• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yerli çip üretimine büyük destek

06 Ekim 2020 Salı 12:00
12
14
16
18

Yerli çip üretimine büyük destek

   ► Ankara Kalkınma Ajansı, Teknoloji Habitatı 2020 Programı kapsamında destek kullandıracağı açıklandı.

           HABER MERKEZİ     
     Ankara Kalkınma Ajansı, 2020 Yılı Mikrodenetleyici, Mikroişlemci ve Elektronik Devre Kartı Tasarımı, Üretimi ve Ekosisteminin Geliştirilmesi Programı - Teknoloji Habitatı 2020 Programı kapsamında destek kullandıracağını açıkladı. Referans numarasının TR51/20/TH olarak belirtildiği açıklamada, önceliğin Mikrodenetleyici (MCU), mikroişlemci (MPU) ve baskı devre kartı (PCB) tasarımı, üretimi ve ekosisteminin geliştirilmesi olduğu aktarıldı. Destek oranı kar amacı gütmeyen kuruluşlar için yüzde 25- yüzde 100, kar amacı güden kuruluşlar için yüzde 25-yüzde 75 olarak belirtildi.
     Destek kapsamında, kriterleri sağlayan, kar amacı güden veya gütmeyen tüm kurum ve kuruluşlar projelerin başvuruda bulunabileceği belirtilen açıklamada, başvuruların her ortağın işin belli bir bölümünü üstlenmesi yoluyla, başvuru sahibi önderliğinde bir konsorsiyum kurularak da yapılabileceği aktarıldı. İnternet üzerinden son başvuru tarihinin 6 Kasım 2020 saat 17:00’de, taahhütname son teslim tarihinin 13 Kasım 2020 saat 17:00’de sona ereceği açıklandı.

Kriterleri sağlayan kuruluşlar proje başvurusunda bulunabilecek
     Kurum ve/veya kuruluşun yasal statüsüne ilişkin kriterler, “Proje faaliyetinin, proje sunan kurum/kuruluşun görev ve yetki alanı içerisinde bulunması, ajansın faaliyet gösterdiği Ankara’da kayıtlı olması veya merkezlerinin ya da yasal şubelerinin Ankara’da bulunması, ajansın faaliyet gösterdiği Ankara’da kayıtlı olmaması durumunda, sözleşme tarihinde Ankara’da şubesini açmış olması ve başvuru dokümanının destekleyici belgeler bölümünde şube açacağına dair taahhütname vermesi, projenin hazırlığından ve yönetiminden doğrudan sorumlu olması, aracı olarak hareket etmemesi” olarak belirtildi.

     Kurum ve/veya kuruluşun finansal durumuna ilişkin kriterler, “Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yılda MCU veya MPU tasarımı veya üretimi; tasarlanan veya üretilen MCU veya MPU’nun bir baskı devre kartı üzerine entegrasyonu; çevre birimlerin tasarım veya üretimi veya entegrasyonu; MCU veya MPU’nun bileşenlerinin tasarlanması veya üretimi; tüm devre tasarımı veya üretimi konularında, proje başvurusunda teklif edilen toplam proje bütçesinin en az yüzde 20’si kadar iş bitirmesine sahip olmak, başvuru tarihi itibarıyla son 3 yılda teklif edilen toplam proje bütçesinin en az yüzde 25’i kadar ciro yapmış olmak (kanıt dokümanları destekleyici belgeler bölümünde ibraz edilecektir” olarak aktarıldı.
     Kurum ve/veya kuruluşun başvurusunda beyan ettiği ortaklık yapısına ilişkin kriterler, elektrik ve elektronik, bilgisayar, makine mühendisliği vb. bölümleri olan ve Ankara’da yer alan, devlet veya vakıf olması fark etmeksizin en az bir üniversite ile ortak olarak projeye başvurma zorunluluğu bulunmaktadır” olarak belirtildi.

“Bir proje desteklenecek”
     Destek oranı kar amacı gütmeyen kuruluşlar için yüzde 25- yüzde 100, kar amacı güden kuruluşlar için: yüzde 25-yüzde 75 olarak açıklandı. Çağrı kapsamında bir bütçe kısıtı bulunmamakla birlikte yalnız bir proje destekleneceği belirtilen açıklamada, “Değerlendirme, en düşük bütçeye teknik ve metodolojik olarak en kaliteli proje teklifi veren başvuru sahibinin kazanması esasına dayanmaktadır. Puanlama, teknik ve metodoloji bölümünden alınan puanın yüzde 70’i, bütçe ve finans bölümünden alınan puanın yüzde 30’u şeklinde olacak, en yüksek puan alan başvuru sahibi desteklenmeye hak kazanacaktır” denildi.


+ Benzer Haberler
» Riskli durum devam ediyor
» Vergi yapılandırmasının detayları belli oldu
» Pekcan: Küresel ekonomi %4.4 küçülebilir
» Eylül ayında kurulan şirket sayısı arttı
» Boyner, 2021’de 5 yeni mağaza açacak
» Demir yolunda hedef yüzde 80 yerlilik
» Sosyal yardım desteği Ekim ödemeleri başladı
» Sabancı ve Skoda Transportation, güçlerini TEMSA’nın geleceği için birleştirdi
» Çelikte kapasite fazlasına çözüm arayışı
» “Sanayici gerekli önlemlerini alarak üretime devam etsin”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.10.2020
  Ticaret 23.10.2020
  Ticaret 22.10.2020
  Ticaret 21.10.2020
  Ticaret 20.10.2020
  Ticaret 19.10.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni