• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yeni nesil teknolojik fırıncılığın ilk örneği Kocaeli’nde

21 Nisan 2021 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

Yeni nesil teknolojik fırıncılığın ilk örneği Kocaeli’nde

           HABER MERKEZİ      
     Yüksek teknoloji fırıncılık ile unlu mamuller sektörüne hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağladıklarını belirten Toya Makine CEO’su Serdar Yalçınkaya; “İşletmenizin karlılığını sağlayabilmeniz için önce alıcınıza fayda yaratmanız gerekiyor. Toya Makine olarak şu anda donuk ürün tarafında Bay Bread markası ile yaptığımız üretim süreçlerinde Türkiye’deki fırıncılık sektörünün geleceğini dizayn ediyor ve fırıncılık sektörünü geliştiriyoruz.” dedi.
     Yüksek teknoloji fırıncılığın ilk örneğini Kocaeli’ne taşıdıklarını belirten Yalçınkaya; “Bay Bread ekmek ve unlu mamulleri sadece 6 dakika içinde Kocaeli’ndeki fırınlarda yerini alıp tüketiciyle sıcak sıcak ulaşacak. Ekmek, pide, kek, poğaça, tatlı çeşitleri ve 70 kalem ürün, hem sıcak hem de donuk olarak tüketiciye ulaşacak. Tüketiciler ürünleri isterse donuk olarak alıp evinde veya işyerinde de pişirip sıcacık tüketebilecek. Yüksek teknoloji fırıncılığı hem maliyetleri düşürüyor hem de israfın önlenmesine yardımcı oluyor.” dedi.

     Üretim teknolojilerinin temelinde mevcut kurulu tesislerin daha ekonomik ve verimli kullanılmasının hedeflendiğini belirten Yalçınkaya; “Tesislerini kurmuş ancak kapasitesini dolduramayan üreticilere ulaşıyoruz. Biz kendi Ar-Ge’mizi yaptığımız, lezzetlerimizi oluşturduğumuz, karışımlarını hazırladığımız ürünlerimizin üretim reçetelerini ve üretim işlerinin kapasitede boşluğu olan üretim tesislerine veriyoruz. Elbette ki ürün kalitesinin kontrolü ve ürün kalite güvencesi markamız tarafından verildiği için tüm bu üretilen ürünler yarı mamul olarak tesisimize geliyor. Tesisimizde gerekli hijyen ve gıda güvenliği tedbirleri altında mayalandırma süreçleri, ön pişirme süreçleri, süsleme dediğimiz ürünlerin son dokunuşlarının yapıldığı, dekorasyonlarının yapıldığı süreçler, hızlı dondurma ve paketleme süreçleri bizim tesislerimizde gerçekleştiriliyor. Böylelikle mamul deposuna giren tüm ürünler, denetimlerimizden geçmiş olarak mağazalara ve perakende de müşterilere dağıtılıyor.” dedi.

     Toya Makina: Toya Makine 1976 yılında ekmek ve unlu mamul makinaları üretmek üzere İstanbul’da kuruldu. Kurulduğu ilk günden bugüne, öncelikle yerel piyasada müşterilerin ihtiyaçlarını belirlemeye ve karşılamaya, daha sonra da gelişen şartlar gereği yurt dışına ürün satarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya odaklanmıştır. Ürün gamında tüm unlu mamul üretim ekipmanlarını bulunduran Toya Makine, gerek kendi tesislerinde gerekse diğer üreticilerin tesislerinde üretilen ürünleri, dünya standartlarında sunmakta olduğu satış sonrası hizmet anlayışıyla güvence altına almaktadır. Toya Makine’yi rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, uzun ömürlü malzemesi ve yüksek kaliteli teknik tasarımın birinci sınıf olmasıdır. Ürün geliştirme çalışmaları devam ederken, TOYA Makina fırıncılık sektöründe birçok ürüne öncülük etmiş, kalitesi ve başarısıyla sektörde yerini almıştır.

     Bay Bread: Katkı maddesi içermeyen doğal ve yerel malzemeler kullanarak geleneksel yöntemlerle ürettiği ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. Bay Bread, ilk şubesini Mart 2017’de açmıştır. Bay Bread, stratejik lokasyonlarda açılan yeni mağazaları ile büyürken, deneyimli ve işini aşkla yapan kadrosu ile marka kimliğini en iyi şekilde yansıtarak “Yeni Nesil Fırıncılık” konseptini hayata geçirmektedir. Ayrıca yeni nesil pazarlama, ürün formları ile evlerde ve iş yerlerinde donuk olarak muhafaza edilen ve ihtiyaç halinde pişirilerek her zaman sıcacık ve tazecik tüketilebiliyor. Klasik fırıncılık anlayışını daha ileriye taşıyan; ekmekten tatlıya, çay ve kahveden dondurulmuş ürünlere uzanan geniş ürün gamına ek olarak, yeni lezzetlere de öncü olmak için var gücüyle çalışmaktadır. Bay Bread, Ümraniye’de yer alan fabrikada tüm ürünlerini son teknolojiyi kullanarak, gıda mevzuatına ve yüksek kalite kontrol standartlarına uygun hijyenik koşullarda üretmektedir. Türkiye’de bir ilke imza atan imalat modeliyle amaçlanan ülkemizdeki üretim verimliliğini en yüksek seviyeye ulaştırarak sektörün rekabet gücünü artırmaktır.


+ Benzer Haberler
» Kurulu gücün yüzde 52’si YEKA’dan
» Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak
» Mobil ödeme alışverişleri 2,5 katına çıktı
» “Türkiye’nin çıkışı üretimde, yeni girişimcilere ihtiyaç var”
» İsraf edilen ekmeğin üretiminde yıllık 18 bin kamyon un kullanılıyor
» DHL Global Forwarding’den Türkiye’ye doğrudan demiryolu hizmeti
» e-menşe belgesinde blokzinciri uygulamaları
» Türk Eximbank, 785 milyon ABD doları tutarında kaynak sağladı
» “Belirsizliğin ortadan kaldırılması tüm taraflara fayda sağlayacak”
» Günlük vak’a sayısı 11.394, iyileşen sayısı 37.261


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.05.2021
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni