• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

‘Yerli ürünlerle’ sürdürülebilir güvenlik

12 Ağustos 2017 Cumartesi 13:00
12
14
16
18

‘Yerli ürünlerle’ sürdürülebilir güvenlik

           HABER MERKEZİ     
     Enerji tasarrufu ve otomasyonun ön planda tutulduğu Akıllı şehirler projelerinin önemi artırıyor. Arma Kontrol de güvenlik endüstrisinde yaptığı çalışmalarla akıllı şehirler projelerinde de entegre yerli hizmetler sunmaya devam ediyor. Ar-Ge çalışmaları devam eden Arma Kontrol, Endüstri 4.0 ile geleceğe de yatırım yapıyor.
     Artan dünya nüfusu beraberinde birçok farklı problemi de getiriyor. Doğal kaynakların kullanımı ve tükenebilir enerji kaynaklarının geleceği konusuna yönelik atılan adımlar pek çok farklı projeyi de beraberinde getirdi. Son yıllarda konuşulan en önemli projelerden biri ise; ‘’akıllı şehirler’’. Daha çok enerji tasarrufuna dayalı projede; karbon ayak izi azaltmadan, yenilenebilir enerjiye kadar pek çok farklı çalışma devam ediyor. Yeni nesil kentler olarak adlandırılan akıllı şehirlerde güvenlik konusunda neler yapılıyor?

     Akıllı şehirler projelerini yakından takip eden Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “İnsanların rahat yaşayabilecekleri, birbirleriyle bağlantılı akıllı güvenlik sistemleriyle donatılmış olan “akıllı şehirler” kurulması için, “akıllı şehirler”e uygun yerli güvenlik ürünleri üretiyoruz. Yerli bir güvenlik ürünleri şirketi olarak geliştirdiğimiz ve güvenlik amaçlı konumlandırdığımız platformlarımızın en önemli özelliklerinden biri de mevcut diğer akıllı şehir uygulamaları ile birlikte çalışabilmesi. Bugün akıllı şehirler projeleri ile mevcut ürünlerimizi nasıl geliştirebilir, daha iyiye götürebiliriz soruların cevaplarını arıyoruz. Ar-Ge yatırımlarımız her sene artarak devam ediyor” diyor.

     Güvenlik endüstrisinde de yenilikçi çalışmalar yaptıklarını dile getiren Kartal, “Global çapta projelerde dünya standartlarına uygun ürünlerle yer almanın, sürdürülebilirlik açısından da önemli olduğunu belirterek sözlerine şu şekilde devam etti; ‘’Arma Kontrol olarak bugüne kadar pek çok farklı projenin altına imza attık. Projelerimiz için ürünlerimizi hep bir adım öteye taşıyacak yatırım ve araştırmalarda bulunduk. Bu konuda yapılan yatırımlar firmaların ileriye dönük sürdürülebilirliğini de etkiliyor.’’

‘Endüstri 4.0’a hazırlıklar son sürat devam ediyor’
     Dünyadaki pek çok firma ibresini akıllı şehirler projelerine çevirdi. Akıllı şehirler altyapısına uygun ürünler için düğmeye basan Arma Kontrol, endüstri 4.0’a geçerek çalışmalarda verimliliği üst seviyede tutmayı amaçlıyor. Mevcut ürünlerin bu sisteme hazır olduğunu belirten Kartal; ‘’Bugün dünyanın pek projesinde karşılaşabileceğiniz Arma Kontrol Road Blocker ve Mantar Bariyer Sistemleri, mikro işlemciler ve anakartlar sayesinde akıllı şehirler projelerine kolayca uyum sağlayabilir. Benzer ürün grubundaki güvenlik ürünleri birbirleriyle entegre olabiliyor. Bu konuda programlama gibi küçük detaylarla taleplere kolayca cevap verebiliriz’’ dedi.

     Sektördeki çoğu firmaya göre teknolojik açıdan önde olduğunu sözlerine ekleyen Kartal; ‘’ Arma Kontrol olarak teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. Endüstri 4.0’a hazırlıklar son sürat devam ediyor. Bunun için gerekli çalışmalara başladık. Üretim aşamasındaki makine parkurumuz ile daha verimli bir sürece geçmenin arifesindeyiz. 2017 yılının sonuna doğru endüstri 4.0’dan tam kapsamlı verimlilik alacağımızı ön görüyoruz’’ dedi.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir Gündoğdu meydanında milyonlar ‘İnce’ dedi
» Patates ve soğan zammında amaç; ‘İthalat’
» Petkim’den sermaye işlemleri bildirimi
» Otokoç Otomotiv 90. yaşında
» Arkadaşlıklarını çizen minik ressamlar ödüllerini aldı
» Arkas Trio’dan “Romantik Triolar” albümü raflarda
» “Hayvanlara hakları mücadelemiz devam edecek”
» ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018
» İmar Barışı dolandırıcılarına dikkat!
» Egelilerden, üniversite- sanayi iş birliğinde yeni adımlar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.06.2018
  Ticaret 21.06.2018
  Ticaret 20.06.2018
  Ticaret 19.06.2018
  Ticaret 18.06.2018
  Ticaret 14.06.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni