• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nde Genç dönemi

13 Temmuz 2021 Salı 08:00
12
14
16
18

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nde Genç dönemi


           HABER MERKEZİ      
     Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nin 15. olağan genel kurulu İzmir’de yapıldı. Yedi yıldır genel başkanlık görevini yürüten Tekin Saraçoğlu tüzük gereği görevine veda etti. Birliğin yeni yönetim kurulu Nizam Genç’in başkanlığında oluştu.
     Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nin küresel salgın nedeniyle bir yıldan bu yana yapılamayan genel kurul, Türkiye’nin on beş kentindeki şube delegelerini İzmir Mimarlık Merkezi’nde bir araya getirdi. Divan başkanlığını Yapı Denetim Kuruluşları İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akbaşak’ın yaptığı genel kurula Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır ile Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır konuk oldu. Konuk milletvekilleri, birliğin çalışmaları ve yapı denetim kuruluşlarının yaşdığı sorunlara ilişkin bilgi alışverişinde bulundu.

     Genel kurulda konuşan CHP İzmir Milletvekili Sındır, yapı denetim konusunu yakından takip ettiğini söyledi. Kamil Okyay Sındır, fizik ve matematik sorularında çok düşük başarı sağlayanların bile üniversitelerin inşaat mühendisliği bölümlerine kabul edilmesini eleştirdi. Sındır, şantiye şefi konusunda da yeteri kadar verimli çalışılamadığını ve bir mühendisin çok fazla şantiyede görev almasının sorun yarattığını söyledi.
     Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nin genel kurulunda söz alan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İzmir Şube Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar da yapı denetim kuruluşlarında çalışan inşaat mühendislerinin çalışma koşullarının zorluğundan, alınan ücretleri yetersizliğinden söz etti. Özellikle 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan depremde yapı denetimli binalarda orta ve ağır hasarın, yıkımın yaşanmadığını, sadece binde dört oranında hafif hasar görüldüğünü, bu durumun yapı denetimin ne denli önemli olduğunun göstergesi olduğunu dile getirdi.

     Son üç yılda yapılan çalışmaları anlatan Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Saraçoğlu, Bakanlıkla yapılan çalışmalar sonrasında elektronik dağıtım konusunda önemli bir değişikliğe imza atıldığını vurguladı. Saraçoğlu, hizmet bedellerinin yetersizliği, e-dağıtımda yapılması beklenen çalışmaları, laboratuvarlar konusunda mecliste beklenen torba yasa konusunu da ayrıntılarıyla paylaştı.
     Yönetim ve denetim kurullarının raporları okundu, oylandı ve oybirliği ile ibra edildi. Genel kurulda gidilen seçimlerde yeni yönetim, denetim ve onur kurulu üyeleri belirlendi. Yedi yıldır genel başkan olarak görev yapan Tekin Saraçoğlu tüzük gereği görevine veda etti.

      Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nin yeni yönetim kurulu Nizam Genç’in başkanlığında Barçın Kayaman, Kandil Kurtoğlu, Osman Akbaşak, Uğur Yasin Arıkan, Murat Telsiz, Oktay Altun, Volkan Soysal, Cansu Nur Ak, Halil İbrahim Yılmaz, Murat Uygur, Ömür Yıldırım, Murat Uğur, Fatih Sevim, Tayfun Gücenmez, İsra İnhanlı, Serhan Kayhan, Oğuzhan Sönmez Kaya, Şahap Harputlu, Cemil Tuğrul Özdöşemeci, Necati Sofuoğlu’dan oluştu.
     Turaç Saraçoğlu, Yavuz Babacan ve Murat Turan denetim kurulunu oluştururken Tekin Saraçoğlu, Hüseyin Kaya, Faruk Aydın, Rüstem Vanlı, Nail Kocabaş, Mahmet Koyuncu, Mustafa Aynur, Mustafa Çamdalı, Mehmet Ali Kaçmaz, Tevfik Özbay ve Emin Kıroğlu onur kuruluna seçildi. Seçim sonrası genel kurul delegelerine teşekkür eden yeni başkan Nizam Genç, geçmiş yönetim kurullarından aldığı güç ve enerjiyle çalışmalara devam edileceğini söyledi.


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı azaldı, vefat eden sayısı arttı
» Afet bölgelerine 50 milyon TL destek
» Aktif vak’a sayısı 221.339’a yükseldi
» Bu hasatta iyilik var
» 36 ilaç daha geri ödeme listesinde
» “İhracatta kazanılan müşteriyi kaybetmemeliyiz”
» Devam eden yangınlarda can kaybı 6’ya yükseldi
» Menemen, Dikili ve Bergama’ya yeni taşıt köprüleri
» Karşıyaka’dan Manavgat’a dostluk eli
» 14. Türkiye Tiyatro Buluşması Efes Selçuk’ta başlıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.08.2021
  Ticaret 31.07.2021
  Ticaret 30.07.2021
  Ticaret 28.07.2021
  Ticaret 27.07.2021
  Ticaret 26.07.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni