• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yerleşke, STK’ların merkezi oldu

23 Eylül 2021 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Yerleşke, STK’ların merkezi oldu


           HABER MERKEZİ      
     Bornova Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği projesi Bornova Belediyesi Atatürk Sivil Toplum Örgütleri Yerleşkesi 2020 Ekim ayından bu yana başta dernekler olmak üzere vakıf, federasyon, konfederasyon, temsilcilik, platform, kooperatif, topluluk, sivil inisiyatif, sivil ağ ve girişim gibi 250’nin üzerinde STK’ya merkez oldu. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “İlçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleri’nin dernek merkezi olarak gösterebildiği yerleşkemiz ile belediyemizin tüm imkanlarını dernek ve STK’lara açtık” dedi.

     Bornova Belediyesi 2020 yılında Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’ni yaptığı düzenlemelerle Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi haline getirdi. Yerleşke, İzmir’de yerel yönetimler bünyesinde ilk olma özelliği taşıyan  geleceğin yeni nesil çalışma modeli olan Co-working Space konsepti ile Sivil toplum Kuruluşlarına hizmet veriyor. Bu sayede STK’ların hem kendi aralarında hem de belediye ile iletişim ağını arttırarak, ortak çalışma kültürünü geliştirmesine, üretken ve yaratıcılıkları dahilinde sürdürülebilir çalışma, toplantı ve etkinlik alanları yaratıyor.

6 AYDA 38 TOPLANTI
     Yerleşke, pandemiden dolayı Mart 2021den bu yana toplam 1160 kişinin katıldığı 38 STK toplantısına ev sahipliği yaptı. Yerleşkeye üye olan STK’larla çevrimiçi ve canlı olarak 34 etkinlik gerçekleştirildi. Bu programlara ise 1253 kişi katılırken, yerleşkeyi de 2040 kişi ziyaret etti.

STK’LARA BELEDİYE OLANAKLARI
     STK yerleşkesinde, ortak sekretarya, toplantı salonları, çalışma alanları, posta kutuları ve iletişim hatları gibi derneklerin temel ihtiyaçları Bornova Belediyesi tarafından karşılanıyor. STK’lar merkezi adres gösterip, her türlü toplantı, çalışma ve faaliyetlerini ortak alanlarda ve salonlarda yapabiliyor. Belediyemiz tarafından sunulan profesyonel sekretarya hizmetinden yararlanırken bu sayede sürekli ulaşılabilen bir yapı içinde faaliyetlerini sürdürme imkanı buluyor.

BİR YILDIR FAALİYETTE
     Yerleşkenin, STK’ların rahat kullanımı amacıyla gerekli olan her şeyin hazırlanarak, 1 yıl önce faaliyetlerine başladığını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova Belediyesi olarak, bizim gibi pek çok alanda Bornovalılar için çalışan STK’ların yer ihtiyaçlarını çözmeyi, çalışmalarını daha rahat ve işbirliği içinde yapabilmelerini hedefledik” dedi. Kendisinin de yıllarca STK’larda görev yaptığını hatırlatan Başkan İduğ, “Onların en büyük sorunlardan birinin bina ve toplantı salonu ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bunun için Kültür Merkezimizi dönüştürerek STK’ları bir çatı altında toplamayı amaçladık. Bu sayede onların yaşadığı sorunları ortadan kaldırdığımız gibi sürekli ulaşılabilen bir yapıyı da hayata geçirmiş olduk. Ayrıca derneklerimizin birbiriyle iç içe olması daha etkin bir iletişimi doğal olarak da işbirliğini beraberinde getirecektir” dedi.

MASRAFSIZ, ETKİN VE YENİLİKÇİ
     STK’ların yer ihtiyaçlarını çözüm olması için projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Mustafa İduğ, “Burada ortak çalışma alanlarıyla masrafsız, etkin ve yenilikçi bir alan oluşturduk. Yerleşkede yer alan derneklerimiz kira, aidat, ısınma ve sekreterya düşünmeden tüm çalışmalarını ve yönetim kurulu toplantılarını burada yapabiliyor. Burası maddi konuların aradan çıktığı tamamen proje konuşulan, işbirliği içinde çalışılabilen ve bölgesel ekonomiye katkı sağlayabilecek bir alan” dedi.
     Bornova Belediyesi Atatürk Sivil Toplum Örgütleri Yerleşkesi’nde yer almak isteyenler Bornova Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan formu doldurarak üyelik işlemlerini başlatabilir.


+ Benzer Haberler
» Amatör sporun kurmayları Bornova’da buluştu
» Gripin Buca’da müzikseverlerle buluşacak
» Kıyı Ege’de üç yılın bütçesi tamam
» Buca Belediyesi günde 110 ton moloz topluyor
» İduğ ve Batur’dan birer gol
» Yörük geleneği Buca’da yaşatılacak
» Başkan Batur: Muhtarlar bizim baş tacımız
» Yeni bir kenti el ele, gönül gönüle birlikte şekillendireceğiz
» Başkan İduğ: İnsana dokunuyoruz
» İşbir Sentetik halka arz için SPK’ya başvurdu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.10.2021
  Ticaret 23.10.2021
  Ticaret 22.10.2021
  Ticaret 21.10.2021
  Ticaret 20.10.2021
  Ticaret 19.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni