• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Anet’ten İzmir’de 2’inci fabrika

04 Ağustos 2022 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Anet’ten İzmir’de 2’inci fabrika


   ► Anet Hassas İşleme Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., üretim alanlarını 5 bin metrekareye çıkaracak olan yeni tesislerinin açılışını ESBAŞ Serbest Bölge’de gerçekleştirilen törenle yaptı

           DİLAY SARKİLER      
     Enerji sektörü başta olmak üzere, drive technology alanlarında on yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Anet, Ege Serbest Bölgesi’ndeki ikinci fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.
     Açılış töreninde konuşan Anet Genel Müdürü Tarkan Peker, 70 kişiye istihdam sağladıkları üretim tesislerini büyütmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Peker, “Anet olarak on yılı aşkın süredir ülke ve bölge için istihdam ve katma değer sağlıyoruz. Enerji sektöründeki pazar payımızı artırıyoruz. Dört kıtada, altı ülkede yatırım yapıyoruz. Dünyanın en büyük on ekonomisi arasında yer almak için dijital üretim ve inovasyondaki gelişmeler küresel rekabette elimizi güçlendirecek” diye konuştu.

“GÜCÜMÜZÜ ARTIRACAĞIZ”
     DMG MORI Ege Bölgesi Satış Müdürü Murat Pekbay, açılış öncesinde firma yapısı ve Anet Machining’le işbirliği ile ilgili sunum yaptı. Pekbay, “Otomotiv, savunma, havacılık, plastik ve medikal dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Yedi farklı bölgede 5 bin makineye ulaşarak hizmet veriyoruz. Üretim bandında 17 makine ile üretimi sürdürüyoruz. Yeni tesis ile birlikte gücümüzü artıracağımıza inanıyoruz” dedi.

“SANAYİDE GÜÇLÜ BİR DURUŞLA İLERLEYEBİLİRİZ”
     MÜSİAD İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı, konuşmasında ülke ve dünya ekonomisindeki gelişmelerden söz etti. Saygılı, “Türkiye ve dünyada çok önemli gelişmeler oluyor. Bu gelişmeleri mülahaza ediyor, şahit oluyoruz. Hem ülkede hem dünyada ekonomiden sosyal yaşama ulaştırmadan enerjiye kadar her alanda olağanüstü gelişmeler yaşanıyor. Türkiye birçok alanda büyük ilerleme gösterdi. Sanayide güçlü bir duruşla bir yerlere gelebiliriz” açıklamasında bulundu.

“TİCARİ HACMİMİZ 88 MİLYAR DOLARI AŞTI”
     Ege Serbest Bölgesi Bölge Müdürü Şenay Şatoğlu, konuşmasında Serbest Bölge’de gerçekleştirilen ticari faaliyetlerin hacminin 88 milyar doları aştığına değindi. Şatoğlu, “EBSO 2 milyon 200 bin metrekare esas alan ve ek alanlarla birlikte 2 milyon 514 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteriyor. Bölgede 128 firmamız var. Serbest bölgemizin toplam ticari hacmi 88 milyar doları aştı. Bölgemizde istihdam edilen personel sayısı 22 bin 900’ü buldu. Yüzde 100 yerli sermayeli Anet Hassas İşleme Fabrikası 2012’den beri bölgemizde faaliyet yürütmektedir. Satışlarının tamamı yurtdışınadır. Temel ilkeleri olan güvenli ve çevre dostu yöntemlerle düşük maliyetli üretim yapmaktadır. Yeni tesisleri ile birlikte başarılarını katlayarak devam edeceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Efes Selçuklu yeni üniversitelilerin ilk harçlıkları belediyeden
» Dünya Ege’nin balığını sevdi
» 10 yıl vadeli tahvil ihracında faiz düştü
» KKM’nin maliyeti 60,6 milyar TL
» Tasarruf sahiplerinin üçte biri KKM’yi tercih ediyor
» Tarım-ÜFE yıllık %157,89 arttı
» İzmir’in UNESCO’ya adaylık dosyası teslim edildi
» “Kemeraltı’nda otel sayısını artırmalıyız”
» SGK İzmir, günde 570 talebe cevap veriyor
» Hackerler de modayı takip ediyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni