentin kaderini değiştiren 15 yıl”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni